Sayfa 106/141 İlkİlk ... 65696104105106107108116 ... SonSon
Arama sonucu : 1126 madde; 841 - 848 arası.

Konu: ANHYT - Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş.

Alıntı Originally Posted by twilight1517 Yazıyı Oku
    685 milyon karın 70 milyonu GYO yeniden değerlemeden gelmiş...615 milyon üzerinden hesaplarsak yüzde 70 i 430 milyon gibi meblağ cikiyor.bunun yüzde 10 u da stopaja gidecek 390 milyon TL dağıtılabilir kar olarak yansıyacak gibi....ben mi yanlış hesapladım acaba

CPH1951 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Doğru ortak

2. 0.92 krs hayırlı olsun,

3.  Alıntı Originally Posted by twilight1517 Yazıyı Oku
    0.92 krs hayırlı olsun,

Hayırlı olsun
    Mart ayı güzel geçecek
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

4. #ANHYT Ocak - Şubat döneminde prim üretimi %43,2 oranında artışla 312,1 milyon TL ye yükseldi.
    “Ey kahraman Türk kadını! Sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın”
    Mustafa Kemal ATATÜRK

5. 18.01.2022 tarihli kapta belirtilen, 130 milyon TL bedelle iş gyo'ya yapılan satıştan bu çeyrek tek seferlik gelir yazılacak. Hayat tarafı, geçen yılın düşük baz etkisinden faydalanacağını düşünüyorum, ilk çeyrek için. Emeklilik tarafında da fonları nominal değerlerinin artmış olmasından dolayı alınan komisyonlarda bir miktar artış olacaktır. Hisse performansı da endeksin oldukça gerisinde kaldı.

syg.

6. Yapı kredi 200 milyon bekliyor,arsa satışı dahil değil buna...bence gayet güzel bı kar...2-3 sene 2-2500 milyar kar oluşturacak inşallah yillikta
     Alıntı Originally Posted by blood Yazıyı Oku
    18.01.2022 tarihli kapta belirtilen, 130 milyon TL bedelle iş gyo'ya yapılan satıştan bu çeyrek tek seferlik gelir yazılacak. Hayat tarafı, geçen yılın düşük baz etkisinden faydalanacağını düşünüyorum, ilk çeyrek için. Emeklilik tarafında da fonları nominal değerlerinin artmış olmasından dolayı alınan komisyonlarda bir miktar artış olacaktır. Hisse performansı da endeksin oldukça gerisinde kaldı.

syg.

7. 2022/1Ç Net karı 189.285.140 TL geldi.2021/1Ç e göre %44 artış var.
    “Ey kahraman Türk kadını! Sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın”
    Mustafa Kemal ATATÜRK

8. öncelikle bilanço hayırlı olsun, olumlu gördüğüm taraflar: yatırım gelirleri yine bilançoyu önceki çeyrekte olduğu gibi toparlamış, özkaynaklar temettü ödemesine rağmen artmış, hayat ve emeklilik tarafındaki katkı payı ödeme artışları olumlu, olumsuz gördüğüm yanı ise, hayat ve emeklilik teknik karının katkı payındaki artışa rağmen faaliyet giderlerindeki artışlar nedeniyle anlamlı artış olmaması. Son dönemde tüketici kredilerinin artış hızındaki ivmelenme sayesinde prim üretiminin hızlanacağını düşünüyorum, teknik karlılıkta da bir miktar iyileşme olursa önümüzdeki çeyrekler daha iyi olacaktır. Temettü ödemesine rağmen özkaynak tarihte ilk kez 2 milyar tl seviyesini geçmiş durumda.
    syg

Sayfa 106/141 İlkİlk ... 65696104105106107108116 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •