Sayfa 110/169 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160 ... SonSon
Arama sonucu : 1347 madde; 873 - 880 arası.

Konu: Altın vurus v

1. kraliçenin üzerine coktuler ya... bı bıraksalar 5,35 yapacak..
    Yazdığım mesajlar ve paylaştığım grafikler şahsi görüşlerim olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

YTD.

Alıntı Originally Posted by bikmisbroker Yazıyı Oku
    Ayni sayfalari ve yazilari okuyan 2 forumdasin FARKLI yorumlari.
    FORUMLAR bir alem oluyor.

1-Gocecek demedim.. (Duzeltme dedim, XU30 EURO grafigimde Hatta rakamlar verdim asagida!!)
    2-USDTL de 2 li TEPE ihtimalinden bahsettim.
    3-FAiZ sarmalina "DiKKAT" edilmesi gerektigini soyledim.
    4-Zehirin, TIPTA (ASI) yerine kullanildigindan FAZLASININ ISE "BUNYEYE" ZARARLI OLABILECEGINDEN BAHSETTIM

Simdi ben NE DEDiM??

Tahminleri alalim lutfen??
    Bu hafta sonuna kadar forum okuyucularindan ATISLAR SERBEST..
    Hafta sonu 2 cumlede bu Topiki OZETLUYECEGIM SiZLERE.
    YATIRIM, sonu yanlis giden SPEKÜLASYONDUR. EGER, zamaninda spekulasyondan cikamazsaniz
    MECBUREN yatirimci olursunuz.SOROS.
    Yorumlayabilene Teknik Analiz onden gider, haberler arkadan gelir!Para piyasalari Pazara kadar degil, Mezara kadardir. BaBo
    Twitter:
    @bikmisbroker=@M_N_Kutan

4. 1-Döviz bazında zaten mal toplama bölgesi civarında olduğumuz için bu geri çekilmenin düzeltme boyutunda kalacağını söylediniz..Turkuaz diyagonal destek veya siyah destek diye çekilebileceği bölgeyi de işaret ettiniz.

2-Faizlerin hızlı yükselmesi durumunda döviz gerileyeceği için, ikili tepe ile zirvenin tamamlanması olası dediniz..

3-Faizlerin tepesi ile düzeltmenin dibinin aynı anda olacağını söylediniz..Borsa da düzeltmenin bitmesi faizin tepe yapması sonucu gerçekleşecek diye anladım ben..

4-Döviz fiyatlarındaki artış, borsa nın döviz bazında çok ucuzlamasına sebep olduğu için, borsanın yükselmesine geçtiğimiz aya kadar vesile olmuştu..Ancak bu ara işin ..okunu çıkarmaya başladı, bu nedenle ekonomik dengeleri bozmaya başladığı için düşmesine vesile olmaya başladı anladım ben.. Panzehir döviz yükselişi borsaya artık fazla gelip zehir etkisi göstermeye başladı..

5. Vallahi mimar001 o kadar güzel özetlemiş ki ;)
    Yada ben de tam olarak onun yazdıklarına paralel çıkarımlarda bulunduğum için bana güzel gelmiş olabilir ;)

Alıntı Originally Posted by bikmisbroker Yazıyı Oku
    [B]

1-Gocecek demedim.. (Duzeltme dedim, XU30 EURO grafigimde Hatta rakamlar verdim asagida!!)
    2-USDTL de 2 li TEPE ihtimalinden bahsettim.
    3-FAiZ sarmalina "DiKKAT" edilmesi gerektigini soyledim.
    4-Zehirin, TIPTA (ASI) yerine kullanildigindan FAZLASININ ISE "BUNYEYE" ZARARLI OLABILECEGINDEN BAHSETTIM

Simdi ben NE DEDiM??

Tahminleri alalim lutfen??
    1- Endekste kısa vadede geri çekilme kaçınılmaz. Nereye kadar? Faiz ve dövizin dansına bağlı. Son altın vuruş için güzel bir geri çekilme olarak değerlendirilebilir.

2- USD kısa vadede geri çekilme ya şimdi, ya da üçüncü bir tepeden sonra olabilir. Bunu da faizle dansı belirleyecektir.

3- Yüksek faiz, düşük kur dansı nereye kadar? Faiz de bir yere kadar yükselebilir.

4- Faiz iyi ayarlanmazsa, sürdürülebilir olmaktan çıkar, dövizin aşısı değil zehiri olabilir, dövizin yüksek olması da endeksi ucuz gösterebilir, ancak TL aşırı değer kaybederse, döviz açığı olan reel sektörler sıkıntıya girebilir.

Sonuçta; içeride ana belirleyici enstrüman faizdir. Uluslar arası siyasi gelişmeleri hariç tutarsak, yüksek faiz düşük kur politikası bir yerde patlayabilir. Sürdürülebilirliği zamanla zorlaşacaktır.

7. Dolardaki yükseliş bittiyse borsadaki yükselişte bitti demektir

8. Babo abi benim anladığım Tahvil faizlerinde hedefe gelindiğinde (18,6) XU30 EURO düzetmesini bitirmiş olacaktır. O düzeltme seviyesi alım yeri olacaktır grafiklere baktığımızda düzeltme bittiğinde XU30 EURO da bir TOBO dan bahsetmek çok olası olacaktır. Hafızalarımıza kazıdığınız trend dönüşlerini ifade eden "altın vuruş" esas itibari ile şu an için 34 cent in geçilmesiyle hız kazanacaktır.

Sayfa 110/169 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •