Sayfa 463/587 İlkİlk ... 363413453461462463464465473513563 ... SonSon
Arama sonucu : 4694 madde; 3,697 - 3,704 arası.

Konu: EGSER - Ege Seramik

1. 3.çeyrekleri de kıyaslamak lazım kanımca.
    3. Çeyrekler nispi düşük geliyor.

2. Bilançoda ilk 2Ç'ye göre kötüye bir gidiş var. Eğer son çeyrekte bu şekilde gelirse, 3.5-4lira arası temettü verir. İzleyip göreceğiz
    Ytd

3. 3. çeyrekte 20 mn kur farkı gideri fazladan 8-10 mn de finansman gideri yazmış. Bu rakamlar olmazsa karı çeyreklik iki katından fazla 9 aylık 3 katından fazla arttıracakmış. Yine de 9 aylık rakam güzel. Son çeyrekte %25 kapasite düşüşü olacağı da açıklandığına göre 12 aylıkta pekte bir şey beklememek lazım. Eğer son çeyrekte 9 aylıktaki gibi kur farkı zararı yazmaz hatta karı yazarsa işler biraz daha değişebilir.

Sene başında temettü için bütün sene bekleyebilirim diyordum ama bu saatten sonra hele ki bir açıklamada 2 kere üst üste ciddi düşüş yaşamış bir hissede durmakta pek istemem. İnş bilanço etkisi ile bilanço dönemi bitmeden güzel bir yükseliş gerçekleştirir ve daha uygun hisselere geçeriz.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Son düzenleme : hasan198686; 28-10-2022 saat: 23:12.

4. https://www.industriaitaliana.it/con...e-gas-energia/

20 EKİM 2022 TARİHİNDE 8 GÜN ÖNCE YAPİLAN RÖPORTAJ...

S: Enerji sorunundan bahsetmişken: Sizin sıkıntılarınızdan hangi ülkeler faydalanabilir?

Seramik karo üretim hattı
    C : Rekabetçi bir ülke olduğu için Türkiye ile sorun yaşayabiliriz: Korkunç bir enflasyon yaşıyor ama maliyetler bizimkine oranla düşük kalıyor ve teknoloji İtalyan.

S: Hala enerji sorunu konusunda: Sektördeki şirketlerin daha cazip ülkelerde üretim yapmak için yer değiştirme olasılığı var mı? Özellikle nerede?

C : ABD'de halihazırda üretim tesisleri olan birkaç şirket var, çünkü aksi takdirde nakliye maliyetleri nedeniyle pazarı kaybedeceklerdi. Şu anda enerji maliyetinin çok daha düşük olduğu ABD'de birkaç fırın daha kurma baskısının çok güçlü olduğu aşikar. Tehcir açısından olası bir hedef olan bir diğer ülke ise Türkiye'dir. Geçmişte İtalya ve İspanya'da yatırım yapan bir İngiliz fonu yakın zamanda Türkiye'de de yatırım yaptı: bizim için kötüye işaretti. Demek ki o ülkede yatırım yapmak için tüm şartlar var.

İngiliz fon dediği bu olay di sene başın da ..

https://www.dunya.com/sirketler/ingi...-haberi-646504

5.  Alıntı Originally Posted by hasan198686 Yazıyı Oku
    3. çeyrekte 20 mn kur farkı gideri fazladan 8-10 mn de finansman gideri yazmış. Bu rakamlar olmazsa karı çeyreklik iki katından fazla 9 aylık 3 katından fazla arttıracakmış. Yine de 9 aylık rakam güzel. Son çeyrekte %25 kapasite düşüşü olacağı da açıklandığına göre 12 aylıkta pekte bir şey beklememek lazım. Eğer son çeyrekte 9 aylıktaki gibi kur farkı zararı yazmaz hatta karı yazarsa işler biraz daha değişebilir.

Sene başında temettü için bütün sene bekleyebilirim diyordum ama bu saatten sonra hele ki bir açıklamada 2 kere üst üste ciddi düşüş yaşamış bir hissede durmakta pek istemem. İnş bilanço etkisi ile bilanço dönemi bitmeden güzel bir yükseliş gerçekleştirir ve daha uygun hisselere geçeriz.

Hasan bey çok karamsar gördüm sizi ...

Oturduğum sitede Türkiye'nin en büyük fabrikalarından birinde ( isim vermeyeceğim) üretim müdürü komşumuz ailecek de görüşüyoruz..5 tane ana makinadan şuan sadece 1 tanesi çalışıyor dedi ...stoklar şişti mal çekilmiyor dedi ..asya piyasasi biraz iyi Avrupa ve ABD durdu dedi...

nisan ayına kadar da böyle dedi .. sıkıntı tüm sektörlerde var şuan ..tabiki enerji gıda şirketleri nispeten iyi prim yaptı ama şuan her yer sıkıntılı

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
     Alıntı Originally Posted by hasan198686 Yazıyı Oku
    3. çeyrekte 20 mn kur farkı gideri fazladan 8-10 mn de finansman gideri yazmış. Bu rakamlar olmazsa karı çeyreklik iki katından fazla 9 aylık 3 katından fazla arttıracakmış. Yine de 9 aylık rakam güzel. Son çeyrekte %25 kapasite düşüşü olacağı da açıklandığına göre 12 aylıkta pekte bir şey beklememek lazım. Eğer son çeyrekte 9 aylıktaki gibi kur farkı zararı yazmaz hatta karı yazarsa işler biraz daha değişebilir.

bende ayni fikirdeyim,
    bu gun bakacagim,evt UV icin super hisse ama konjoktur ondan yana degil, simdi KONTR, GESAN, SMART zamani,

aylardir da oyle bekliyorum basa bas noktasinda , tek umudum, belki piyasa daha kotu bilanco bekliyordu, ve nispeten iyi geldigini dusununmesi ve birazcikta olsa , hissenin cikmasi

kendime notum, ileride tekrar almak usere satma niyetindeyim
    Saving-Accumulation-Investment
    In God We Trust

7.  Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    bende ayni fikirdeyim,
    bu gun bakacagim,evt UV icin super hisse ama konjoktur ondan yana degil, simdi KONTR, GESAN, SMART zamani,

aylardir da oyle bekliyorum basa bas noktasinda , tek umudum, belki piyasa daha kotu bilanco bekliyordu, ve nispeten iyi geldigini dusununmesi ve birazcikta olsa , hissenin cikmasi

kendime notum, ileride tekrar almak usere satma niyetindeyim
    Saydığın şirketler sektörel olarak gelecek vaat ediyor ama 2-3 aylık zamanda büyük yükseliş yaşadılar...çok riskli bir hareket olur.Şu anda kripto para piyasasından farksız.

8.  Alıntı Originally Posted by ulver Yazıyı Oku
    Hasan bey çok karamsar gördüm sizi ...

Oturduğum sitede Türkiye'nin en büyük fabrikalarından birinde ( isim vermeyeceğim) üretim müdürü komşumuz ailecek de görüşüyoruz..5 tane ana makinadan şuan sadece 1 tanesi çalışıyor dedi ...stoklar şişti mal çekilmiyor dedi ..asya piyasasi biraz iyi Avrupa ve ABD durdu dedi...

nisan ayına kadar da böyle dedi .. sıkıntı tüm sektörlerde var şuan ..tabiki enerji gıda şirketleri nispeten iyi prim yaptı ama şuan her yer sıkıntılı
    Karamsarlıktan ziyade bir bakıma kısa süreli resmi ortaya koymaya çalışıyorum. Bu gün aynı şeyi pnsütte yaşadım. Bilançolar hem durgunluk hem yüksek finansman maliyetleri sebebi ile problem yaşamaya başladı. 12 aylıkta bilanço rakamları olarak bu gün oldukları yerden pekte ileride olamayacaklar gibi bir izlenim var. Buda borsayı pek ileri götüremez kısa süreli bir düzeltme gelebilir senaryosunun şansını arttırıyor. Karları yüksek gelecek olanlarında çoğu fiyatlandı.

2023 te dünyanın ve bizim en azından genişleyici adım atacak olmamız. Temettü döneminin yaklaşacak olması ve bizdeki seçim hareketliliği sebebiyle bir miktar düşüş sonrası tekrar pozisyon alabilmek amaç. Yoksa durumu makul karşılıyorum. Tabi ki sonsuza kadar kazanamayız.

YTD.

Sayfa 463/587 İlkİlk ... 363413453461462463464465473513563 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •