Sayfa 115/141 İlkİlk ... 1565105113114115116117125 ... SonSon
Arama sonucu : 1127 madde; 913 - 920 arası.

Konu: ANHYT - Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Değerli ANHYT yatırımcıları,

Bu şirketin Maraş depreminden ne ölçüde etkilendiği (tazminat ödemeleri, sistemden çıkışlar v.s.) ile alakalı bilgisi olan varsa paylaşabilir mi? Teşekkürler,
    Bu bilgiyi 3 aylık bilanço ile beraber açıklanan faaliyet raporunda bulabilirsiniz:

6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan deprem felaketi kapsamında oluşan tazminat ödemelerine ilişkin Şirket nezdindeki süreçler devam etmektedir. Şirketin, deprem gibi aynı anda büyük hasarlar yaratan afet durumlarında finansal koruma sağlayan reasürans anlaşmaları ve sigortacılık mevzuatı uyarınca ayrılmakta olan teknik karşılıkları bulunmaktadır. Söz konusu reasürans anlaşmaları ve teknik karşılıklar dikkate alındığında, ortaya çıkacak tazminat ödemelerinin, finansal tablolarımız ve faaliyetlerin sürdürülebilirliği açısından kayda değer bir etkisi bulunmamaktadır.
    Deprem felaketi kapsamında oluşan tazminat ödemelerinin 19.146.371 TL’lik bölümü, dengeleme karşılığından indirilmek suretiyle karşılanmıştır. Dönem içinde “Brüt Ödenen Tazminatlar†kalemine kaydedilen 8.291.711 TL ve “Muallak Tazminatlar Karşılığı†kalemine kaydedilen 54.218.304 TL tutarındaki hasar ödemeleri de ilgili reasürans anlaşmalarımız kapsamında karşılanacaktır.
    Yatırım tavsiyesi değildir! Yanılma ihtimalim her zaman vardır!

2.  Alıntı Originally Posted by nakila Yazıyı Oku
    Söz konusu reasürans anlaşmaları ve teknik karşılıklar dikkate alındığında, ortaya çıkacak tazminat ödemelerinin, finansal tablolarımız ve faaliyetlerin sürdürülebilirliği açısından kayda değer bir etkisi bulunmamaktadır.
    Bu ifadeyi ANHYT disinda bir baska kurum, kamu kurumu aciklasaydi,inanmazdim.

3. Fk ya bak 4 oldu.. Yıl sonu 2 ye kadar düşürecekler herhalde...

4.  Alıntı Originally Posted by twilight1517 Yazıyı Oku
    Fk ya bak 4 oldu.. Yıl sonu 2 ye kadar düşürecekler herhalde...
    sayın hocam 2022 yılı anhyat 3 çeyrek ve 4 ilk 2 çeyreğe göre kar oranı yüzde yüzden fazla arttı bu yılda aynı senaryo gerçekleşirse hisse başı kar 5 tl ve üzeri olur buda son 10 yıl yüzde 65 ortalama temettü dağıtan hissenin 3 ile 3.5 tl temettü vermesi ile 2024 yılında 30 ile 35 tlye gelmesine neden olur.ayrıca maaşlara gelebilecek temmuz ayındaki zamlarla birlikte orantılı olarak toplam aktif büyüklük yüzde 30 ile yüzde 50 arasında artmasına neden olur diye düşünüyorum benim tahminim bu yıl 2 milyar civarı kar bekliyorum bilmem yanılıyormuyum

5.  Alıntı Originally Posted by Sercan2961 Yazıyı Oku
    sayın hocam 2022 yılı anhyat 3 çeyrek ve 4 ilk 2 çeyreğe göre kar oranı yüzde yüzden fazla arttı bu yılda aynı senaryo gerçekleşirse hisse başı kar 5 tl ve üzeri olur buda son 10 yıl yüzde 65 ortalama temettü dağıtan hissenin 3 ile 3.5 tl temettü vermesi ile 2024 yılında 30 ile 35 tlye gelmesine neden olur.ayrıca maaşlara gelebilecek temmuz ayındaki zamlarla birlikte orantılı olarak toplam aktif büyüklük yüzde 30 ile yüzde 50 arasında artmasına neden olur diye düşünüyorum benim tahminim bu yıl 2 milyar civarı kar bekliyorum bilmem yanılıyormuyum
    2 milyarı cok rahat gececek tir.. Anhyt nin en güçlü bilanco dönemi 3.ve 4.ceyrktir...

6.  Alıntı Originally Posted by twilight1517 Yazıyı Oku
    2 milyarı cok rahat gececek tir.. Anhyt nin en güçlü bilanco dönemi 3.ve 4.ceyrktir...
    hocam 37 tl maliyetli agesa larimi 30.20 ortalama ile verip 15.95 ortalama ile anhyt geçtim bakalım hayırlısı zarara sattık yine zarar artık bireysel anlamda 2 ci emeklilik gibi görüyorum 2000 yılından beri nerdeyse her yıl düzenli temettü ödemiş şirket ülke nüfusu 85 milyon sürekli artıyor enflasyon durursa geleceğin şirketleri best şirketleri olabilir ne zaman insanlar döviz ev arazi araç fiyatları sabit kalırsa insanlar bireysel emeklilik tarafını daha fazla düşünür diye tahmin ediyorum

7.  Alıntı Originally Posted by twilight1517 Yazıyı Oku
    Fk ya bak 4 oldu.. Yıl sonu 2 ye kadar düşürecekler herhalde...
    hocam bunun sıkıntısı nedir 2022 4 çeyrek beklentinin çok çok üstünde kar 2023 ilk çeyrek güzel kar ee şimdi neden gitmiyor bilanço açıkladığı gün bir _6.5 yaptırdılar daha onu bile geri alamadı

8.  Alıntı Originally Posted by Sercan2961 Yazıyı Oku
    hocam bunun sıkıntısı nedir 2022 4 çeyrek beklentinin çok çok üstünde kar 2023 ilk çeyrek güzel kar ee şimdi neden gitmiyor bilanço açıkladığı gün bir _6.5 yaptırdılar daha onu bile geri alamadı
    Su akar yolunu bulur secimler bir gecsin bende 250k var2 dolardan once kimse sattiramaz bana.Yeterki biste yatirimci gelsin 4 fk anhyt tarihi firsat versin gerizekalo fom yoneticileri
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.
    @borsavizyon

Sayfa 115/141 İlkİlk ... 1565105113114115116117125 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •