Sayfa 12/445 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon
Arama sonucu : 3560 madde; 89 - 96 arası.

Konu: EGPRO - Ege Profil

1.  Alıntı Originally Posted by esscudo Yazıyı Oku
    Bu kağıt egeen ve logo ile ile kıyaslanacak türden bir kağıt değil.En başta fiili dolaşım oranı bahsi geçen kağıtlara göre çok çok düşük.Logo bir yazılım şirketi ve kar marjı çok yüksek bir sektörde iş yapıyor.Sabit maliyeti neredeyse hiç yok. Egeeni buralara getiren bedelsiz sermaye artışı beklentisi, yoksa o da şu an pahalı bir kağıt.Bu bir.İkincisi istikrarlı olarak yükselen bir kağıt değil.Yükselişlerini ani çıkışlarla yapıyor ve o çıkışlardan sonra uzun bir dinlenmeye giriyor. Ve bu dinlenmeler de hep aşağı salınarak oluyor yani beklemenin bir mantığı yok çünkü en az yüzde 10 ucuzundan her zaman alım fırsatı veriyor bu yüzden çevirmek daha mantıklı.9 aylıktan beri 4 defa pik yaptı ve bu piklerde her defasında yukarıdan satana aşağıdan alım fırsatını yine verdi.Nitekim yine cuma 10,16 gören kağıt şu an 9,33.Eğer borsa para kazanma yeri ise alıp üzerine yatmak yerine kağıdı iyi anlayıp piklerde satıp daha aşağılardan ağır ağır toplamak daha mantıklı.Toplarken diğer kağıtlara bakmak da her zaman daha doğrusudur.
    Egeenin piyasadaki hisse sayisi 1100000.yani egprodan daha sığ.ayrica hiçbir sirket aniden 300000 kere gitmiyor.egeende 2010 da 10 lira fiyatlardaydi ve herkesi kanser ediyordu neden yükselmiyor diye.logo bilişim şirketi evet ama karlılığını egpro ile kıyasla istersen.egproya gelince bulunduğu sektör ve ürettiği pvc türkiyede ve dünyada devamlılığı olan ve her daim ihtiyaç olan bir sektör.bu yüzden egproda bu karlılığını sürdürecektir.evet şu anda kısa vadeli al satlar kazandırıyor hissede ama birgün satıp arkadan bakakalmak var.bu hisseyi 3 kuruş yukardan satip aşağı gelmesini bekleyip 2 kur usta ordan kar etmeye çalışanları da anlıyorum.ama buzdağının arkasını görmeye çalışmalarını öneriyorum.kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.egeen ve logo örneği karını sürekli arttıran şirketlerin geldiği fiyatları göstermek ve uzun vade doğru hissede bekleyenlerin elde ettiği kazançları göstermek amacıyla verilmiştir.

2.  Alıntı Originally Posted by ekinoks3881 Yazıyı Oku
    Egeenin piyasadaki hisse sayisi 1100000.yani egprodan daha sığ.ayrica hiçbir sirket aniden 300000 kere gitmiyor.egeende 2010 da 10 lira fiyatlardaydi ve herkesi kanser ediyordu neden yükselmiyor diye.logo bilişim şirketi evet ama karlılığını egpro ile kıyasla istersen.egproya gelince bulunduğu sektör ve ürettiği pvc türkiyede ve dünyada devamlılığı olan ve her daim ihtiyaç olan bir sektör.bu yüzden egproda bu karlılığını sürdürecektir.evet şu anda kısa vadeli al satlar kazandırıyor hissede ama birgün satıp arkadan bakakalmak var.bu hisseyi 3 kuruş yukardan satip aşağı gelmesini bekleyip 2 kur usta ordan kar etmeye çalışanları da anlıyorum.ama buzdağının arkasını görmeye çalışmalarını öneriyorum.kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.egeen ve logo örneği karını sürekli arttıran şirketlerin geldiği fiyatları göstermek ve uzun vade doğru hissede bekleyenlerin elde ettiği kazançları göstermek amacıyla verilmiştir.
    Sevgili kardeşim.Yaşça küçük olduğun için kardeşim diyorum mazur gör. Halizhazırda eggen yüzde 35 gibi bir halka açıklık oranına sahip.Logo yüzde 65....Ben senin yazdığına itiraz etmedim.Elbette alır ve üzerine yatarsın. Uzun vadeler tutarsın, bir şey diyemem, bu da bir yatırım tarzıdır.Lakin ortalama 9 ay bu kağıdı takip eden az çok tarzını anlamıştır.Geçtiğimiz bir yılı bir değerlendir her defasında yaptığı piklerden sonra en az yüzde 10 aşağı salmıştır bu kağıt.Bazı piklerde daha fazla.Ben sadece bu piklerde satıp sonra belki bir ay belki iki ay vadede tekrar ağır ağır toplamanın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.Böyle yapınca en azından kağıdı taşıma maliyetinden kurtulmuş olunur.Nihayetinde kağıdı tutmanın da bir maliyeti var değil mi ? Karlılığa gelince...Logo 1 liralık yatırımla 80 kuruş kar edebilir ama egpro için bu durum böyle değil.1 Liralık yatırımla edeceği maksimum kar 30 bilemedin 35 kuruştur.Logonun kar etmesi için avrupanın veya dünyanın en büyük fabrikasını açmasına gerek yok, bir kaç ofis kiralayarak ve bir kaç iyi yazılım mühendisi ile de bunu başarabiir.Anlatmaya çaılıştığım şey bu.

3. Zamana birakalim escuedo.sende haklisin.Şu anda kağıtta yine aşırı satış baskisi var.35000 lot 17000 lot 10000 lot satışlar 9 lira fiyatlardan eritildi.toplamda tahminimce su ana kadar 80000 lot civari mal el değiştirdi.citibank yabanci daki 110000 lot yatirim finans uzerinden el değiştiriyor olabilir.eger öyleyse 30000 lotluk bir hisse kaldı ellerinde.veyahut garanti son 1 ayda topladığı hisseleri satıyor olabilir.y.t.d.

4. İkili tepe mi oluştu. Ytd.

5. BU HİÇ HOŞ OLMADI..... BUGUN GÜYA 10 ÜZERİNE HAREKET EDECKTİK.....

6. Dökmeden gitmek isteyen uçağa binsin. YTD

Sent from my LG-D855 using hisse.net mobile app

7.  Alıntı Originally Posted by esscudo Yazıyı Oku
    Sevgili kardeşim.Yaşça küçük olduğun için kardeşim diyorum mazur gör. Halizhazırda eggen yüzde 35 gibi bir halka açıklık oranına sahip.Logo yüzde 65....Ben senin yazdığına itiraz etmedim.Elbette alır ve üzerine yatarsın. Uzun vadeler tutarsın, bir şey diyemem, bu da bir yatırım tarzıdır.Lakin ortalama 9 ay bu kağıdı takip eden az çok tarzını anlamıştır.Geçtiğimiz bir yılı bir değerlendir her defasında yaptığı piklerden sonra en az yüzde 10 aşağı salmıştır bu kağıt.Bazı piklerde daha fazla.Ben sadece bu piklerde satıp sonra belki bir ay belki iki ay vadede tekrar ağır ağır toplamanın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.Böyle yapınca en azından kağıdı taşıma maliyetinden kurtulmuş olunur.Nihayetinde kağıdı tutmanın da bir maliyeti var değil mi ? Karlılığa gelince...Logo 1 liralık yatırımla 80 kuruş kar edebilir ama egpro için bu durum böyle değil.1 Liralık yatırımla edeceği maksimum kar 30 bilemedin 35 kuruştur.Logonun kar etmesi için avrupanın veya dünyanın en büyük fabrikasını açmasına gerek yok, bir kaç ofis kiralayarak ve bir kaç iyi yazılım mühendisi ile de bunu başarabiir.Anlatmaya çaılıştığım şey bu.
    Değerli arkadaşlarım yazdıklarım sadece hissenin geçmişteki hareketlerine ilişkin edinmiş olduğum tecrübelerden yola çıkılarak paylaşılmıştır. Şu an itibarı ile fiyat 9,10 dur. Daha aşağılara gitmeyeceğinin veya tavan olmayacağımın elbette garantisi yoktur Ve asla yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Bol kazançlar.

8.  Alıntı Originally Posted by PROGNOZ Yazıyı Oku
    Değerli arkadaşlar bilançomuz hayırlı uğurlu olsun bilanço konusunda yorumlarımı sonraya bırakıp ilginç bir soru sormak istiyorum...Bu sorumun cevabı da kağıtta yeni bir beklenti oluşturabilir...Demem o ki şimdi şirket 30 mart a kadar yeni fabrika binasına taşınacak ya acaba eski fabrika binası ve müştemilatı ne olacak???Eski fabrika yeri kira mı yoksa kendisinin mi???Eğer kiraysa bunlar sonraki bilançolarda artı değer olur ama eğer kendisininse ve satıyorum derse ve birde kıymetli bir araziyse işte o zaman abad oluruz...Şu an tahtadaki rakamlar bile komik kalır....

Yatırım tavsiyesi değildir...
    Az önce şirketi aradım sordum.yeni fabrika mart ayı içinde açılacak ve faaliyete başlayacak.eski fabrika ise 2015 te satılmış.su an eski fabrikaya kira ödüyorlar.yeni fabrikayla birlikte eski fabrikanin kira gideri de ortadan kalkacak.hissede ilk seans yüklü miktarda satışlar yazıldı ve 9 lira civarindan bu satışlar karşılandı.citibank elindeki 110000 lotu bitirdiyse baskı ortadan kalkar diye dusunuyorum.su an satış ve alış kademeleri normal seyrine dönmüş durumda.baski yapacak lot kalmadı gibi ellerinde.bakalim hayirlisi.yatirim tavsiyesi degildir.

Sayfa 12/445 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •