Sayfa 50/141 İlkİlk ... 40484950515260100 ... SonSon
Arama sonucu : 1127 madde; 393 - 400 arası.

Konu: ANHYT - Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş.

Alıntı Originally Posted by honky Yazıyı Oku
    Bravo üstad harbiden bu piyasada yüzde 5 yaptı.
    Devamı gelir mi yarın salar mi acaba
    Ypk 13 hedef vermisti
    Dostum sana şunu diyeyimki 11 de çok git gel yaptı. Hacim şahsi fikrime göre fena değildi 11 kırması için. Anhyt ın bence en büyük özelliği çok toplu ve halka açıklık çok düşük, temettü verimi yüksek. Geçen sene 70 kuruş verdi ama 380 kar vardı şimdi 519 kar gene 71 kuruş yani bariz belli ki seneye artık daha fazlasını çok rahat verecek. Yani isteseler alıp götürürler. Bu piyasada neler gitmedi ki? 20 tl bana göre makul fiyat en azından avisayı yakalayabilmeli.
    Yapı krediye gelirsek; tek rapor yollayan, hedef fiyat veren aracı kurumdu anhyt için. Şöyle 4 5 tane yollasa ortalama daha iyi fikrimiz olurdu. 13 tl hedef fiyat yılsonunu verdi ama net kar %6 artar dedi.neye göre dediler ama ben %20 min artış bekliyorum. Tabi 2022 kredi çekmeler 2020 ye göre azaldı ams millet besine sımsıkı sarıldı, sarılmış. Fon büyüklüğü %35 gibi dehşet arttı ve 30 milyarı geçti.adamlar fon büyüklüğü net karımıza pozitif katkı yapıyor derken ben %6 net kar büyümesini pek gerçekci bulmuyorum. Diyelimki dedikleri gibi oldu, temettülerle maliyetlerimiz dehşet aşağı çekilirken bir kaç sene sonrasını düşünemiyorum.
    Sessiz kral diyorum neden? Çünkü fon büyüklüğü 100 milyar tl yada 10 milyar dolar olana kadar tutmak istiyorum. 10 milyar dolar fonu olan bir sessiz krala herhalde ölüsü 100 milyon dolar banko net kar düşer!
    Ortağım çok kağıtta ortaklığım var. Hepsinin rakibi var. Ama teknoloji değişiyor, gelişiyor. Hepsi sonuçta risk altında.ama en büyük emeklilik ve hayat sigortası asla risk altında olmaz. Çok gitmez ama hep gider. Dünya ve insan var oldukca baki bir şirket olacak.
    Ayrıca bonusumuzda olabilir. Bakan bes şirketleri için çalışmalarımız var demişti. Ya birgün devlet ben artık kimseyi emekli etmicem, herkes beslerden emekli olsun derse. Ayrıca gelişmiş ülkelere göre çok geriyiz buda var. Bence her 20li yaşlardakiler bu ülkede ne olursa olsun besli olmalı. Gitsin altın alsın, döviz alsın borsa oynasın ama git be kardeşim 250 tl ye bese de gir. Ver kredi kartına otomatik ödeme 3 lokanta paran altüstü.

Yani yarın 11 de tutunur muys değil, sene sonu en az 13 tl olmasına odaklanmak daha doğru olur honky dostum

Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Yani yarın 11 de tutunur muys değil, sene sonu en az 13 tl olmasına odaklanmak daha doğru olur honky dostum
    Şöyle yarın yine 11 altında alım fırsatı. Verecektir
    Dünya borsaları da tepetaklak olmuşken yarın yine 10400 500 bandına gelir büyük olasılıkla

4. Yabancı çok ciddi mal topladı toplamaya da devam ediyor diğer kısmı 22 milyondan 15 milyona geriledi ak docebank adına hergun alım yapıyor bugün oyak 270 bin civarı alım yaptı onuda yabancıya gönderirse arkanıza yaslanin izleyin derim

Alıntı Originally Posted by kaptanıderya Yazıyı Oku
    Yabancı çok ciddi mal topladı toplamaya da devam ediyor diğer kısmı 22 milyondan 15 milyona geriledi ak docebank adına hergun alım yapıyor bugün oyak 270 bin civarı alım yaptı onuda yabancıya gönderirse arkanıza yaslanin izleyin derim
    Daha sigorta şirketlerinde iki gün yükseliş görmedim ustad
    Ayrıca dünya piyasalarında da çalkantı var
    Dolar 7 nin altından iki günde 745 oldu
    Verilen faizler de güme gitti
    Acilen doviz bulup piyasaya vermeliyiz
    Yoksa ne enflasyon hedefi ne kur burada durmayacaktır.borsada da panik satışlarıyla herkes dolara yuklenirse işimiz çok zor olacaktır.
    MB başkanı 🔥 ten gömlek giymiş durumda

6.  Alıntı Originally Posted by honky Yazıyı Oku
    Daha sigorta şirketlerinde iki gün yükseliş görmedim ustad
    Ayrıca dünya piyasalarında da çalkantı var
    Dolar 7 nin altından iki günde 745 oldu
    Verilen faizler de güme gitti
    Acilen doviz bulup piyasaya vermeliyiz
    Yoksa ne enflasyon hedefi ne kur burada durmayacaktır.borsada da panik satışlarıyla herkes dolara yuklenirse işimiz çok zor olacaktır.
    MB başkanı 🔥 ten gömlek giymiş durumda
    Senin atın iyiyse yol çamurlu hava yağışlı gibi bahaneleri boşver at 1 gün koşmaz 1 hafta koşmaz belki 1-3 ay koşmaz ama 4. Ay iyi at 2 tur koşar yerine varir

Alıntı Originally Posted by kaptanıderya Yazıyı Oku
    Senin atın iyiyse yol çamurlu hava yağışlı gibi bahaneleri boşver at 1 gün koşmaz 1 hafta koşmaz belki 1-3 ay koşmaz ama 4. Ay iyi at 2 tur koşar yerine varir
    Adamlar burayı takip ediyor galiba 11 in altına salmiyor
    Sabahta gidiyor gibi yüzde 5 yaptı neredeyse

Alıntı Originally Posted by honky Yazıyı Oku
    Adamlar burayı takip ediyor galiba 11 in altına salmiyor
    Sabahta gidiyor gibi yüzde 5 yaptı neredeyse
    Sen sattın galiba?

Sayfa 50/141 İlkİlk ... 40484950515260100 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız