Sayfa 421/446 İlkİlk ... 321371411419420421422423431 ... SonSon
Arama sonucu : 3564 madde; 3,361 - 3,368 arası.

Konu: EGPRO - Ege Profil

1. Çakal Ceo, bilancoyla birlikte hisse geri alım programı bugün sonlandı diye haber attı. Yeter satın gari diyor, yer mi Anadolu çocuğu 😊
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz

Arkadaşlar, hisselerin % 88 i DECEUNINCK (Belçika) şirketinde, daha neyin geri alımını yapacak. SPK da buna müsaade etmemeli, hatta pay satışına zorlaması gerekiyor. Hisse derinliği yok. Halka açık oran %12, onun da bir bölümü yakın çevrelerine aittir. Ödenmiş Sermaye de çok küçük. Ciddi bir talepte tutulması zor bir hisse. Fiyat düşüşleri fırsat olabilir.

[QUOTE=kazankazan;6533351]Egpro bilançosunun pasifinde ertelenmiş gelir artışı var.

870 milyondan 1,5 milyara çıkmış. Yani 630 milyonluk ertelenmiş gelir artışı var.

Faturalar, mal sevkiyatı yapıldıktan sonra 7 gün içinde kesilmelidir, ayrıca ay dönmeden kesilmesi gerekir. KDV açısından. Teslim süresi uzun olan siparişler parça parça da faturalandırılabilir. Şiparişin parasının alınıp alınmadığı hususu kara etki etmez, Bu tür tahsilatlar sipariş avansıdır.
    İlgili dönemde sadece teslim ettiği malın faturasını kesmiş iseler sorun yok, gerisi yeni dönemde kara yansıyacaktır.

4. Niye taban oldu?

5.  Alıntı Originally Posted by seneka Yazıyı Oku
    Niye taban oldu?
    Cevap yazan yok, benden başka kimse de yok. Ben de tabandan biraz daha aldım.

6.  Alıntı Originally Posted by seneka Yazıyı Oku
    Cevap yazan yok, benden başka kimse de yok. Ben de tabandan biraz daha aldım.
    hisse geri alımıyla ilgili dün kap vardı..bir de bilanço sanki beklenenin altında geldi herhâlde ondandır..
    Tokezlemeyen halim olmaz, tecrübe edinmeyen hakim olmaz. Hadis-i Şerif.

7. [QUOTE=agg;6533410]
     Alıntı Originally Posted by kazankazan Yazıyı Oku
    Egpro bilançosunun pasifinde ertelenmiş gelir artışı var.

870 milyondan 1,5 milyara çıkmış. Yani 630 milyonluk ertelenmiş gelir artışı var.

Faturalar, mal sevkiyatı yapıldıktan sonra 7 gün içinde kesilmelidir, ayrıca ay dönmeden kesilmesi gerekir. KDV açısından. Teslim süresi uzun olan siparişler parça parça da faturalandırılabilir. Şiparişin parasının alınıp alınmadığı hususu kara etki etmez, Bu tür tahsilatlar sipariş avansıdır.
    İlgili dönemde sadece teslim ettiği malın faturasını kesmiş iseler sorun yok, gerisi yeni dönemde kara yansıyacaktır.
    Sipariş için paralar alinmis ama teslimatı yapilmamis. Sonraki ciro ve karlara etki edecek.

8. Egpro bu sene

11 Nisanda 360 milyon TL
    13 Temmuzda 157,5 milyon TL

Kar payı dağıttı. Bundan sonra her çeyrek bilanço sonrası tekrar kar payı dağıtabilir.

Şuan kasasında 811 milyon TL nakit var.

Sayfa 421/446 İlkİlk ... 321371411419420421422423431 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •