Sayfa 26/36 İlkİlk ... 162425262728 ... SonSon
Arama sonucu : 287 madde; 201 - 208 arası.

Konu: Uzun vadede büyük hayalleri olan acemi yatırımcı...

Alıntı Originally Posted by ASELİŞ Yazıyı Oku
    Sağol dostum iyiz sen nasılsın zorlu bir süreç yaşıyoruz ayrı bir tecrübe olacak biz yatırımcılar için inşallah ülkemiz bununda üstesinden gelecektir önce insan sağlığı para bir şekilde kazanılıyor.Sabırla ve paniklemeden beklemeye devam
    bende yükseliş ve düşüşlerle bir portföy oluşturdum. artık beklemedeyim gyo eklemiştim geri sattım onu. neden sattın dersen çok fazla hisse olmuş olacak elimde. bakalım umarım bu hisseler uv de yüzümü güldürür.

2.  Alıntı Originally Posted by mf2hd Yazıyı Oku
    bende yükseliş ve düşüşlerle bir portföy oluşturdum. artık beklemedeyim gyo eklemiştim geri sattım onu. neden sattın dersen çok fazla hisse olmuş olacak elimde. bakalım umarım bu hisseler uv de yüzümü güldürür.
    İnşallah dostum, bol kazançlar dilerim.

3. Temel analiz ile hisse secimi. Guzel bir makale.

Yatırımcı olarak sizi zengin yapacak hisseler ise duzenli kar getiren ve buyume potansiyeli olan sirketlerin hisselerdir. Bu hisseler genelde kurumsal sirketlerin hisseleridir. Belirli grupların kontrol etmesi zordur. Yabancı yatırımcıların tercih ettigi hisselerdir. IMKB'de bu tur hisselerden rahatlıkla bulabilir ve yatırım yapabilirsiniz.

Elbette bu hisselerin secimi icin belirli kriterler kullanmak zorundasınız. Ancak bu kriterler cok detaylı degildir. Genel olarak hisse secimi konusunda efsane Benjamin Graham veya Peter Lynch gibi yatırımcıların stratejileri hala gecerlidir ve sizi zengin yapabilir. Bu stratejiler BİST icin kucuk bir revizyonla uygulanabilir.

Oncelikle son 3 yıl icerisinde duzenli kar etmis hisse senetlerini tercih etmek gerekiyor. Boylece sirketin duzenli bir kar getirisi oldugunu farzedebiliriz. Daha sonra kucuk ama basit bir formulasyon kullanılıyor. Basitce sirketin (Piyasa degeri/Defter degeri-Pd/Dd) oranı ile (Fiyat/Kazanc-F/K) oranlarını buluyor ve inceliyoruz ki bu oranlara internette rahatca ulasabilirsiniz. Bu iki oran kullanılarak hisse senedinin pahalı veya uygun oldugunu tespit ediliyor.

Genel olarak PD/DD oranının 1,5-2 gibi olması, F/K oranının ise 15 uzeri olmaması tercih ediliyor. Ayrıca bu iki oranın carpımının da 20 ve uzeri olmamasına dikkat ediliyor. Aslında kural cok basit duzenli kar getiren bir hissenin uygun bir fiyat aralıgında olup olmadıgı tespit ediliyor.

(borsadankazanmak.com) alıntıdır.

4.  Alıntı Originally Posted by ASELİŞ Yazıyı Oku
    Temel analiz ile hisse secimi. Guzel bir makale.

Yatırımcı olarak sizi zengin yapacak hisseler ise duzenli kar getiren ve buyume potansiyeli olan sirketlerin hisselerdir. Bu hisseler genelde kurumsal sirketlerin hisseleridir. Belirli grupların kontrol etmesi zordur. Yabancı yatırımcıların tercih ettigi hisselerdir. IMKB'de bu tur hisselerden rahatlıkla bulabilir ve yatırım yapabilirsiniz.

Elbette bu hisselerin secimi icin belirli kriterler kullanmak zorundasınız. Ancak bu kriterler cok detaylı degildir. Genel olarak hisse secimi konusunda efsane Benjamin Graham veya Peter Lynch gibi yatırımcıların stratejileri hala gecerlidir ve sizi zengin yapabilir. Bu stratejiler BİST icin kucuk bir revizyonla uygulanabilir.

Oncelikle son 3 yıl icerisinde duzenli kar etmis hisse senetlerini tercih etmek gerekiyor. Boylece sirketin duzenli bir kar getirisi oldugunu farzedebiliriz. Daha sonra kucuk ama basit bir formulasyon kullanılıyor. Basitce sirketin (Piyasa degeri/Defter degeri-Pd/Dd) oranı ile (Fiyat/Kazanc-F/K) oranlarını buluyor ve inceliyoruz ki bu oranlara internette rahatca ulasabilirsiniz. Bu iki oran kullanılarak hisse senedinin pahalı veya uygun oldugunu tespit ediliyor.

Genel olarak PD/DD oranının 1,5-2 gibi olması, F/K oranının ise 15 uzeri olmaması tercih ediliyor. Ayrıca bu iki oranın carpımının da 20 ve uzeri olmamasına dikkat ediliyor. Aslında kural cok basit duzenli kar getiren bir hissenin uygun bir fiyat aralıgında olup olmadıgı tespit ediliyor.

(borsadankazanmak.com) alıntıdır.

bunlar olması gereken şeyler ama şu dönemde artık bu sistem bistte çalışmıyor

5. Yok çalışıyor. Kazanan kazanıyor BİST te. :-) Karhanede herkes kaybetmez.

Doğtaş Kelebek te patron satışa geçti, hisseler çöktü!
    Doğtaş hisselerinde bugüne kadar borsada benzerine pek rastlanmayan şekilde hisse satışı yapılıyor! Yüklü miktarda hisse sattığı söylenen patronun yakında bedelli sermaye artırımına gitmek isteyeceği iddia ediliyor.

http://www.patronlardunyasi.com/habe...r-coktu/240561

SPK'dan Borsa Kral'ın sahibi Burak Sözübir e 1 milyon 127 bin TL ceza
    SPK, Telegram üzerinden 4 hissede takipçilerine al veya tut tavsiyesi verdikten sonra satışa geçen Burak Sözübir e 1 milyon 127 bin 20 lira idari para cezası kesti

http://www.patronlardunyasi.com/habe...TL-ceza/240551

Alıntı Originally Posted by wolf1453 Yazıyı Oku

6.  Alıntı Originally Posted by wolf1453 Yazıyı Oku
    Bugünler de geçecektir uzun vade de her zaman kazanç vardır, yeter ki doğru hisse de sabırla beklemesini bilelim.

Son portföy durumu Hakkinda bilgi verebilirmisiniz teşekkürler

8.  Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
    Son portföy durumu Hakkinda bilgi verebilirmisiniz teşekkürler
    Merhabalar portföyüm çok şükür son bir yılda yaklaşık üçe katladı önümüzdeki ayın birinden itibaren tekrardan paylaşacağım burayı çok ihmal ettiğimin farkındayım inşalah daha aktif olmaya çalışacağım syg.

Sayfa 26/36 İlkİlk ... 162425262728 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •