Sayfa 10/36 İlkİlk ... 8910111220 ... SonSon
Arama sonucu : 287 madde; 73 - 80 arası.

Konu: Uzun vadede büyük hayalleri olan acemi yatırımcı...

1. iyi günler arkadaşlar bende paranın büyük bir kısmı ile bu işi 2 hisse ile bir süredir yapıyordum. Ama hayat sürprizlerle dolu hepsini çekmek zorunda kaldım. tekrar başlamayı düşünüyorum ama bu ortamda bu kadar şişmiş bir biste girecek cesaretim yok.

2.  Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    iyi günler arkadaşlar bende paranın büyük bir kısmı ile bu işi 2 hisse ile bir süredir yapıyordum. Ama hayat sürprizlerle dolu hepsini çekmek zorunda kaldım. tekrar başlamayı düşünüyorum ama bu ortamda bu kadar şişmiş bir biste girecek cesaretim yok.
    Merhaba eğer uzun vade düşünüyorsanız bana göre başladığınız yerin pek önemi yok ben ilk hisselerimi 2013 yılında endeks 91 binlerdeyken almıştım şu an 4 yıl önceye göre % 15 artmış bir endeks var ayrıca endeksin değilde alacağınız hissenin fiyatının şişik olup olmadığını değerlendirirseniz daha sağlıklı olur yine de karar sizin bol kazançlar dilerim.

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    iyi günler arkadaşlar bende paranın büyük bir kısmı ile bu işi 2 hisse ile bir süredir yapıyordum. Ama hayat sürprizlerle dolu hepsini çekmek zorunda kaldım. tekrar başlamayı düşünüyorum ama bu ortamda bu kadar şişmiş bir biste girecek cesaretim yok.

sayın aselişe kesinlikle katılıyorum

öncelikle şunları belirtmeliyim

1-yılbaşından sonra endeks 78 binden 104 bine geldi, ama bazı hisseler geçen yılın fiyatlarıyla işlem görüyor
    2-2008-2009 yıllarına göre endeks 4 kat arttı ama bazı hisseler 10 veya 20 katı hatta daha fazla arttı
    3-biz endeks değil hisse satın alıyoruz

sonuç olarak

1-hisse bazlı
    2-uzun vade amacıyla
    3-kademeli
    4-yumurtaları farklı sepete koyarak
    5-borçlanmadan

her zaman alım yapılabilir
    borsa yatırımcılar içindir.

4. cevaplarınız için teşekkür ederim. benim bistin şişmişliği noktasında cekincem birazda ilk olarak blok alım yapacağım içindi. aylık alım dışında ilk olarak yaklaşık 20000tl lik blok alım yapacağım belkide bu noktada bistin düzeltme yapmasını bekliyorum.

5. 01.08.2017 Portföy

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

6. Portföye yatırılan para 58.300 TL- 16.576 USD

Mevcut Portföy değeri 70.550 TL -20.058 USD

Kar/Zarar 12.250 TL

Bu ay Adana çimentodan yatan temettü ile 25 adet daha Adana aldım, şişecam ve enkayı az miktarda olduğu için portföyden çıkardım yerine Despec aldım,ayrıca 2500 adet Brisayı orta vadeli olarak( en fazla bir yıl ) portföye kattım.

Herkese bol kazançlar dilerim.

7. Tüm yatırımcı dostların mübarek Kurban bayramını kutlarım.Bu ay hisse net uygulamasında sorun olduğu için portföy görüntüsü paylaşamıyorum.

01.09.2017 Portföy

Portföye yatırılan para 58.300 TL- 16.576 USD

Mevcut Portföy değeri 71.526 TL - 20.762 USD

Kar/Zarar 13.226 TL - 4.186 USD

8. 01.10.2017 Portföy

Portföye yatırılan para 58.300 TL- 16.576 USD

Mevcut Portföy değeri 69.100 TL - 19.394 USD

Kar/Zarar 10.800 TL - 2.818 USD

Sayfa 10/36 İlkİlk ... 8910111220 ... SonSon

Yer İmleri