Sayfa 12/141 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon
Arama sonucu : 1126 madde; 89 - 96 arası.

Konu: ANHYT - Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş.

1. Durum ne anlatıyor acaba

2. 5.80 ortalamayla 1.5 trilyonluk citi alımı var..
    burada dursun..

3.  Alıntı Originally Posted by FİLOZOF16- Yazıyı Oku
    5.80 ortalamayla 1.5 trilyonluk citi alımı var..
    burada dursun..
    pazartesi günü kapanışta hacim bir anda 2.5 milyon lot fırladı. bahsettiğiniz durum bununla mı alakalı? ya da neden bir anda hacim öyle fırladı. son zamanlarda hacmin 5000 lot bile olmadığı günler oldu. sizin parsn ile ilgili yazılarınızı da görmüştüm. şimdi burada da görünce bir endişelendim açıkçası

KAP : BORSA ISTANBUL

Yabancı yatırımcıların Pay Piyasası ve Piyasa Öncesi İşlem Platformunda gerçekleştirdiği 2018 yılı Aralık ayına ilişkin işlemler ekteki tabloda yer almaktadır.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzey Ege - İstanbul
    Gönderi
    14,184
    kimsesiz kalmış...

Dünyada en zor şey kırılan bir kalbi onarmaktır...

ANHYT Konsolide 2018/12 Aylık DÖNEM NET KARI VEYA ZARARI: 254663182 Yıllık Değ%:12

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

7. ANALİZ-Anadolu Hayat(Halk Yatırım)

Halk Yatırım ( http://www.halkyatirim.com.tr ) Tarafından Hazırlanan Analiz:

"Geçen yılın son çeyreğine göre azalan net kar Şirketin 2018 yılı son çeyrek net dönem karı bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %3,13 oranında azalarak 54.30 milyon TL olarak gerçekleşmiştir. Net kar marjı ise %95,92 şeklinde gelmektedir. Geçen yılın aynı döneminde ise net dönem karı 56.06 milyon TL'dir. Aktif ve özsermaye karlılığı 2018 yılının son çeyreğinde Anadolu Hayat Emek.'nın toplam aktifleri 20.22 milyar TL'dir. Şirketin önceki yılın aynı dönemine göre aktif büyümesi %13.11 olarak hesaplanmakta. Şirketin 2018 yılı son çeyrekteki özsermaye büyümesi geçen yılın aynı dönemine göre %1.52 artış göstermiş olup 940.62 milyon TL olarak gerçekleşmiştir.

Bu dönemde aktif karlılığı

%1.33 ve özsermaye karlılığı ise %27.16 olarak hesaplanmaktadır. Şirketin toplam borçlarının varlıkları içerisindeki oranı %95.35 düzeyindedir. Teknik bölüm dengesinde %1,25 artış Anadolu Hayat Emek. 2018 yılı son çeyrek döneminde 193.02 milyon TL teknik gelir elde ederek, geçen yılın aynı dönemine göre teknik gelirleri %36.04 azalmıştır. Bir önceki yılın aynı dönemine göre teknik giderlerindeki %44.52 oranındaki küçülme sonrasında şirketin teknik giderleri 136.4 milyon TL gelmekte. Şirketin teknik bölüm dengesi bu dönem için 56.61 milyon TL olarak hesaplanmaktadır. Endekse görece zayıf performans Anadolu Hayat Emek., son bir aylık dönemde %3.33 kayıpla BİST 100 Endeksinin gerisinde kalmıştır. Sigorta endeksine göre ise hisse performansının düşük kaldığı görülmekte.

5 ve 20 Gün Hareketli Ortalama

En son 2 gün önce 5 günlük hareketli ortalama, 20 günlük hareketli ortalamasını aşağı yönde keserek olası bir sat sinyali verdi. 5 günlük hareketli ortalama, 20 günlük hareketli ortalamanın altında seyrettiği için satış pozisyonunu koruyor. Commodity Channel Index (CCI) CCI, aşırı alım ya da satım bölgelesinde değil. En son 3 gün önce +100 seviyesini aşağı yönde keserek olası bir sat sinyali verdi. Momentum Momentum, aşırı alım ya da satım bölgesinde değil. En son 27 gün önce aşırı satım bölgesinden çıkarak olası bir alım sinyali verdi. Relative Strength Index (RSI) RSI, aşırı alım ya da satım bölgesinde değil. En son 56 gün önce 30 seviyesini yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi. MACD MACD, hareketli ortalamasının üzerinde olması sebebiyle alış pozisyonunu koruyor. En son 3 gündür güç kaybediyor. Stokastik Stokastik, aşırı alım ya da satım bölgelesinde değil. Hareketli ortalamasını aşağı yönde kesmiş olması, çok kesin olmasa da, kısa vadeli bir düşüş olasılığına işaret ediyor olabilir."

https://www.halkyatirim.com.tr/pdf/2...1.02.2019).pdf

Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

2019 Ocak yabancı işlemleri :

Sayfa 12/141 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •