Sayfa 32/36 İlkİlk ... 223031323334 ... SonSon
Arama sonucu : 287 madde; 249 - 256 arası.

Konu: Uzun vadede büyük hayalleri olan acemi yatırımcı...

1.  Alıntı Originally Posted by fenerLEE Yazıyı Oku
    İlk basta ASELİŞ arkadasa tebrıkler ve hedefıne bır an once ulasması dılegıyle bol sans dılerım.
    Bende bazı nedenlerden dolayı 2010 yılında borsaya ara verdım .Ama tekrar 22 Temmuz 2020de 15bın lıralık portfeyle borsaya gırıs yaptım.
    Hedefım 2021 yılı aralık sonuna kadar portfeyımı hıc para eklemeden 200 bın lıraya ulastırıp 2022 yılında 9. ayda emeklı olduktan sonra calısmadan burdan gecımımı saglamak.
    Nasıl gecım saglanacak planın nedır dıye soracak olursanız planım şöyle olacak
    Şu ankı fıatlarla elımde 200bın lıram olsa ve butun paramı NTHOL alsam 34.000 lotum olur.
    Hergun bunu bır kademe yukardan satıp gerı alsam 340 lıra kazanc elde ederım.Su ankı aylıgım 3500 lıra bu sıstemle 8160 lıra para kazanırım
    Burda şoyle bır soru sorulabılır NTHOL su anda 5.74 ama elınde ıken 5.00 lıraya duserse paranda 170.000 lıraya ınecek zarar30bın olacak
    Benım burdakı derdım ana param yanı 200.000 lıramın kaca ındıgı veya cıktıgı onemlı değil onemlı olan lot sayımın azalmaması .Her turlu durumda bır kademeden 340 lıra kazanmak benım oncelıklı hedefım.
    Yanı 34.000 lotum bır daıre bu daıreyı kıraya verdım gunluk bana 340 lıra kazandırıyormus gıbı dusunuıyorum

Bu borsanin hayalperestleri bitmiyormus, buna iyice kanaat getirdim artik. Siz odediginiz islemleri yapabilseniz, parayi kokyacakk yer bulamazsiniz. BIST'in onune de heykelinizi dikerler.

Dikkat edin, incitmesinler sizi. Hele kkki, NETHOL gibi bir kagittaysaniz.. Gecmis grafiklerine bakktiniz mi bu kagit kac defa 4-5 TL den 20 kurusa dusmus diye?

Yine de hayal kurmak iyidir, gecici de olsa insana kendisini iyi hissettirir. Bol sans diliyorum.

Alıntı Originally Posted by freesky Yazıyı Oku
    Bu borsanin hayalperestleri bitmiyormus, buna iyice kanaat getirdim artik. Siz odediginiz islemleri yapabilseniz, parayi kokyacakk yer bulamazsiniz. BIST'in onune de heykelinizi dikerler.

Dikkat edin, incitmesinler sizi. Hele kkki, NETHOL gibi bir kagittaysaniz.. Gecmis grafiklerine bakktiniz mi bu kagit kac defa 4-5 TL den 20 kurusa dusmus diye?

Yine de hayal kurmak iyidir, gecici de olsa insana kendisini iyi hissettirir. Bol sans diliyorum.
    Ewet dogru dıyorsun benımkısı tam bır hayal baksana 15.000 lıralık portfeyımı 8 ayda 92 bın lıra cık ancak yapabılmısım.
    NTHOL dıyorsunda AL SAKLA olarak yapmıyorum hergun sat al ıle onun sayesınde 150 lıra kazanıyorum.
    Malıyetı kac dıyeceksen sorma hayal dersın.
    Söyledıklerım Benı Baglar Kesınlıkle Yatırım Tavsıyesı Degıldır.

3. Bu sizin uslubunuz:

Alıntı Originally Posted by fenerLEE Yazıyı Oku
    Ewet dogru dıyorsun benımkısı tam bır hayal baksana 15.000 lıralık portfeyımı 8 ayda 92 bın lıra cık ancak yapabılmısım.
    NTHOL dıyorsunda AL SAKLA olarak yapmıyorum hergun sat al ıle onun sayesınde 150 lıra kazanıyorum.
    Malıyetı kac dıyeceksen sorma hayal dersın.
    Bu da benim size yazdigim mesaj:

Yorumsuz...

Bu sizin uslubunuz:

Yorumsuz...
    Yenilere her hisse kolay gelir birde uzun zamandır borsada olup hisseleri ve patronlarını taniyamamak çok enteresan gerçekden. nethol bist,in en zor hisselerinden biridir adamın derisini yüzerler orda tabi bir iki yükseliş tatlı geliyor olabilir....
    Göz olanı akıl olacagı görür..

Yıl 2007 ağustos ayı nethol 66 kuruşdan aldım hisse yerinden kıpırdamıyor ince bir hesap yapmışdim hesabıma göre hissenin daha önceki zirvesi olan 1.17,nin kırılıp zirveyi yenilemesi yönündeydi yapdigim hesap 1.208,e den denk geliyordu hisse 2007 Ekim sonlarıydı yanılmıyorsam harekete gecdi ve ben yapdigim hesaba sadık kalmayarak en sonki zirveden yani 1.17,den verdim hisse 1.21,den döndü ve 2008 krizi patlak verdi 1.17,den verdiğim nethol, ü 28 kuruşdan aldım bakmayın bu fiyatlara sermaye indirme bindirme dahildir. Genel kuruluna dahi gittim besim agaya yüzyüze bir şey sormuştum nttur, ü neden nthol, le birleştirmiyorsunuz demişdim düşündük vazgeçtik demisdi sonunda birlesdirdiler... Sonuç patron istemezse bu hisse yürümezzz.....
    Göz olanı akıl olacagı görür..

6. 01.06.2021 PORTFÖY DURUMU

Portföy başlangıç tarihi : 01 EKİM 2020

ASELS : 2.000 Adet

EREGL : 1.000 Adet

İŞYAT : 2.300 Adet

OYAKC : 2.000 Adet

SISE : 2.000 Adet

TUPRS : 182 Adet

HEKTS : 149 Adet

SASA : 40 Adet

Yatırılan para : 100.000 ₺/ 12.920 $

Mevcut değer : 107.158 ₺/ 12.577 $

K/Z 7.158 ₺/ -343 $

Herkese bol kazançlar dilerim.

Mi Note 10 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Bu sizin uslubunuz:

Yorumsuz...
    Sız benı tam olarak anlamadınız.Benım ıcın elımdekı hıssenın kac paraya cıktıgı veya ındıgı onemlı degıl.
    Onemlı olan gun ıcınde bana sat al fırsatı verebılecekmı.
    Mesala 10000 lot ostım vardı bende normalde 2.49 dan butun mallarımı kaptırdım.Ama 10000 lotumu bugunku sat al olayı ıle normalde 2.62 den satmış gıbı oldum.
    Elımdekıler 2.49 dan gıttıgı halde.
    Ayrıca NTHOL dunku kapanıs fıatı 5.37 elımde 5000 lot var.Bugunku kapanısı 5.21 bu durumda 800 lıra Ntholde zarar olması lazımbenım hesapta .Buna ragmen bugunku zararım 120 lıra yanı bugun ntholde yaptıgım sat al larla 680 lrasını kurtardım.
    Benım kendıme gore uyguladıgım sıstemde elımdekı hısseyı cıktıgı zaman lot sayımı koruyabılmek.
    Hızlı ınıs dahı olsa dunkü fıatın altıdada elımdekı hısseyı satıp asagıdan alabılecek cesaretı bulabılmek
    Ntholde bunu basardım .Duku fıatın cok cok altında bıle satmaya tereddut etmedım
    Ama Ostımde satıs ortalamam kapanısın ustunde oldugu halde elımde ostım kalmadı.Iste kar ettıgım halde ben bunu kendıme zarar olarak sayıyorum.
    Söyledıklerım Benı Baglar Kesınlıkle Yatırım Tavsıyesı Degıldır.

8. Artık portföyumu haftalık paylaşma kararı aldım bundan sonra her pazar düzenli olarak portföy paylaşımı yapacağım hedefim olan bir milyon TL ye bakalım ne kadar sürede ulasacagim

Mi Note 10 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 32/36 İlkİlk ... 223031323334 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •