Sayfa 218/587 İlkİlk ... 118168208216217218219220228268318 ... SonSon
Arama sonucu : 4694 madde; 1,737 - 1,744 arası.

Konu: EGSER - Ege Seramik

1. Tamam inşaat faaliyetleri azaldı,hasılat daraldı,maliyetler artı...kabul ama hadi %25 düşer,%50 düşer...kar rakamı direk 1/5 e düşmez ki...apaçık hırsızlık.

2. Ege Seramik patronlarının Türkiye'de ve ABD'de pazarlama şirketleri var,geçen yıl satışlarının %38 ini bu şirketlere yapmış ve karı onlarla bölüşmüşüz,kar rakamının düşük gelmesinin bir etmeni de bu durum.Hoş kar açıklasa da düşük bir 1. temettü belirliyor,kalan karın %13'ünü imtiyazlı pay olarak alıyor,sonra da yine az bir miktar 2. temettü verip kalanı olağanüstü yedek ayırıyor.
    Türkiye'de halkın borsaya ilgi göstermemesinin nedeni, bu hep patronlar lehine işleyen hukuki yapı...hep arkadan dolanma kapıları yaratılıyor.
    Kaldır imtiyazlı payı en azından temettüde! 1. temettüyü %50 den az olamaz de! karı tırtıklayacak ihracat şirketi vb. şeylere izin verme!
    Geçmiş yıllarda bunları SPK'ya,TBMM'ye,Başbakana,Cumhurbaşkanına,bazı millet vekillerine yazarak talepte bulundum,ama hava- civa.
    Türkiye'de küçük yatırımcıya ortak değil finansman kaynağı olarak bakılıyor,şirket sahipleri de,hükümet de bizleri sağılacak koyun olarak görüyor.
    Son düzenleme : efe78; 31-10-2019 saat: 09:01.

3. İnşaat, gayrimenkul, çimento, sermamil şirketleri zorlu zamanlar yaşıyor. İhracat potansiyeli yüksek olanlar ancak iyi yerlerde tutunur.

4.  Alıntı Originally Posted by Turquaz Yazıyı Oku
    hıııı..enerjiye hergün zam gelirken düşsede alsam diye bekliyorum

günlük..

düşeni kırdı..onay aldı ve düşüşe başladı..

bana göre göstergeler al vermeden almak risk içerir..

haftalık..

yatay desdeklerde tutunmak isteyebilir..

aylık..

buda benim gerekcem..

2.66 desdeği kırılırda altında kapanışlar olursa

2-2.10 aralığı hiç süpriz olmaz..

tabi bence..

aylık..

ilginç şekilde aylık tirendi kırmamak için direniyor..

ilginç diyorum çünki inşaat sektörü zayıf,enerji giderleri sürekli artıyor,bilanço sürekli düşüyor

buna rağmen hisse düşmemek için direniyor..

belkide (tamamen tahmin) borca karşılık teminat gösterilen hisse vardır..

düşmesin diye tutuyorlardır..

tabi bence..

haftalık..

düşeni kırmak istiyor görünüyor..

aslına bakılırsa gayet güzel görünüyor..tabi düşen tirend üzerinde tutunabilirse..

5. taş, toprak çimento uçuyor...sen niye uyuyorsun...uyan uyan. yorum yazan bile kalmamış.

YTD

6.  Alıntı Originally Posted by gate Yazıyı Oku
    taş, toprak çimento uçuyor...sen niye uyuyorsun...uyan uyan. yorum yazan bile kalmamış.

YTD
    Hocam sağlam ve emin adımlarla gidiyor. Oldukça uyanık
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

7.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Hocam sağlam ve emin adımlarla gidiyor. Oldukça uyanık
    tespitiniz doğru, izleyelim.

YTD.

Sayfa 218/587 İlkİlk ... 118168208216217218219220228268318 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz