Sayfa 12/191 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon
Arama sonucu : 1524 madde; 89 - 96 arası.

Konu: EDIP - Edip Gayrımenkul

EDIP Konsolide 2017/3 Aylık DÖNEM KARI (ZARARI): -11.254.235

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

2.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    EDIP Konsolide 2017/3 Aylık DÖNEM KARI (ZARARI): -11.254.235
    Faiz Giderleri (4.872.311)
    Kur Farkı Giderleri (15.094.674)
    ---------------------------------------
    Toplam (19.972.156)

DÖNEM KARINI ETKİLEMİŞ....

Edip Gayrimenkul Yatırım Sanayi ve Ticaret A..'nin bağlı ortaklığı Edip Uluslarası Gayrimenkul ve Turizm A.. ile Aareal Bank A.G. arasında, kredinin vade sonundaki bakiyesi olan 86.925.000 Euro'nun re-finansmanına yönelik olarak 14 Aralık 2012 tarihinde 5 yıl vadeli kredi tadil sözlemesi imzalanmıtır.
    Edip Uluslarası Gayrimenkul ve Turizm A.. sözleme imzalandığı tarihte 10.235.750 Euro anapara ödemesi yapmı olup ilgili tutar sözlemedeki anapara borcundan mahsup edilmitir. Re-finansman sözlemesine Edip Gayrimenkul Yatırım A.. 76.689.250 Euro iskontosuz anapara borcu için garantör olmu, Edip Uluslarası Gayrimekul ve Turizm A.S. ise aynı tutarda ipotek vermitir.

31 Mart 2017 tarihi itibariyle mevcut kredinin bir refinansman kredisi eklinde uzun vadeli olarak yenilenmesi amacıyla Türkiye Halk Bankası A.. arasında 80.000.000 Euro (Seksenmilyon AVRO) limitli 13 yıl vadeli, geri ödeme planı 212 Ästanbul Alıveri Merkezi gelirlerine endeksli bir kredi
    sözlemesi imzalanmıtır.

Bu kredi sözlemesi limiti dahilinde kullanılacak olan tutarlar ile bağlı ortaklığın Aareal Bank A.G. ile yapmı olduğu 19.12.2017 vadeli kredi sözlemesinin bakiyesi olan 61.351.400 Euro ve alıveriŞ merkezinin inaatı sırasında ana ortak sıfatıyla irket (Edip Gayrimenkul Yatırım San. ve Tic. A..)
    tarafından sağlanan finansman nedeniyle oluan diğer finansal borçlar kapatılacaktır. Kredinin kullanımı ile birlikte Aareal Bank A.G. lehine olan alıveri merkezi ipoteği Türkiye Halk Bankası A.. 'ne geçecektir.

3. Şirketin dövize endeksi olan bu kadar yüksek miktardaki kredi borcunu eritmesi çok zor.

Hiç bir estetiği olmayan pek nitelikli bir yapısa görünmeyen hotel hisselerinin veya eldeki arsaların sayışıda bu krediyi azaltmaya önemli destek verecek potansiyelde değil.

Yüksek oranda tahsisli veya bedelli sermaye artışları gibi destekler gerekir

Veya ATEKS ile birleştirilip ikili sinerji ile daha güçlü bşr likit akılı sağlanabilinir

4. Seavoice merhaba arkadaşım.benim hislerim ,beni buraya getirdi.tekrar deniyorum şansımı , bilanço dan sonra.

General Mobile 4G Dual cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,004
     Alıntı Originally Posted by beyazsayfa Yazıyı Oku
    Seavoice merhaba arkadaşım.benim hislerim ,beni buraya getirdi.tekrar deniyorum şansımı , bilanço dan sonra.

şansın bol trendin kuvvetli olsun yoldaş..

6.  Alıntı Originally Posted by Seavoice Yazıyı Oku
    şansın bol trendin kuvvetli olsun yoldaş..
    Arkadaşım,Edip için teşekkürler ,ben 98 veda.

7. EDİP; Düşmüşümde ağlayanım yok...?

8. Sizce Sırası geldi mi?

Sayfa 12/191 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •