Sayfa 409/445 İlkİlk ... 309359399407408409410411419 ... SonSon
Arama sonucu : 3560 madde; 3,265 - 3,272 arası.

Konu: EGPRO - Ege Profil

1.  Alıntı Originally Posted by borsaazmanı Yazıyı Oku
    2023 ilk çeyrekte 1.5 milyar hasılat yapmış zaten.. sene sonu dolar artışı, enflasyon ve deprem etkisi ile 8-10 milyar TL ciro gayet doğal .. Geçmiş yıl karları sermayenin 15 katı sene sonu 30-35 katına ulaşacak... Borç Alacak dengesi makül... Fiyat kazanç oranı düştükçe yerini tamamlıyacaktır.. Endeksin tarihi zirvelerinde bu rakamlarda bu kadar kâr eden, ihracat yıldızı bir şirketi bir daha bulmak zor. Hele ki bu kadar sığ bir hisseyi. Düşürmeye çalışıyorlar hisse fiyatını üç beş çakal aracı kurum ama sonra geri ya alıyorlar, ya da kaptırıyorlar.. Çok çakal var burada..

SM-N975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben bu tip hisselerde böyle abidik kubidik hareketleri çok gördüm. ama bekledim 1-2 yıl 5-10 hatta 15 kat kazandım. şimdi yakından bu sayfada tetikçi türeyecek ve hisseyi yerden yere vuracak. çünkü çakallar mal alamayınca buraya gönderecekler tetikçileri.ama benim hedefim 2 yılda 600 dür . hedefi bulmadan malı 1 lot vermem. bu da benim prensibim.

2. Egpro haber geldi. 2020 ilk çeyrek karından157,5 milyon tl kar payı avansı verecek😊

12 temmuzda egpro nun kredili yasağı da bitiyor👏
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz

3. Geri alim yapmiyor,bir sefer aldı gerisi yok,pahalı mı geldi ,neyi bekliyor ilginç
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

4. vallahi ben 32 yıllık borsa hayatımda ilk çeyrek karından avans olarak temettü veren hisseyi ilk defa gördüm. genelde temettüler yılsonu bilanço rakamlarından bakılarak,bir sonraki yıl nisan aylarında verilirdi. demek kar rakamları beklenenin üstünde gelecek ki,şimdiden verme kararı aldılar. 3 ay sonra ve altı ay sonra da verirlerse kimse şaşırmasın. ben toplamda 15-20 lira temettü vereceklerini tahmin ediyorum.gelecek yıl da en az 30-35 lira temettü verebileceklerini öngörüyorum.30 lira temettü demek hissenin 350-400 olması anlamına gelir.bekleyip göreceğiz.YTD

5.  Alıntı Originally Posted by 2020 Yazıyı Oku
    vallahi ben 32 yıllık borsa hayatımda ilk çeyrek karından avans olarak temettü veren hisseyi ilk defa gördüm. genelde temettüler yılsonu bilanço rakamlarından bakılarak,bir sonraki yıl nisan aylarında verilirdi. demek kar rakamları beklenenin üstünde gelecek ki,şimdiden verme kararı aldılar. 3 ay sonra ve altı ay sonra da verirlerse kimse şaşırmasın. ben toplamda 15-20 lira temettü vereceklerini tahmin ediyorum.gelecek yıl da en az 30-35 lira temettü verebileceklerini öngörüyorum.30 lira temettü demek hissenin 350-400 olması anlamına gelir.bekleyip göreceğiz.YTD
    Ne güzel iste,geri alim kararı var,niye kendisi almıyor dimi.
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

6.  Alıntı Originally Posted by işçi74 Yazıyı Oku
    Ne güzel iste,geri alim kararı var,niye kendisi almıyor dimi.
    alacağı kadar aldı ne alacak daha.

Şirket, %10u halka açık hissenin neyini geri alacak.? Ödenmiş Sermayesi enflasyonla ufaldıkça ufalmış. Bu enflasyonla bu fiyatlarda kalması zaten şaşırtıcı olur. Enflasyonun döngü haline getirildiği ülkede zorunlu olmadıkça mal da satılmaz, iyi olan hisse senedini de satmak pek akıl karı değil. Hisse senetleri karşılığı olan yatırım aracı, sanal para değil..
    İçi dolu hisse senetlerini ayırt etmek gerekiyor. Ayırt eden kim acaba da diyebiliriz.? Zaten ayırt edilmesin diye hükümet bunlara bile el attı. Bilançolar, YDF lere uygulanan yöntemlerle anlamsız hale geldi, çöp oldu. Halka arz edilen yeni şirketler açıklık zihniyetinden uzak bilanço bile yayınlamadan arz ediliyor. Gaz verilip birilerinin elinde bırakılıyor. Danışmalık değil, pazarlamacılık mantığı yerleşmiş.

Her neyse, Ege Profil ülkemizde belki de bir ilk olarak ilk üç aylık kardan temettü avansı dağıtan şirket olacak. Bu durum şirketin çok kar edeceğinin bir işareti. Bu tip kararlar bir dayanak olmadıkça kolay alınmaz.
    Kredili alım yasağı yarın kalkıyor. Bakalım nasıl etkilenecek. Şu anda hisseyi elinde tutanlar parası ile hisseye sahip çıkanlar. Onlardan kolay mal alınmaz.

8. haydi hayırlısı diyelim
    Tokezlemeyen halim olmaz, tecrübe edinmeyen hakim olmaz. Hadis-i Şerif.

Sayfa 409/445 İlkİlk ... 309359399407408409410411419 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •