Sayfa 135/141 İlkİlk ... 3585125133134135136137 ... SonSon
Arama sonucu : 1126 madde; 1,073 - 1,080 arası.

Konu: ANHYT - Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş.

Çok düştü anadolu hayat ve fırsat verdiğini düşünüyorum maliyetim F/K 6,89 rakibi Agesa hissesi F/K 9,03 gerçekçi olursak sadece sınırlı tepki yükselişi yaşadı ve düşüş trendinde olan bir hisse ytd.

12 aylık zirvesi 55,65 düşüş yaşadıktan sonra 40 civarlarını dip yapmış olabilir nedeni dönüş aldığı için ve tepki yükselişi yaşadığı için ve pazarteside yükselişine devam etmesi mantıklı olandır fakat XSGRT gerisinde kalıyor ytd.

Her ne kadar temel analizi iyi ve her sene temettü veren kaliteli bir hissede olsa anadolu hayat önemli olan doğru yerden maliyet yapmak yoksa aylarca bekletebilir borsayı her gün izleyenler için sıkıntı yaşatır.belki bende yanlış yerden maliyet yaptım sadece tahmin sonuçta düşüş trendinde olan bir hisse ytd.

Borsanın pis karakteri her konuyu abartır aynısı hisseler içinde geçerli olduğunu düşünüyorum.
    Ayrıca yatırım fonlarında ciddi mal var %15,82 kaynak iş cep.forumda arkadaş mallarının yarısını sattılar yazmıştı foruma diğer yarısı duruyor riskine rağmen 40 civarları diptir daha altı olmadığını düşünüyorum ytd.

5. Is bankasi istirakleri fonunun buyuklugu 3 milyar ustu yuzde 5 civari anhyt var o da dip seviyedir 3-4 milyon lot gibi mecburen tasidiklari bir mal var. emeklilikde de istirak fonu 4 milyar civari o da tasinacak bir mal. Bunlari dusersek fonlarda ve emeklilik de cok da mal kalmadi aslinda. 250 milyarlik fon piyasasindaki mal 500 milyon civari binde 2 gibi birsey. Bu kadar potansiyelli bir sirketi cok cezalandirdiklarini dusunuyorum. Seneye tes haberleri dusmeye basladiginda bakalim ne olacak. Ovp de 2024 yil sonu baslamasi planlaniyor. Artik yvas yavas ilgili kanunlarin gelmesi lazim. Tes sistemi emeklilik sirketlerini cok buyutur. Ayrica surekli arran bir karlilik ve portfoy gelirleri de var.

6. Tam detayli hesap yapacak olursak disarida ve satilmasi beklenen fon mallari toplam 10m diyebilirmiyiz? Vegas hocam…

7. Hay sizin bitmeyen maliniza yavhu yeter zehir zikkim ettiniz tahtayi bize. :D

Ağırlık azalttım beklemeye devam düşüş trendi devam ediyor tepki yetersiz ytd.
    Umarım 40 civarları diptir 12 aylık zirvesi 55,65 yoksa aylarca bekletebilir ytd.

Sayfa 135/141 İlkİlk ... 3585125133134135136137 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •