Sayfa 483/587 İlkİlk ... 383433473481482483484485493533583 ... SonSon
Arama sonucu : 4694 madde; 3,857 - 3,864 arası.

Konu: EGSER - Ege Seramik

1.  Alıntı Originally Posted by mterkan Yazıyı Oku
    1000 tane egser hisseniz varsa 2786 adet bedelsiz alacaksınız, 880 adet bedelli alacaksınız..
    Bedelli hisse için 5000 TL ödeme yapacaksınız..
    Toplamda 4.666 adet egser hisseniz olacak.
    Küçük bir düzeltme yapayım;
    880 bedelli için 5000 ₺ değil 4400 ₺ ödeme yapılacak.

5 TL bedelli yaparak 330 milyon TL toplanacak.
    Tahminime göre 2022 yılı finansallara göre yaklaşık bu kadar temettü açıklayacaktır.

Daha sonra temettü tarihi le sermaye artırım tarihi aynı tarihe denk getirilecektir.

Yani bedelli-bedelsiz dediğimiz olay gerçekleşecek.
    Netice olarak artırımın tamamı bedelsiz olmuş olacak. Fakat bu sene temettü alamayacağız demektir.

Not: Tahmindir. Yatırım tavsiyesi değildir

3.  Alıntı Originally Posted by Gogos Yazıyı Oku
    Küçük bir düzeltme yapayım;
    880 bedelli için 5000 ₺ değil 4400 ₺ ödeme yapılacak.
    Çok haklısınız sn Gogos...
    Teşekkürler.

Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    5 TL bedelli yaparak 330 milyon TL toplanacak.
    Tahminime göre 2022 yılı finansallara göre yaklaşık bu kadar temettü açıklayacaktır.

Daha sonra temettü tarihi le sermaye artırım tarihi aynı tarihe denk getirilecektir.

Yani bedelli-bedelsiz dediğimiz olay gerçekleşecek.
    Netice olarak artırımın tamamı bedelsiz olmuş olacak. Fakat bu sene temettü alamayacağız demektir.

Not: Tahmindir. Yatırım tavsiyesi değildir
    O zaman direkt bedelsiz yapıp temettü vermeseler ya ne manası var bedellinin?

Ayrıca bedellide bir lot genellikle 1 TL iken burada 5 TL olmasının manası ne?
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    O zaman direkt bedelsiz yapıp temettü vermeseler ya ne manası var bedellinin?

Ayrıca bedellide bir lot genellikle 1 TL iken burada 5 TL olmasının manası ne?
    Tercih meselesi.
    Açık olmak adına şimdiden açıklamış oldu.
    Bence doğrusunu yaptı.

2022 Temettüden bahsetmemesi de doğal. Çünkü ortada henüz açıklanmış bir finansal rapor yok.

Ayrıca benim yazdıkları 32 yıllık borsa tecrübeme dayanarak yapılmış bir tahmin. Yukarıda da tahminime göre diye yazdım.
    EGSER Hemen her yıl temettü verme alışkanlığı olan bir şirket . Böyle olmasa idi, yukarıdaki yorumu yapmazdım.

Bekleyelim görelim

6. %500 bedelli koyup sermayeyi şişirmeden %500 bedelli yapar gibi para topluyor

dede bu işini bilir.

belki temettü bile ödemeyecek

şu hissede bölünmeyi bir türlü yakalayamadım..

bundan sonrada alana ve elinde olana hayırlı olsun.

tabi bence.

7.  Alıntı Originally Posted by efe78 Yazıyı Oku
    400 milyon kar gelirse 3-3.5 TL arası bir şey olur,Tabi temettüde şirketin nakit durumu da belirleyici olur herhalde.
    Bir de ben artık bir bedelsiz de bekliyorum ki,hisseyi hak ettiği fiyatlara getirebilir.
    Hayırlı olsun...ayrıca sermaye artırımını borçlarda kulla
    nacağını açıkladığına göre nakit durumu da pek iyi değil galiba...3TL temettü bile hayli zor görünüyor.

8. Belirtilen yıllardaki genel kurul toplantı tutanaklarına göre holding ve Polat ailesinin şirketteki hisseleri 50 milyon adet..

Bu durumda, bedelli sermaye arttırımından elde edilecek 330 milyon TL nın 220 milyon TL lık kısmını kendileri karşılayacaklar.. 110 milyon TL lık kısmını da diğer yatırımcılar karşılayacak.

Benim tahminim sermaye arttırım süreci tamamlandıktan sonra genel kurula gidilirken, 350 milyon TL ya ulaşmış sermaye ve yeni kayıtlı sermaye genel kurulda oylanırken, aynı zamanda yönetim kurulunun teklifi ile 350 milyon TL lık sermayeye göre 2022 karından %100 yani hisse başına 1 TL temettü ödeneceği yönündedir.

Bol kazanç dileklerimle..

Sayfa 483/587 İlkİlk ... 383433473481482483484485493533583 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •