Sayfa 156/191 İlkİlk ... 56106146154155156157158166 ... SonSon
Arama sonucu : 1527 madde; 1,241 - 1,248 arası.

Konu: EDIP - Edip Gayrımenkul

1. Benim aklıma dövizdeki hareketlerden kaynaklanan finansal bir borç olabilirmi diye geliyor bu para bağlı ortaklığında olabilir diye tahmin yürütüyorum eğer öyleyse faliyet dışı gelirlerinden yıl sonunda ciddi bir gelir artışı elde edebilir.toplam varlıkları göz önünde bulundurursak durumu piyasa değeri ile arasındaki fark 11 katı buluyor piyasa değeri ateks göre çok ucuz.

2. Evet ucuz 1 ateks 3 edip ayarinda..atekste 50 kuruslarda idi. sonucta elinde suruncemede kalan bir arsasi var..yil sonu bilancolarda hersey acik olacak..dolar 4.90 larda sabitlenirse bilanco isildar.

3. Dövizle borçlanmanın amacı finansal bir yatırımmıydı işaretler onu gösteriyor 2009 yılının eylül ayında avm inşaatı bitiyor. Finansal sorunlar bana göre 2009 ile 2013 yıllarında yapılan bedelli sermaye arttırımı aşılmış olmalı 2012 yılında ofis ile otel inşaatı hasılat paylaşımı ağaoğluna yaptırıldı burda finansal bir sorun olmaması lazım yönetimin bu yönde bir açıklamasıda var bağlı ortağının başka bir yatırımının olduğunu bilmiyorum ama bu borç neden ve ip uçları finansal yatırım olduğunu gösteriyor. 2017 yılının mart ayında yapılan 80 milyon avro nun fiyatı 3.90 civarında 2018 .8ci ayında 8 lıraları görmüş yani bizim borçlar ikiye katlanmış gözüküyor eğer dövizdeki hareket diğer açıdan düşünürsek 3.90dan alınan döviz 7.8 aralığında satıldıysa tl bazında % 90 lara varan kâr demek . işte beni düşündüren konu bu bana göre reel yatırımı yok bu borcun sebebi finansal yatırım.yıl sonu blançosu benim için bu yüzden önemli. 2019 .5ve6 aylarında ise avro 7lira civarında. Bu yapılanları borç mu yoksa kâr diyemi düşünelim

4. Doviz yatirim araci olmaktan cikti sayilir. simdi doviz borclu sirketleri avlamakta sira..1 ateks e 3 edip simdilik.

5. Edip özellikle prim yapmasını istemiyorlar sanki ne hesabı yapıyorlar acaba

6. Pirim yapmasını istemiyorlarsa düşürsünler 0.30☺0.50yede maliyeti düşürelim bileşirlerse ayrılma ayrılma hakkı 3 tl gibi fiyat çıkar izahnamede.

7.  Alıntı Originally Posted by Gentleman Yazıyı Oku
    Sizin uyarilarinizi dikkate alip 0,72 den vermistim Edipleri 😁😎😬

0.72.....

Al.....

Bir daha ağlamak zırlamak yok....!!!!!!!!!!!

8. hiç bir şey olmaz bunlardan

ytd

Sayfa 156/191 İlkİlk ... 56106146154155156157158166 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •