Sayfa 408/445 İlkİlk ... 308358398406407408409410418 ... SonSon
Arama sonucu : 3560 madde; 3,257 - 3,264 arası.

Konu: EGPRO - Ege Profil

1. Sen ne diyorsun yahu.. yalnış alıntı yaptığına hüküm veriyorum... Zaten ben de o camış camış deyip sayfa kirleten arkadaşa demiştim...
     Alıntı Originally Posted by 2020 Yazıyı Oku
    o zaman defolup gidin cemaş sayfasında malınızı pazarlayın. ne kadar zavallı var burada yazıp duruyorsunuz. ege profilin cemaşı alması lazım falan. hasta mısınız be
    SM-N975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by borsaazmanı Yazıyı Oku
    Sen ne diyorsun yahu.. yalnış alıntı yaptığına hüküm veriyorum... Zaten ben de o camış camış deyip sayfa kirleten arkadaşa demiştim...

özür ben yanlış anladım. camış benim bildiğim sütü değerli hayvandır

3. Estağfurullah
     Alıntı Originally Posted by 2020 Yazıyı Oku
    özür ben yanlış anladım. camış benim bildiğim sütü değerli hayvandır
    Estağfurullah.. zaten gerekeni yaptım.

4. 6 aylık bilançoda 1 milyara yakın kar açıklar diye düşünüyorum. Bu durumda hisse 150-170 arasına oturacaktır.YTD

Sayın 2020
    Hangi mali verilere dayanarak altı aylıkta 1 milyara yakın kar bekliyorsunuz.? Karın kaynağını açıklarmısınız.? Bu durumda 6 aylık için sermayesine oranla çok büyük bir kar olur. Normal hallerde bu karı çıkartabilen bir şirketin yıl sonu karı en az 2 milyar TL üzerinde olmalı. Sermayesi yuvarlak olarak 80 milyon. Yıllardır önemli bir sermaye artışı olmadı. Son bir yılda bile bu sermaye %100 üzerinde enflasyonla küçüldü, bu bir avantaj. Halka açıklığı çok az. Bu tip şirketlerin yüklü sermaye artışına gitmesi gerekiyor, SPK nın da zorunlu tutması lazım. Derinlikler hissede tükenmiş durumda. Bu verilerle bomba kağıtlardan biri olduğu kesin. Zannedersem açığa alım ve satım yasağı devam ediyor, bu tip tedbirler hisseyi sadece geçici bir süre etkiler, çözüm değil.
    Küçük yatırımcıların kazanması önemli. Ülkemizde hep birilerine peşkeş çekiliyor. Borsadaki önemli bazı kağıtlar değer olarak hakkını bulamazken. Özelleştirilen sıradan şirketlerle borsa sulandırılıyor. Pazarlamacılar vasıtası ile aldığı hisseye inanarak elinde tutan küçük yatırımcıya adeta kakalanıyor.
    Pandemi sırasında 65 yaş üzerinde insanlara yasak koyan, maaşlarını yeterli seviyeye getirmeyip enflasyon faturasını onlara ödeten, tutarsız mali politikaların müsebbibi olan hükümet yetkililerini kınıyorum.
    Son düzenleme : agg; 08-07-2023 saat: 08:34.

6.  Alıntı Originally Posted by agg Yazıyı Oku
    Sayın 2020
    Hangi mali verilere dayanarak altı aylıkta 1 milyara yakın kar bekliyorsunuz.? Karın kaynağını açıklarmısınız.? Bu durumda 6 aylık için sermayesine oranla çok büyük bir kar olur. Normal hallerde bu karı çıkartabilen bir şirketin yıl sonu karı en az 2 milyar TL üzerinde olmalı. Sermayesi yuvarlak olarak 80 milyon. Yıllardır önemli bir sermaye artışı olmadı. Son bir yılda bile bu sermaye %100 üzerinde enflasyonla küçüldü, bu bir avantaj. Halka açıklığı çok az. Bu tip şirketlerin yüklü sermaye artışına gitmesi gerekiyor, SPK nın da zorunlu tutması lazım. Derinlikler hissede tükenmiş durumda. Bu verilerle bomba kağıtlardan biri olduğu kesin. Zannedersem açığa alım ve satım yasağı devam ediyor, bu tip tedbirler hisseyi sadece geçici bir süre etkiler, çözüm değil.
    Küçük yatırımcıların kazanması önemli. Ülkemizde hep birilerine peşkeş çekiliyor. Borsadaki önemli bazı kağıtlar değer olarak hakkını bulamazken. Özelleştirilen sıradan şirketlerle borsa sulandırılıyor. Pazarlamacılar vasıtası ile aldığı hisseye inanarak elinde tutan küçük yatırımcıya adeta kakalanıyor.
    Pandemi sırasında 65 yaş üzerinde insanlara yasak koyan, maaşlarını yeterli seviyeye getirmeyip enflasyon faturasını onlara ödeten, tutarsız mali politikaların müsebbibi olan hükümet yetkililerini kınıyorum.
    Aynen katılıyorum..

7.  Alıntı Originally Posted by agg Yazıyı Oku
    Sayın 2020
    sırf deprem bölgesinde yapılan ve kasım ayında bitecek olan 320 bin konutun %70 inin malzemesini bu verecek. Bu da bu çeyrekte ekstradan 1 milyar ciro demek. ülke genelindeki yoğun yapılaşmanın yanında,tarımda kullanılan sulama borularından tutun da masa sandalyesine kadar piyasanın hakimi konumundaki şirket bunların ötesinde doların artmasıyla ki%40 artıştan bahsediyoruz,ihracat rekorları dolayısıyla kar patlaması kaçınılmazdır.ciro arttıkça net kar marjının %24 ten 30 lara çıktığını göreceğiz bu bilançoda. hissenin toplu olması nedeniyle perşembe gününden itibaren sert hareketler bekliyorum.o kadar dandik hisse var ki borsada say say bitmez.F/K sı 50 den yukarı olan belki 50 şirket var. bizimki en kötü sene sonu 1.6 milyar kar getirse bile F/K 10 dan 200 e gitmesi lazım. 2024 sonda
    bu hissenin 500-600 lere gideceğine inanıyorum. ama size göre hayal görebilirim. normaldir ama gece açık yatıyorum))

8. 2023 ilk çeyrekte 1.5 milyar hasılat yapmış zaten.. sene sonu dolar artışı, enflasyon ve deprem etkisi ile 8-10 milyar TL ciro gayet doğal .. Geçmiş yıl karları sermayenin 15 katı sene sonu 30-35 katına ulaşacak... Borç Alacak dengesi makül... Fiyat kazanç oranı düştükçe yerini tamamlıyacaktır.. Endeksin tarihi zirvelerinde bu rakamlarda bu kadar kâr eden, ihracat yıldızı bir şirketi bir daha bulmak zor. Hele ki bu kadar sığ bir hisseyi. Düşürmeye çalışıyorlar hisse fiyatını üç beş çakal aracı kurum ama sonra geri ya alıyorlar, ya da kaptırıyorlar.. Çok çakal var burada..

Alıntı Originally Posted by agg Yazıyı Oku
    Sayın 2020

Sayfa 408/445 İlkİlk ... 308358398406407408409410418 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •