Special Days Image
Sayfa 23/36 İlkİlk ... 13212223242533 ... SonSon
Arama sonucu : 287 madde; 177 - 184 arası.

Konu: Uzun vadede büyük hayalleri olan acemi yatırımcı...

1.  Alıntı Originally Posted by secretmen Yazıyı Oku
    arkadaşlar merhaba
    uzunvade 10 yıl gibi hisse biriktirecek olsanız aşağıdaki hisselerden hangisini tercih ederdiniz sadece birini seçecek olsanız
    alkim
    aksa
    sasa
    otkar
    sasa tartışmasız

2. teşekkürler sn Aseliş. Bende vioptayım 10 yıldır.Keşke ordan da heray aktarsaydım borsaya diyorum uzun vade yatırımla karşılaşınca.Forumlara girmiyorum yıllardır şu bir gerçekki aklınızı karıştırıp yanlış işlemler yapma olasılığı çok fazla..
    Baklaım bende merak ediyorum 10 yıl sonra nasıl bir tabloyla karşılacağımızı..Herkese bol kazançlar

3.  Alıntı Originally Posted by mursevim Yazıyı Oku
    teşekkürler sn Aseliş. Bende vioptayım 10 yıldır.Keşke ordan da heray aktarsaydım borsaya diyorum uzun vade yatırımla karşılaşınca.Forumlara girmiyorum yıllardır şu bir gerçekki aklınızı karıştırıp yanlış işlemler yapma olasılığı çok fazla..
    Baklaım bende merak ediyorum 10 yıl sonra nasıl bir tabloyla karşılacağımızı..Herkese bol kazançlar
    10 yıl sonra emin olun pişman olmazsınız ama bu öyle kolay değil yüksek metanet ister açık konuşayım ben gösteremedim bu metaneti
    piyasada ki popüler hisselerden bu gün alıp ve 10 yıl bekleyenleyen emin olun ihya olur ama bekleyebilecek mi ?

4. dediğiniz gibi beklemek çok zor ve çoğu insanda bekleyemez o da bir gerçek.. ilk temettümü tüpraş dan alıcağım 28 martta.her ayın 15 indede 2 adet tuprs alıyordum.acaba şimdi 15 inde mi alsam yoksa 28 inde hisse düştüğünde mi alsam sn aseliş.

5. uzun vade yatırım yapacakların ilk yapacakları şey uzun vade dolar bazlı grafikleri inceleyerek işe başlamaları unutmayın hiç bir şey sonsuza kadar yükselmeyecegi gibi hiç bir şey de sonsuza kadar düşmez.
    Buradan hareketle,
    uzun vade dolar bazlı diplerde olan hisseler
    akbank.ykb,garan,halkbank,işbankası: bu bankaların hepside bedavadan biraz pahalıdır. ancak bankaların potansiyeli 6-8 kat aralıgındadır.
    AGHOL, migros: bu hisselerde ise potansiyel en az 10 kattır. şu anda bile hisse başı 100tl ciro yapıyorlar aghol en az 30 dolar miğros da en az 25 dolar olmalıdır.varın gerisini siz hesap edin. unutmayın yatırım gelecege yapılır şu anki degere degil.
    sanayide ise yatırım yapılabilecek gelecekde büyüme baklediğim hisse petkimdir. malum açıkladılar 2. petkim yatırımını bu şu anlama geliyor petkim fiziki olarak 2 kat büyüyecek. halen kapasitesini ikiye katlamış ancak fiyatına yansımamış brisa var. çimentoda ise büyüme beklemiyorum. ancak 1 yıl sonradan başlamak üzere çimsa biriktirilebilir.Çünkü mevcut kapasitesine göre oldukça ucuzdur
    11 tl altında alınmak üzere THY de en az 10 dolar olmalıdır. uzun vadede ise THY 20 dolar olacagından hiç kuşkum yok. 2000 yılında THY nin 30 civarında uçagı varken 10 doları görmüş. oysa THY nin 2023de 500 uçaklık filoya ulaşacagı göz önüne alındıgında ne demek istedigim daha da anlaşılacaktır.

6. uzun vade büyüme potansiyeli taşıyan 2 adet hisse daha var. ancak henüz olgunlaşmadıgı için diğerlerinden ayrı yazıyorum. alcatel ve netaş. Çünkü bu hisseler dolar bazlı şu anki fiyatlarının %50 si kadar aşağıya dogru risk taşımaktadırlar. ya da nömüzdeki iki yılda mevcut iş hacimlerini %100 arttırırlar ve hala bu fiyat civarlarında ise alınabilirler
    Uzun vadeden kastım 8-10 yıldır

7. Sn aselis
    Adana a b c hangisi daha uygun sizce syg

SM-G935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by vurgun Yazıyı Oku
    Sn aselis
    Adana a b c hangisi daha uygun sizce syg

SM-G935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Fiyat olarak diyorsanız eğer buna sizin karar vermeniz lazım.Ben A biriktiriyorum

Sayfa 23/36 İlkİlk ... 13212223242533 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •