Sayfa 310/587 İlkİlk ... 210260300308309310311312320360410 ... SonSon
Arama sonucu : 4694 madde; 2,473 - 2,480 arası.

Konu: EGSER - Ege Seramik

1. .....

.........,

2. Maalesef bu siteye ulaşılamıyor şeklinde uyarı ile karşılaşıyorum...
    Yine de teşekkürler...

3. ABD nin ek vergileri gibi Google a sorunca çıkıyor

4.  Alıntı Originally Posted by Turquaz Yazıyı Oku
    ABD nin ek vergileri gibi Google a sorunca çıkıyor
    Evet şimdi okudum...
    Bu vergilerin şimdilik askıda olduğu belirtiliyor.
    Bir takım görüşmelere bağlıymış.
    Bu vergiler neticede Türkiye'den Amerika'ya ihraç edilen ürün üzerinde belki çok az bir etki yapabilir.. İthalatçı ülke ek vergi nedeniyle Amerika'da %25 pahalı hale gelen ürün için Türkiye'deki üreticilerden fiyat indirimi talebinde bulunabilirler. EGSER bağlamında baktığımızda benim incelemelerime göre ihraç edilen seramiklerin m2 si 5 dolar civarında ihraç ediliyor. Belki bu fiyat Amerika'lı ithalatçıların ısrarı ile bir miktar düşürülebilir. Ama eğer satılan ürün Amerika'da büyük kabul görüyorsa o zaman bu ek vergiler ithal edilen ürün maliyetine eklenerek oradaki tüketicilere yansıtılabilir diye düşünüyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by Turquaz Yazıyı Oku
    amerikanın taş toprak gurubuna ek %25 vergi getirme olayı

burada ve diğer gurup hisselerinde panik satışı getirecektir

ama 180 gün süre verilmiş olması

karardan dönülme ihtimalinin olması

aynı zamanda sadece abd'ye değil 53 ülkeye satış yapıyor olması

panik satışı yapanları pişman edebilir

tabi bence.
    Haberi ve 6 ay alınan kararın ertelendiğini okumuştum,vergi gerekçesi de abd digital ürünlerine ismi geçen ülkelerde haksız vergi uygulamaları idi,ancak dün G20 ülkelerinde vergilendirme ile ilgili bir anlaşma haberi de vardı bu konuda...doğrudan bu konu mudur bilmiyorum ama bana ilintili gibi geldi...yani sanki sorun çözüldü.(ABD ihracatı toplam ihracat içinde oranı oldukça yüksek)

6.  Alıntı Originally Posted by mterkan Yazıyı Oku
    Evet şimdi okudum...
    Bu vergilerin şimdilik askıda olduğu belirtiliyor.
    Bir takım görüşmelere bağlıymış.
    Bu vergiler neticede Türkiye'den Amerika'ya ihraç edilen ürün üzerinde belki çok az bir etki yapabilir.. İthalatçı ülke ek vergi nedeniyle Amerika'da %25 pahalı hale gelen ürün için Türkiye'deki üreticilerden fiyat indirimi talebinde bulunabilirler. EGSER bağlamında baktığımızda benim incelemelerime göre ihraç edilen seramiklerin m2 si 5 dolar civarında ihraç ediliyor. Belki bu fiyat Amerika'lı ithalatçıların ısrarı ile bir miktar düşürülebilir. Ama eğer satılan ürün Amerika'da büyük kabul görüyorsa o zaman bu ek vergiler ithal edilen ürün maliyetine eklenerek oradaki tüketicilere yansıtılabilir diye düşünüyorum.
    Eğer abd de seramik üretim yok gibi..çünkü abd seramik üretiminde ilk 10 da yok..

Eğer üretim yok ise bu %25 vergi abd halkının cebinden çıkar..

7. https://www.donanimhaber.com/abd-nin...elendi--134288

Eğer sadece biz muhaf olursak muhteşem olur

Sayfa 310/587 İlkİlk ... 210260300308309310311312320360410 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •