Sayfa 500/587 İlkİlk ... 400450490498499500501502510550 ... SonSon
Arama sonucu : 4694 madde; 3,993 - 4,000 arası.

Konu: EGSER - Ege Seramik

1. R =(ruhçan hakkı) açıklanacak süre içinde satma veya kullanma hakkı veren bir durum,tümünü-ya da bir bölümünü borsada oluşacak fiyattan satabilirsin.Satmadığın miktarın karşılığını aracı kurum hesabına yatırırsan senin adına ruhçan hakkın kullanılır, %88 oranında,tabi 1R=5TL kullanılır. %278 bedelsiz ise şirketin açıkladığı tarih aralığında ilk gün hesabına geçer.

2.  Alıntı Originally Posted by efe78 Yazıyı Oku
    R =(ruhçan hakkı) açıklanacak süre içinde satma veya kullanma hakkı veren bir durum,tümünü-ya da bir bölümünü borsada oluşacak fiyattan satabilirsin.Satmadığın miktarın karşılığını aracı kurum hesabına yatırırsan senin adına ruhçan hakkın kullanılır, %88 oranında,tabi 1R=5TL kullanılır. %278 bedelsiz ise şirketin açıkladığı tarih aralığında ilk gün hesabına geçer.
    tam olarak şunu kasdettim ben Rüchan sattığımız yerden satınca tamam bedelliye katılmamış oluyoruz Peki bedelliye katılacak olursak bu sefer sattığımız rüchan yerinden alarak mı katılıyoruz ??? Rüchan satılan yerden alırsak şayet ne oluyor bunu çözemedim
    Yazılarım ve Paylaşımları YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

3.  Alıntı Originally Posted by thebigshort Yazıyı Oku
    tam olarak şunu kasdettim ben Rüchan sattığımız yerden satınca tamam bedelliye katılmamış oluyoruz Peki bedelliye katılacak olursak bu sefer sattığımız rüchan yerinden alarak mı katılıyoruz ??? Rüchan satılan yerden alırsak şayet ne oluyor bunu çözemedim
    thebigshort kardeşim,ruhçan hisse değil, ( kullanma hakkı),senin elinde 1000 egser varsa %88 bedelli karşılığı 880 hisse için 4400 TL yatırıyorsun %278 bedelsizle birlikte 4460 adet egser'in oluyor.Ayrıca ruhçan da alırsan diyelim 200 adet ruhçan aldın,onun için de 1000 TL yatıracaksın aracı kuruma 5460 adet hissen olacak.Ruhçanları tamamını satarsan bedelsizle birlikte 1000 egserin 3780 adet olur.

4.  Alıntı Originally Posted by efe78 Yazıyı Oku
    thebigshort kardeşim,ruhçan hisse değil, ( kullanma hakkı),senin elinde 1000 egser varsa %88 bedelli karşılığı 880 hisse için 4400 TL yatırıyorsun %278 bedelsizle birlikte 4460 adet egser'in oluyor.Ayrıca ruhçan da alırsan diyelim 200 adet ruhçan aldın,onun için de 1000 TL yatıracaksın aracı kuruma 5460 adet hissen olacak.Ruhçanları tamamını satarsan bedelsizle birlikte 1000 egserin 3780 adet olur.
    Yani o zaman şunu anlıyorum ben mevcut hisselerim karşısında rüchan kodu ile hisse gelecek bedelliye katılacaksam aracı kuruma haber edeceğim katılacağım DİE nakit bulunduracağım onlar halledecek doğrumudur ??

Rüchan tahtasından alım yaparsam da her lota karşılık 5 tl para ayırırsam onlar da hisseye çevrilecek yani ?

5. TEB Cuma günü de egser satmış

Elinde ne kadar lot kaldı bilmiyorum ama düşüş başladığından beri TEB satıyor gördüğüm her gün

6. evet doğrudur...hatta elindeki hisseler için açıklanan tarihlerde hesabında yeterli para bulundurman zaten bir irade beyanıdır...

7. Haftalık alan satan kurumlar

8. Vay be 27 tl altını görmez die düşünüyordum 25 leri gördük

Sayfa 500/587 İlkİlk ... 400450490498499500501502510550 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •