Sayfa 66/141 İlkİlk ... 1656646566676876116 ... SonSon
Arama sonucu : 1127 madde; 521 - 528 arası.

Konu: ANHYT - Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş.

Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Fon kârlarini begenmiyorum tatmin etmiyor beni nedense..daha iyi olabilir diye dusunuyorum hep.
    Ansgrt akgrt de primler toplanmaya baslanmis.
    Zor gunlerden sonra gunesli gunler oluyor tabi.
    Ama biraz orta vade lazim.Ekonomi cok baski altinda...

Lenovo K33a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Orada toplanan fonla bura dakini ayırmak lazım uzunvade87.Şöyleki gül gibi şirketler olan ANSGR ve AK GRT döviz ar tışından sel, felaket, kasko ödemeleri U s. O kadar etkileniyor ki topladığı fonlardan kazana cağı finansal gelirlerin bir kısmı teknik kar zarara gidiyor. Ama AN HYT biraz farklı. toplanan BES katkı paylarıyla oluşan fon, genel olarak emekli olanlar veya ayrılanlar hariç sistemde kal dığı için,paso büyüme ardı arkasına kesilmiyor.
    Bu yüzden çok sevdiğim AKGRT'lerimi pahalı olmasına rağmen ANHYT'a çevirmiştim. Belki bir gün ANHYT lot sayıma ulaşır ve Türkiye'de hayat dışı sigortacılık,kanunlara oturursa alırım.
    Şu faiz or tamında bile karları az geliyor ya sigorta şirketlerinin ne diyeyim.
    BIM'de domates 9, 9tLden al dım. insanlar bu hayat pahalılığında evine, arabasına kasko mu yapacak? Türkiye'de bir kesim iyi. Ama onun 2 katı insan gerçekten perişan. Herkes ya hayat pahalılığından yada al dığı ürünlerin adi ve kaliteyi düşürmesinden şik ayetçi.
    Hep derim çok sevdiğim Nestle damak antep fıstıklı 90 gr. 3.85 tl idi,
    Şimdi gramajı çala çala yetmedi bir daha çala çala sonra tekrar çala çala ve gere üstüne çala çala 62 gr. Nestle damak 8,45 tl oldu.Daha ben ne diyeyim?

2. Akgrt bu çeyrekte 60 milyon kar etmiş

CPH1951 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Dostum akgrt geçen sene iyi kar etmesinin başlıca sebebi pandemi yasaklarının olması idi...kimse dışarı çıkamadı ki kazalar da yaşanmadı...bu da kara yansıdı...arabaların parçaları inanılmaz artarken kaskolar yerinde saydı...parçalar artmaya devam ediyor bu da karını torpuluyor...pandemi yasaklari bı daha yasanmayabilir,faizler de düşüyor aksgrt nin Sasalı bilanço dönemi uzun bı sure gormeyebilir su fiyat bile pahalı olabilir ileriki aylarda...
     Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Orada toplanan fonla bura dakini ayırmak lazım uzunvade87.Şöyleki gül gibi şirketler olan ANSGR ve AK GRT döviz ar tışından sel, felaket, kasko ödemeleri U s. O kadar etkileniyor ki topladığı fonlardan kazana cağı finansal gelirlerin bir kısmı teknik kar zarara gidiyor. Ama AN HYT biraz farklı. toplanan BES katkı paylarıyla oluşan fon, genel olarak emekli olanlar veya ayrılanlar hariç sistemde kal dığı için,paso büyüme ardı arkasına kesilmiyor.
    Bu yüzden çok sevdiğim AKGRT'lerimi pahalı olmasına rağmen ANHYT'a çevirmiştim. Belki bir gün ANHYT lot sayıma ulaşır ve Türkiye'de hayat dışı sigortacılık,kanunlara oturursa alırım.
    BIM'de domates 9, 9tLden al dım. insanlar bu hayat pahalılığında evine, arabasına kasko mu yapacak? Türkiye'de bir kesim iyi. Ama onun 2 katı insan gerçekten perişan. Herkes ya hayat pahalılığından yada al dığı ürünlerin adi ve kaliteyi düşürmesinden şik ayetçi.
    Şimdi gramajı çala çala yetmedi bir daha çala çala sonra tekrar çala çala ve gere üstüne çala çala 62 gr. Nestle damak 8,45 tl oldu.Daha ben ne diyeyim?

4.  Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Duzelir ya...
    Bugun bankaci bir arkadasimla gorustum korkularimi ifade ettim.
    Gayet sakindi.Kendisi calismiyor danismanlik sirketinde.
    Tahmin edemeyecegimiz seyler olur mu diye dusunmeden edemiyorum tabi.

Sirket yoneticileri dusunsun onlari da;)
    Bankacilik yakin sirketlerimde severim bunlari en cok da anhyt yi seviyorum.

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

Alıntı Originally Posted by twilight1517 Yazıyı Oku
    Dostum akgrt geçen sene iyi kar etmesinin başlıca sebebi pandemi yasaklarının olması idi...kimse dışarı çıkamadı ki kazalar da yaşanmadı...bu da kara yansıdı...arabaların parçaları inanılmaz artarken kaskolar yerinde saydı...parçalar artmaya devam ediyor bu da karını torpuluyor...pandemi yasaklari bı daha yasanmayabilir,faizler de düşüyor aksgrt nin Sasalı bilanço dönemi uzun bı sure gormeyebilir su fiyat bile pahalı olabilir ileriki aylarda...

Dostum turkiye sigorta iyi kar yollucak ama, topladığı fonlar dehşet büyük çünkü ve risk dağılımı iyi çünkü ve parası harbi bol, finansal geliri kuvvetli. ayrıca pandemi öncesi karları da kötü değildi sigortaların, mesele parça fiyatları dehşet arttı dediğin gibi ve nerede duracak belli değil. mavi bile zam gelecek diye kot yollamıyor mağazasına, stokculu günleri de tanıdı Z kuşağı.
    anadolu sigorta zaten teknik kar yok, akgrt de kaskolar vurdu.
    benim için rafta olan şirketler haklısın, emeklilik şirketleri çok çok daha akıllıca tabiki.

6. Wuuuuuu 9 aylık kar 427 milyon...beklenti üstü kar hayırlı olsun

7. Beklenti 140 milyon,gelen kar 175 milyon müthiş bı bilanço...

Anadolu sigortada ise beklenti 54 milyondu ve gelen 42 milyon....

Bes büyümeye devam edecek hemde koşar adımlarla....

8. Cok guzel

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

Sayfa 66/141 İlkİlk ... 1656646566676876116 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •