Sayfa 373/446 İlkİlk ... 273323363371372373374375383423 ... SonSon
Arama sonucu : 3563 madde; 2,977 - 2,984 arası.

Konu: EGPRO - Ege Profil

1.  Alıntı Originally Posted by logkabin Yazıyı Oku
    %100 katılıyorum size..O yüzden gedza larımın bir kısmını egpro ve tmpol e aktardım..bu arada kordsa ve bntas a da bakın derim..önlerinin açık olduğunu düşünüyorum..saygılarımla..

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Gedzada çok iyi ve önü açık bir şirkettir..özelikle de iki yeni fabrikası devreye girdikten sonra çok güzel gelişmelere gebe olacaktır..

Gedza aylardır çıkış yapmayarak yatırımcılarını bıktırdı...bu durumda yatırımcılar da haklı olarak kendilerince stratejiler geliştirdiler..bu bağlamda yaptıklarınızı doğru buluyorum..tabi belli bir zamana kadar..o zaman geldiğinde gedzada pozisyon artırmakta fayda görürüm..

2.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Gedzada çok iyi ve önü açık bir şirkettir..özelikle de iki yeni fabrikası devreye girdikten sonra çok güzel gelişmelere gebe olacaktır..

Gedza aylardır çıkış yapmayarak yatırımcılarını bıktırdı...bu durumda yatırımcılar da haklı olarak kendilerince stratejiler geliştirdiler..bu bağlamda yaptıklarınızı doğru buluyorum..tabi belli bir zamana kadar..o zaman geldiğinde gedzada pozisyon artırmakta fayda görürüm..
    Evet artırmayı kesin düşünüyorum..biraz sepet yapıyim dedim..çünkü tek hisse de beklemek oldukça zor benim açımdan..

Sent from my iPhone using Tapatalk

3.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    aynen böyle ky ın böyle düşünmesi isteniyor...oysa egeprofilin öz sermayesi 775 milyona varmış...egeprofilin en iyi bilançoları üçüncü ve dördüncü çeyreklerde..bu verilere baktığımızda bu yılı 300 milyon net kar ile kapatması hayal değil...

özsermayesi bu kadar artan bir şirketin bedelsiz potansiyeli de çok yükselir...

eğer satışa koyulan arazisi de satılır ve yaklaşık 200 milyon tl de kasaya girer ise bedelsiz gündeme gelecektir...sanırım tahtacı da bu haberi bekliyor...çünkü satılan varlıkların tutarı sermayeye eklenmesi gerekiyor diye biliyorum...temetü olarak da sermayedarlara verilebilir ama temettü olarak dağıtıldığında %15 lik bir stopaj vergisi olur...yani şirket boşu boşuna yaklaşık 30 milyonunu devlete vergi olarak verir...bunun olmaması için de en doğrusu bedelsiz olarak vermektir...bu bedelsizi verecek olursa da bunu arazi satışı ile gelen nakit ile sınırlı tutmayacaktır diğer birikmiş özsermayeden de ekleme yaparak çok ciddi bir bedelsiz potansiyeli oluşacaktır...
    5 yıl sürecek fona aktarabiliyor adel ve alcar da böyle olmuştu zamanında satılan arazi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by FEDERAL03 Yazıyı Oku
    5 yıl sürecek fona aktarabiliyor adel ve alcar da böyle olmuştu zamanında satılan arazi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Ben iki yıl diye biliyordum..hangisi doğru şaşırdım..😊
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
    İkinizin de dediklerini bir araya getirirsek doğru sonuç oluyor dostlar... ancak ayrı ayrı değerlendirirsek yeterli olmuyor.

Şöyleki;
    -İki tam yıl süre ile elinde bulundurulan iktisadi kıymetin satış kazancının %50 si, 5 yıl süre ile fon hesabında tutulacak, ancak söz konusu tutar bu süre içinde sermayeye ilave edilebilecek...
    " Bir avuç toprak, biraz da suyum ben.. Neyimle övüneyim, işte buyum ben..'' Yunus Emre

6. Topik az da olsa şenlenmiş, Sn.keko ve Sn.izci hoşgelmiş.
    Oldukça ilginç bir tahta...
    Gebze'zedeki Pimaş yerleşkesinin hala satılmamış/satılamamış olması da ilginç.

Yatırım tavsiyesi değildir, olamaz.
    Burada yer alan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Yatırımcının mali durumuna veya risk ve getiri tercihlerine uygun olmayabilir.

7.  Alıntı Originally Posted by kuzey Yazıyı Oku
    Topik az da olsa şenlenmiş, Sn.keko ve Sn.izci hoşgelmiş.
    Oldukça ilginç bir tahta...
    Gebze'zedeki Pimaş yerleşkesinin hala satılmamış/satılamamış olması da ilginç.

bu arazi merkez bankasının faiz indirip inşaat sektörü canlandığında gerçek değerini bulacak...önümüzdeki süreçte seçim de yaklaştığından faizler aşağı çekilecek...o vakit sektör de canlandığında arazinin satışı gündeme gelebilir...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

8. Çeyreklik performanslar (ilk çeyrek 2019Q3, son çeyrek 2021Q2 dir). Son 4 çeyrek verileri iyi gidiyor gibi...

Egpro bu, ne yapacağı belli olmaz.

Son düzenleme : kuzey; 15-09-2021 saat: 12:35. Sebep: edit
    Burada yer alan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Yatırımcının mali durumuna veya risk ve getiri tercihlerine uygun olmayabilir.

Sayfa 373/446 İlkİlk ... 273323363371372373374375383423 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •