Sayfa 133/141 İlkİlk ... 3383123131132133134135 ... SonSon
Arama sonucu : 1126 madde; 1,057 - 1,064 arası.

Konu: ANHYT - Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş.

1. Bilanco iyide hissede kucuk bireysel yatirimci ilgisi az. Ozellikle kendi faaliyetlerinden gelen kisim rekor derecede artmis. Bireysel emeklilik karlari duzenli olarak yukseliyor.

2. Veee -8… inanilmaz…

3. Deniz yatirim 4 sayfa rapor yazmis ve 73.90 hedef fiyat vermis. Rapor cok kapsamli. Gelecek sene icin 5.5 milyar net kar yapabilir yazmis. Bes gelirleri her ceyrek artmaya basladi. Gelecek sene bilanco uzerinde etkili olmaya baslar. Yukselen faiz ve doviz ortaminda finansal gelirlerde cok yuksek olacaktir. Ayrica bes fonlarininda miktar olarak artisini gorebiliriz. Bu da bes gelirlerini daha da arttiracaktir. Esas faaliyet gelirleri oldukca yuksek olan bir ceyrektti. Ben piyasa niye bu kadar satti hic anlamadim dogrusu.

4. Hemen her kalemde gelirler bu çeyrek 6 aylığı 2'ye katlamış. Anladığım ekstradan yansıtılan bir vergi gideri var. O yüzden çeyreklik kârda düşüş var gibi duruyor. Her zaman ki gibi net kâra bakıldığı için bilançosu bu kadar iyi gelen bir hisseyi bu kadar düşürebilmişler. Klasik BİST işte, hiçbir derinlik yok.

Benim yine gördüğüm büyümedeki lineerlik exponansiyele dönecek gibi. Önümüzdeki çeyreklerde özellikle bilanço dönemlerinde heyecan artacaktır.

5. Hocam raporun linki var mıdır rica etsek?
     Alıntı Originally Posted by lasvegas Yazıyı Oku
    Deniz yatirim 4 sayfa rapor yazmis ve 73.90 hedef fiyat vermis. Rapor cok kapsamli. Gelecek sene icin 5.5 milyar net kar yapabilir yazmis. Bes gelirleri her ceyrek artmaya basladi. Gelecek sene bilanco uzerinde etkili olmaya baslar. Yukselen faiz ve doviz ortaminda finansal gelirlerde cok yuksek olacaktir. Ayrica bes fonlarininda miktar olarak artisini gorebiliriz. Bu da bes gelirlerini daha da arttiracaktir. Esas faaliyet gelirleri oldukca yuksek olan bir ceyrektti. Ben piyasa niye bu kadar satti hic anlamadim dogrusu.
    ELE-L29 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. 2024 yılı yıllıklandırılmış kâr tahminleri için son çeyrek mutlaka görülmeli. Büyüme hızı net bir şekilde ortaya çıkacaktır. BES ve hayat sigortasında güçlü bir marka değeri var. Dolaşımdaki hisse sayısı az olan ve iyi temettü dağıtan bir şirket. Şu anki haliyle bile 15 F/K'yı hak ediyor.

7.  Alıntı Originally Posted by lasvegas Yazıyı Oku
    Deniz yatirim 4 sayfa rapor yazmis ve 73.90 hedef fiyat vermis. Rapor cok kapsamli. Gelecek sene icin 5.5 milyar net kar yapabilir yazmis. Bes gelirleri her ceyrek artmaya basladi. Gelecek sene bilanco uzerinde etkili olmaya baslar. Yukselen faiz ve doviz ortaminda finansal gelirlerde cok yuksek olacaktir. Ayrica bes fonlarininda miktar olarak artisini gorebiliriz. Bu da bes gelirlerini daha da arttiracaktir. Esas faaliyet gelirleri oldukca yuksek olan bir ceyrektti. Ben piyasa niye bu kadar satti hic anlamadim dogrusu.
     Alıntı Originally Posted by esnaider Yazıyı Oku
    Hocam raporun linki var mıdır rica etsek?

ELE-L29 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Hocam,

Rapor demeyelim de kısa bir bilanço değerlendirmesi diyelim. Günlük bültenin içinde yazılmış.

ANHYT: 3Ç23 Finansal Sonuçları Değerlendirmesi / olumlu

Anadolu Hayat ve Emeklilik 3Ç23 finansallarında 711 milyon TL net kar açıkladı. Bizim beklentimiz 475 milyon TL, piyasa beklentisi
    ise 770 milyon TL idi. Şirketin özsermaye karlılığı bu dönemde %57.9 olarak gerçekleşti. Hayat sigortası operasyonel karlılığı 349
    milyon TL ve %18.2 operasyonel marj ile bir önceki döneme göre belirgin bir şekilde toparladı. Prim üretimi bir önceki döneme göre
    %36, geçen yılın aynı dönemine göre ise %131 oranında artış gösteririken, karşılık giderlerinin kurdaki stabilizasyon ile belirgin bir
    şekilde gerilemiş olması operasyonel karlılığı destekledi. Bireysel emeklilik tarafında ise fon hacmi bir önceki döneme göre %18,
    geçen yılın aynı dönemine göre ise %93 artış ile 97 milyar TL seviyesine yükseldi. Fon yönetim marjında önceki dönemlere göre
    iyileşme ile operasyonel karlılık kısmi olarak toparlandı. Bireysel emeklilik tarafında asıl dikkat çeken konu ise bireylerin katkı
    payındaki ödemelerinin 3.85 milyar TL ile bir önceki döneme göre %93 artması oldu (sözleşme başına %89 ç/ç artış ile 2,839 TL).
    Toplam finansal varlık büyüklüğü 9.8 milyar TL seviyesine ulaşırken (hayat sigortaları ve BES fonları hariç), faiz geliri bu dönemde
    yıllık bazda üç kattan fazla bir artış ile 608 milyon TL olarak gerçekleşti. Finansal enstrümanlardaki yüksek getiri sayesinde finansal
    gelirlerin net kar üzerinde pozitif etkisinin devamını beklemekle birlikte, gerek hayat sigortalarındaki operasyonel karlılığının artması
    gerekse de BES fon hacmindeki artışın finansalları pozitif olarak etkilemesini bekliyoruz. Orta-uzun dönemde iş kollarındaki büyüme
    potansiyelinden dolayı özsermaye karlılığı yüksek seyredebilir.

Anadolu Hayat ve Emeklilik için AL olan tavsiyemizi koruyor hedef fiyatımız ise 73.40 TL.

Kaynak
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

8. Raporu da var toplam 4 sayfa ama ben linkini bulamadim.

Sayfa 133/141 İlkİlk ... 3383123131132133134135 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •