Sayfa 15/587 İlkİlk ... 513141516172565115515 ... SonSon
Arama sonucu : 4694 madde; 113 - 120 arası.

Konu: EGSER - Ege Seramik

1.  Alıntı Originally Posted by Selamsız Yazıyı Oku
    3.36 yı bugün gene test etti. Tehlikeli sulardan uzaklaşmayacak anlaşılan. Her zamanki gibi kabak tadı verdi...

Sanki başka kağıt yokmuş dönüp dolaşıp bu kağıda bulaşan bende kabahat...

Elim tetikte bekliyorum.
    Sn.Selamsız stop oldunuz mu? 32 ye kadar verdi.

Alıntı Originally Posted by Turquaz Yazıyı Oku
    bu kadar grafiğe 2-3 satırda yorumunuzu koysaydınız fena olmazdı.
    Sn. turquaz grafiklerden işlerin iyiye gitmediği anlaşılıyor. Kar marjlarını artırması gerekiyor.Bu haliyle yatırım yapılacak bir senet değil bence.Ben 3.55 den alıp 3.73 den satmıştım.Güç alır direnci bir daha zorlar diye 3.65 den aldım. ELimde kaldı.

3,28 altı kapanışlar 2,97 lere taşır diye düşünüyorum

Omuz konusundaki bilgilerinizi paylaşınki bizde bilelim.

Yoksa öyle yazıp geçmek yakışık almaz

--gereksiz bir hisse....ekranımdan sildim.......

5. Toplanti ve kucuk te olsa bir temettu haberi yukari hareketi tetikler diye dusunuyorum

ASUS_Z00AD cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by Turquaz Yazıyı Oku
    bu kadar grafiğe 2-3 satırda yorumunuzu koysaydınız fena olmazdı.
    Grafikler herşeyi anlatıyor diye yorum yazma gereği duymadım ama bir kaç şey yazayım.

Hisse temel olarak 5-6 TL olması gerekiyor ama son 4 yıllık satış büyüme rakamları düşüş trendinde esas faaliyet karlılığı azalmakta durum böyle olunca şirketin ileriye yönelik bilançosu olumsuz bir tabloya işaret ediyor.

içinde bulunduğu sektör ortalama %15 büyürken / egeseramik % 1,5 büyümüş bundan pazar kayıp ettiği anlamı çıkarılabilir satışlardaki 4 yıllık büyüme rakamları buna işaret ediyor, yeni pazarlar bulacak ya faaliyet giderlerini azaltacak yada satılan malların maliyetini bir şekilde düşürmediği sürece karlılık azalacaktır buda sürdülemeyince ya şirketin bir kısmı satılacak yabancı ortakla avrupada yeni pazarlar bulunacak yada yeni ürünler geliştirmeleri gerekecek

şirketin yurt dışı ürün ithalatı olmadığı tamamen yerli hammadde ile üretim yapması döviz borcu yok denecek kadar az olmasına neden oluyor.

şirketten beklenen hisse başı en 30-40 kuruş temettü dagıtması bu da şuan ki rakamlara göre %9-10 temettü verimliği demek , temettü dağıtımı açıklaması şirkette işlerin yolunda gittiği anlamına gelecek..

bir diğer beklenti ise 2008 yılında Morgan stanley hisse başı 2,6 tl maliyetli(1,75 dolar) aldığı senetleri elden çıkaracak beklentisi olması..

takaslarda unlu menkulun elindeki mallar yakın gelecekte şirketin satılacağı anlamını taşıyor,

şirketle ilgilenenler seramik sektöründe tasarımda dünyada bir numara olan İtalyan firmaları ve diğeri de İspanyollar olduğu sektör içinde konuşuluyor olması.

hisse senedindeki hareketlerde fiyat aşağı çekilerek mal toplanması için yapılan işlemler.

3,5 altında maliyeti olan kurum yok yüklü mal aldıklarında 3,55-3,7 aralığı maliyetleri , bu maliyetleri düşürmek için satıp 1-2 kademeden yerine koyuyorlar.

bugünkü işlemleri 1600 lotluk işlemlerle gedik yatırım yapıyor gün sonu aracı kurum dağılımında görürsünüz.
    2 gün sonra yabancıdan virman gelir.

sonuç olarak iyi şirket her sene kar ediyor sonuçta dandik her yıl zarar eden şirketlerin geldiği fiyatlara bakılırsa bu şirketin sudan ucuz olduğu görülür. 15 temmuz olayları sonrası bile bu rakamlarda sürünmemişti mesele bilanço meselesi de değil öyle olsa vergi dairesine bildirilen bilanço açıklandığında % 30 düşerdi ,tek bir nedeni var yabancılar ve fonlar sattıkları malları almak için fiyatların fazla oynamasına izin vermiyor.düşüş trendi görüntüsü vererek teknikcileri ve grafiğe göre ilşlem yapanları avlamak.

uzun lafın kısası milyon lotu olanlar düşünsün fazla kafa yormayın su akar yatağını bulur.
    Son düzenleme : RAYMONDJAMES; 14-03-2017 saat: 13:39.

7.  Alıntı Originally Posted by RAYMONDJAMES Yazıyı Oku
    uzun lafın kısası milyon lotu olanlar düşünsün fazla kafa yormayın su akar yatağını bulur.
    Aynen. Milyon lotları olan adamlar düşünsün.Bizimki olsa da olur olmasa da olur.1600 lük satışlar 1 aydan beri var.Adam her 2 dakikada bir 1600 lot satış yapıyor.Bir de tetikçi Alan yatırım var.Senedi sallayıp dökme peşinde.Adamın işlem hacmi 650 bin lot.Bakıyorsun net lota 2-3 bin.Birşeyler dönüyor senette.Bekleyelim bakalım. Teşekkürler paylaşım için Sn.RAYMONDJAMES

Sayfa 15/587 İlkİlk ... 513141516172565115515 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •