Sayfa 432/445 İlkİlk ... 332382422430431432433434442 ... SonSon
Arama sonucu : 3560 madde; 3,449 - 3,456 arası.

Konu: EGPRO - Ege Profil

1. Siz doğru anlıyorsunuz Sn.Teas.İstenen ek süre bu dönem için değil,2024 yılı için

Holdingler onlarca iştirakının bilançolarını konsolide ediyor. şirketlerin her birinde bir sürü sorun olabiliyor.
    Örneğin, SAHOL de halka açık olan, olmayan 16 şirket var, bu şirketlerin de iştirakları var ve toplamda 50 şirketi geçiyor, zamanında bilançolarını ve finansal raporlarını açıklayabiliyorlar. KCHOL de aynı. Bir yıl öncesini bırakın, dönem bitiminde bile ek süre bile istediklerine hiç şahit olmadım.

Bir yıl öncesinden ek süre istemek ve süre vermek kadar anlamsız bir durum olamaz. Çok özel durumlarda sadece o dönem için istenebilir. Finansal raporlar, bilançonun açıklayıcı unsurlarından dır.
    Son düzenleme : agg; 02-11-2023 saat: 21:01.

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında EGPRO.E, ELITE.E, PRZMA.E ve SANFM.E payları 02/11/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 01/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

VBTS sistemi ne anlama geliyor. ?
    Bilindiği gibi günlük kredili alımlar özkaynak limitleri üzerinden yapılıyor. VBTS de portföyünde sadece Egpro bulunduran yatırımcının özvarlıkları sıfır sayılıyor, yani Egpro alan başka hisse de almak istese gün içi ilave alım yapamıyor.
    Amaç, kredili Egpro alanlara zorla sattırmak, kredili taşıyanları tahtadan uzaklaştırmak, cezalandırmak. taşıma maliyetlerini zarara sokmak. Satarsa tekrar kredili almak istediğinde egpro aldırtmamak.
    Bu hisseye ilk müdahale de değil. daha önce de VBTS yöntemi dışında farklı yöntemler de uygulandı. Bunun bir maksadı olmalı. Bir sürü hisse zaman zaman tavan yaparken akılları nerede oluyor.? Şirket iyi olunca almak isteyenlere bu fırsat geçici olarak verilebilir ama çare olmadığı bir gerçek. Zaman ilerledikçe de etkisini kaybedecektir.
    Son düzenleme : agg; 06-11-2023 saat: 11:46.

Ege Profil 2023-9 aylık karı 945.442.050 tl geldi.. Hayırlı olsun.. Detaylara takılmadan güzel bilanço diyorum.

5. Esas faaliyet kârı %150, favök%123, net dönem kârı %137 , satışlar %53 artmış, finansal borçlarda az da olsa azalma var. Bana göre tek sorun özsermaye değişiminin hemen hemen hiç olmaması. Bu durumun temettü ödemelerinden kaynaklandığını düşünüyorum. Bakalım yarın nasıl bir tepki olacak

6. hayırlı olsun inşallah istikrarlı yükselişlerin habercisi olur
    Tokezlemeyen halim olmaz, tecrübe edinmeyen hakim olmaz. Hadis-i Şerif.

7. Tokezlemeyen halim olmaz, tecrübe edinmeyen hakim olmaz. Hadis-i Şerif.

8. https://pbs.twimg.com/media/F-Wb-WGX...g&name=900x900 bu rakamlarla bu hisse buralarda yazık...
    Tokezlemeyen halim olmaz, tecrübe edinmeyen hakim olmaz. Hadis-i Şerif.

Sayfa 432/445 İlkİlk ... 332382422430431432433434442 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •