Sayfa 294/587 İlkİlk ... 194244284292293294295296304344394 ... SonSon
Arama sonucu : 4694 madde; 2,345 - 2,352 arası.

Konu: EGSER - Ege Seramik

1.  Alıntı Originally Posted by efe78 Yazıyı Oku
    Teşekkürler sn. yarımada..peki kur rakamı hesap dönemi sonundaki rakam mıdır?mesela dolar için 2020 3 aylık için 30 mart:6.57TL öncesinde de hiç 7 lere çıkmamış,nasıl 7.19 oluyor?yani ortl.nasıl alınıyor?dolar+euro sepet ortalaması mı?
    3. çeyrek rakamı. Siz son çeyrekte kurlar düştü dediğiniz için bende ortalama kur alındığını söyleyerek 3. çeyrek ve son çeyreği kıyasladım.

2. konu anlaşıldı,satışlarda satışın yapıldığı andaki kur mantıklı,ben son günü esas alıyordum,mterkan ve yarımada,teşekkürler.

vay arkadaş , merry den alıyor iş ten vuruyor, kademelere gel 15 asagı 15 yukarı. birde osmanlı cıktı şimdi. ne kin dolusun be arkadaş ne kızgınsın xapinin ırzına gectiniz bugun neyle kimle kavgan. ver diyor ver s. git burası benim diyor kral ....

4.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Zorluk beklediğimi yazmadım. 2021 yılında aynı ivme ile devam etmesinin zor olduğunu düşünüyorum dedim. 2021 yılındaki döviz kurları gidişatına göre söylüyorum bunu. Kurlar geçen senenin üzerine çıkmazsa tüm karlılık rakamlarının olumsuz etkileneceğini düşünüyorum. İlerleyen günlerde kurlarda hareket olursa görüntü değişir.
    Dostum sen bu forumda vaktini boşa harcama..
    Ege seramik şirketinin artacak 1-2 lira dolar fiyatına ihtiyacı yok..

Sene başında ürünlere %30-40 zam yaptı çatır çatır satıyor..dolar 1 lira daha artsa ne olur düşse ne olur ..
    italya ispanya da fırınlar doğru düzgün çalışmıyor onlar aynı kalite ürünü daha ucuza satıyor üstelik..

Çünkü bu kurlar dışardan alanlar için beleş rakamlar 1 euro 9 lira olmuş sen burada kaç gündür boş boş konuşuyorsun..

Hem alana hem satana kârlı bir ortam var..

5. 20 yıldır bu forumda yazıyorum son zamanlarda ise çok nadir yazıyordum. Burada yorum yapmanın gereksiz olduğunu kanıtlayan durumlar hep karşıma çıkıyor.

Sorsan ivmenin ne demek olduğunu bile bilmeyen bir lavuk çıkar yaptığın yorumu bile anlamadan seni eleştirir. Yaptığın yorumu eleştirse tamam dersin farklı bir fikir olarak alırsın ama maalesef öyle bir durum da yok.

Herkese bol kazançlar...

6.  Alıntı Originally Posted by ulver Yazıyı Oku
    https://www.paraanaliz.com/2020/reel...kuruyor-54298/

Nasıl alınmaz kütahya aralık ayında 3 yıl sürecek suanki piyasa değeri kadar seramik yatırım i kararı aldı..

Adamlar geleceği fiyatliyor bu sahtekar bağsur olmuş hasta gibi yürüyor
    Bu arkadaş daha Kütahya Porselen ile Kütahya Seramik'in faklı firmalar olduğunu bilmeyen biri gelmiş boş boş konuşuyorsun diyor.

7.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Kurların artışının brüt karı beklediğimden fazla artırması ve finansal gelir-gider farkının 4.6 milyon artı yazması nedeni ile net kar tahminimden fazla geldi.

Hisse piyasaya göre ucuz fiyatlanıyordu bu bilanço ile daha da ucuz kaldı. Mevcut para pozisyonu ile son çeyrek bilançosu daha da iyi gelecektir. Piyasada anormal bir bozulma olmadığı sürece sert yukarı hareket beklemek lazım.
     Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Bu dediğiniz kağıdın bilançoyu fiyatlayıp fiyatlamadığına göre değişir. Egser bilançodan önce de iskontolu idi şimdi daha da iskontolu hale geldi. Vesbe'nin bilançosu ile fiyatlanmıştı. Daha önce de dediğim gibi piyasa çok bozulmazsa Egser'in sert yukarı hareket etmesini beklerim.
    Bu şirket ile ilgili 9 aylık bilançodan sonra sert yukarı hareket beklediğimi yazmıştım. Beklediğim şekilde de oldu. Şu anda ise piyasa fiyatlamalarına göre normal seviyelere geldiğini düşünüyorum. Burdan daha fazla yukarı yapar mı yapar bunu kimse bilemez. Ancak fiyattan bağımsız olarak 2021 yılında 2020 yılındaki yüksek ivme ile devam etmesinin zor olduğunu söyledim. Bazıları da hayır 2021 yılı da ciro ve karlılık olarak 2020'nin çok üstünde olur diyebilir ona da saygı duyarım.

Topiği fazlaca meşgul ettim. Tekrar bol kazançlar...

8. Bu şirketin sorunu karlılık değil.
    Başına çöreklenmiş manipülatör sorunu var.

Sayfa 294/587 İlkİlk ... 194244284292293294295296304344394 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •