Sayfa 198/587 İlkİlk ... 98148188196197198199200208248298 ... SonSon
Arama sonucu : 4694 madde; 1,577 - 1,584 arası.

Konu: EGSER - Ege Seramik

1.  Alıntı Originally Posted by efe78 Yazıyı Oku
    Beğenmediler karı...bak,bak...satıyorlar 3.45 e kadar verdiler...F/K olmuş 3.84...bedava bu fiyat bedava! insanları avanak mı sanıyorlar.Geçen yıl vergi bildirimi 41.378...yani spk bildiriminde net kar yine 60 milyona yaklaşır.
    Valla öyle, gören de zarar etmiş sanacak.
    Utanmazlar hiç hisseye sahip çıkmıyorlar, yatırımcı yok zaten bir oyun oynayan kendilerinden başkası değil.
    Konsolide gelsin, temettü oranı beli olsun sonra tekrar değerlendiririz, ama hissenin şimdi 4 üstünde olması gerekirdi.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

2. Egser artık ihracat şirketi olma yolunda kabuk değiştiriyor,tren yolu-liman bağlantısının tamamlanması,son yıllardaki iyileştirme yatırımları, hammadde kaynaklarına yakınlığı özellikle ihracatta büyük avantaj sağlıyor.İç piyasanın daraldığı dönemlerde de mevcut trendini geliştirerek karlılığını sürdürebilir.
    3.çeyrekte iç satışlar ve ihracat rakamları incelendiğinde trend değişimi açıkça görülüyor.

3.  Alıntı Originally Posted by ÇiftçiDede Yazıyı Oku

Egser artık ihracat şirketi olma yolunda kabuk değiştiriyor,tren yolu-liman bağlantısının tamamlanması,son yıllardaki iyileştirme yatırımları, hammadde kaynaklarına yakınlığı özellikle ihracatta büyük avantaj sağlıyor.İç piyasanın daraldığı dönemlerde de mevcut trendini geliştirerek karlılığını sürdürebilir.
    3.çeyrekte iç satışlar ve ihracat rakamları incelendiğinde trend değişimi açıkça görülüyor.
    Evet aynen, satışların yarısı ihracat kaleminden oluşuyor.
    Senelik bilançoyu görelim, daha net ortaya çıkacaktır. Zaten bilançoları da buna paralel büyüme eğiliminde.

4. Sn.bawer toplam 9 aylık bazında değil 3.çeyrek bazında incelerseniz değişim çok açık,2017nin 3.çeyrekte yurtiçi satışlar 56,7 milyon,yurtdışı 37,5 milyon..2018 in 3.çeyreğinde yurtiçi satışlar 48,2 milyon,yurtdışı 70,4 milyon ihracatın payı %39dan %59 a yükselmiş,dikkatleri çekmek istediğim husus bu..müthiş bir trend değişimi,üstelik ihracat teşvikleri sürekli artırılıyor,belki %70-80leri de göreceğiz.

5.  Alıntı Originally Posted by ÇiftçiDede Yazıyı Oku
    Sn.bawer toplam 9 aylık bazında değil 3.çeyrek bazında incelerseniz değişim çok açık,2017nin 3.çeyrekte yurtiçi satışlar 56,7 milyon,yurtdışı 37,5 milyon..2018 in 3.çeyreğinde yurtiçi satışlar 48,2 milyon,yurtdışı 70,4 milyon ihracatın payı %39dan %59 a yükselmiş,dikkatleri çekmek istediğim husus bu..müthiş bir trend değişimi,üstelik ihracat teşvikleri sürekli artırılıyor,belki %70-80leri de göreceğiz.
    Evet dediğiniz gibi bakınca muazzam bir artış, ben ocak-eylül olarak kıyaslamıştım.
    Umarım son çeyrekte de ihracat kalemi artarak devam eder, içerideki daralmayı bu şekilde atlatmış olur.

6.  Alıntı Originally Posted by bozoklu5 Yazıyı Oku
    bildiğim kadarıyla imtiyazlı hisseler normal yatırımcıdan yüzde 50 fazla temettü alıyor.şimdi hisse alan kişi bilançodan önce vergi dairesine bildirilen kar üzerinden mi temettü alıyor yoksa asıl bilançoda bildirilen kar üzerinden mi temettü alıyor sayın EFE
    Şirketin sayfasında ana sözleşme var, orada karın dağıtımı yazıyor, ama çok adaletsiz, bana göre hisse fiyatının burada olmasının temel nedeni kar dağıtım politikası.

7.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Evet dediğiniz gibi bakınca muazzam bir artış, ben ocak-eylül olarak kıyaslamıştım.
    Umarım son çeyrekte de ihracat kalemi artarak devam eder, içerideki daralmayı bu şekilde atlatmış olur.
    Uşak seramik 2018/12 bilançosunu açıkladı,9 aylıkta toplam 12,3 milyon dolar olan ihracatını yıl sonunda 20,2 milyon dolara yükseltmiş,32 milyon tl olan esas faaliyet karı da 52 milyon tl ye yükselmiş,en kötünün beklendiği 4. çeyrek başarısı inanılmaz.Ancak çok borçlu olduğundan finansman gideri sonrası net kar 4,5 milyon tl ye düşmüş.Benzer durum Egserde de yaşanmışsa,en kötünün beklendiği zamanda ihracat ve esas faaliyet karı patlaması gibi..finansman gideri de yok yıl sonu net karı siz düşünün süprizlere gebe..

8.  Alıntı Originally Posted by efe78 Yazıyı Oku
    Şirketin sayfasında ana sözleşme var, orada karın dağıtımı yazıyor, ama çok adaletsiz, bana göre hisse fiyatının burada olmasının temel nedeni kar dağıtım politikası.

sayın efe sirketin ana sözleşmesindeki maddeyi yazmış olsaydınız bizde öğrenirdik.ben yanlış mı biliyorum işbankasındada bu tip durumlar vardır. benim tanıdığım adnan polat ve babası ibrahim polat bir dadaş olarak küçük ayak oyunlarıyla başkasının hakkına gözdikecek bozuk bir şahsiyet değiller.bu dadaşlarda şirketin çok değerlenmesini isterler tabiiki. aslan payı onların.%33 hisseye gözdikecek kadar adi olamazlar.zaten böyle bir durum onların asaletine dadaşlığınada yakışmaz. koskoca galatasaray takımın başkanlığını yapmış ünlü bir iş adamı bu şirketin başı.yatırımlarıyla şirket çok önemli aşamaları tamamlıyarak bu gün ege seramik bir dünya markası olmuştur.arkadaşların yazdığı gibi bir ihracat şirketi haline dönüşmüştür.2019 yılından itibaren egeseramik şirketi patronuyla küçük yatırımcısıyla çok kazanan bir şirket olacaktır inancındayım.çiddi yatırımlarını tamamladı.şirketi çok eskiden tanırım.konjoktür gereği iniş çıkışlar olsada bu şirket yatırımcısına kazandıracaktır inancındayım.belki bir hektaş olamaz ama hiçdeğilse onun yarısı düzeyine en kısa zamanda ulaşır diliyorum.şahsen şirket en az 30 kuruş temettü verir ümidini taşıyorum.belkide önemli oranda bedelsiz hisse verecektir. herkese bol kazançlar dilerim.hisse başı 30-40 kuruş temettü verse hisse 7-8 tl bandına gelir . böylece şirkettte değerlenir.

Sayfa 198/587 İlkİlk ... 98148188196197198199200208248298 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •