Sayfa 200/587 İlkİlk ... 100150190198199200201202210250300 ... SonSon
Arama sonucu : 4694 madde; 1,593 - 1,600 arası.

Konu: EGSER - Ege Seramik

1. Uzun yıllardır çok parlak bilançolar açıklamasına rağmen bunu hisse fiyatına bir türlü yansıtamamış hissenin 2019 ilk çeyrekte zarar açıklaması (2018 4. Çeyreğe göre düşünüldüğünde yüksek ihtimal) durumundaki fiyatlamasını düşünmek bile istemiyorum , yaşayıp göreceğiz..

2.  Alıntı Originally Posted by Gogos Yazıyı Oku
    Uzun yıllardır çok parlak bilançolar açıklamasına rağmen bunu hisse fiyatına bir türlü yansıtamamış hissenin 2019 ilk çeyrekte zarar açıklaması (2018 4. Çeyreğe göre düşünüldüğünde yüksek ihtimal) durumundaki fiyatlamasını düşünmek bile istemiyorum , yaşayıp göreceğiz..
    sayın Gogos egeseramiğin 4, çeyrekte zarar açıklayacağını ve 2019 ilk çeyreğinde zarar açıklayacağı sonucunu nereden çıkardınız?belkide süpriz yapıp beklenenin çok üstünde karda açıklayabilir.her yıl ihracat artışı gösteren bir şirket neden zarar açıklasın ?ege seramik yatırımlarını tamamlamış çok güçlü mali yapısı olan bir şirket.

3. Dokuz aylıkta 333 milyon degil mi satıslar .vergi dairesine sunulan satıslar 400 milyon üzeri yüzde 30 satıslarda artıs var .konsolide daha yüksek gelir ali cengiz oyunları olmazsa.60 65 aralıgı makul .brüt kar 115 ten 141 e yükselmiş 12 aylıkta .son ceyrekte olumsuz bir durum tabloya göre yok .burası türkiye güven olmaz derseniz ona saygı duyulur.az kaldı konsolideye bekleyelim görelim

4. Babalar baskı yapıp kelepir toplamak peşinde,küçükleri dökmek için biraz mal feda etmekten çekinmiyor,karşı çıkacak babayiğit de kalmadı.Oysa şirketin esas faaliyet karı son yıllarda durgunluktan etkilenmeden katlanarak büyüyor,kur farkı zararından geçici en kötü bilanço fırsatları oldu.Yıl sonunda sermayenin 2,5 katı esas faaliyet karı,sermayesinden fazla da net kar açıklayabilir.Kurlar uzunca süre yatay yukarı olursa 2019 karı muhteşem olur,versinler bakalım..
    2,5 ay önce Karel topiğine yazdıklarımdan,özellikle buraya yapıştırdım.Çok olumsuz yazanlar vardı 3,58 e düşürdüler,süründürdüler sonra ikili dip yapıp yürüdü,ben güvenerek almaya devam ettim,bugün 6,25 i gördü.
    Egserde de 4.çeyrek zarar gelecek tarzı olumsuz yazılar var,ben düştükçe endişesiz alıyorum,bilançoya çok az kaldı,bekleyip göreceğiz.

5. Sayın Bozoklu,
    2016/12.........vergi dairesi 25.124.xxx
    2016/12.........spk 29.125.xxx
    FARK : % 16

2017/12 ......... vergi dairesi 41.378.xxx
    2017/12 ...........spk. 47.941.xxx
    FARK : % 16

Son iki yıllık 2016 ve 2017 yıllarının 12 aylık bilançolarında vergi dairesine sunulan rakamın %16 üstü rakamı spk ya sunulan bilançoda açıklamış. 50*1,16 = 58 M eder. Bu da 3. Çeyrekte açıklanan karın üzerine son çeyrekte bişey koyamadığı anlamına gelir.
    Sizin de söylediğiniz gibi YATIRIMLARINI TAMAMLAMIŞ BİR ŞİRKET için normal mi?
    Ve bu hesaba göre yine siz söylemişsiniz SÜPRİZ yaparsa ..bilemem.

6. asıl olan asıl bilonçoya göre şekillenecek herşey. şahsen ben çimbomun eski başkanına güveniyorum .bende bir cimbomluyum. dadaşlar küçük yatırımcının ekmeğine tenezzül etmezler diye bilirim.
    mevla görelim neyler- neylerse güzel eyler.

7.  Alıntı Originally Posted by ÇiftçiDede Yazıyı Oku
    Babalar baskı yapıp kelepir toplamak peşinde,küçükleri dökmek için biraz mal feda etmekten çekinmiyor,karşı çıkacak babayiğit de kalmadı.Oysa şirketin esas faaliyet karı son yıllarda durgunluktan etkilenmeden katlanarak büyüyor,kur farkı zararından geçici en kötü bilanço fırsatları oldu.Yıl sonunda sermayenin 2,5 katı esas faaliyet karı,sermayesinden fazla da net kar açıklayabilir.Kurlar uzunca süre yatay yukarı olursa 2019 karı muhteşem olur,versinler bakalım..
    2,5 ay önce Karel topiğine yazdıklarımdan,özellikle buraya yapıştırdım.Çok olumsuz yazanlar vardı 3,58 e düşürdüler,süründürdüler sonra ikili dip yapıp yürüdü,ben güvenerek almaya devam ettim,bugün 6,25 i gördü.
    Egserde de 4.çeyrek zarar gelecek tarzı olumsuz yazılar var,ben düştükçe endişesiz alıyorum,bilançoya çok az kaldı,bekleyip göreceğiz.
     Alıntı Originally Posted by bozoklu5 Yazıyı Oku
    asıl olan asıl bilonçoya göre şekillenecek herşey. şahsen ben çimbomun eski başkanına güveniyorum .bende bir cimbomluyum. dadaşlar küçük yatırımcının ekmeğine tenezzül etmezler diye bilirim.
    mevla görelim neyler- neylerse güzel eyler.
    Sayın bozoklu ve sayın çiftçidede,
    Ben tespitimi rakamlar üzeinden yapıyorum, şirketin açıklanmış resmi rakamları üzerinden. Bu tespitimde ne CİMBOM , ne de DADAŞ ne de KAREL faktörü var.
    Karel de yanılmadıysanız artık hiçbir kararınızda yanılmayacağınızı düşünmüyorsunuzdur umarım, ama yazınızdan böyle anlaşılıyor..en azından ben böyle anladım.
    Cimbom ve dadaş lık üzerinden değerlendirmeye ise nutkum tutuldu. Biraz araştırırsanız, İbrahim Polatın neler yaptığını bizzat oğlunun ağzından öğrenebilirsiniz.
    Küçük yatırımcıyı dökmek için yapılan bir hareket diyenlere de rakamla cevap vereceğim;
    19 şubat 2015 kapanış rakamı 3,73
    19 şubat 2016. 3,68
    20 şubat 2017. 3,20
    19 şubat 2018. 4,00
    18 şubat 2019. 3,46

8. Uşak seramik bilançosundaki en kötünün beklendiği 4.çeyrekdeki inanılmaz iyileşme bedelli artırımın başarısı için makyajlama değilse ,benzer iyileşmenin Egserde de olması normali,iyimser beklentimizin nedenlerinden biri de bu,umarım yanıltmaz.

Sayfa 200/587 İlkİlk ... 100150190198199200201202210250300 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •