Sayfa 19/36 İlkİlk ... 9171819202129 ... SonSon
Arama sonucu : 287 madde; 145 - 152 arası.

Konu: Uzun vadede büyük hayalleri olan acemi yatırımcı...

1. Aseliş Hocam

Sizin başlığı bugün fark ettim. Bende sizin gibi kısıtlı kaynaklarla borsayla ilgilenmeye başlayan kamu personeliyim Bir ortak noktamız var benimde evim yok Bu başlığı ve bir önceki başlığınızı sonuna kadar okumak için sabırsızlanıyorum.

Bende sizin gibi Uzun vadede birikim yapabilmek için, devlet bankalarından birisinden yatırım hesabı açtırmayı düşünüyorum.

Sizin hisse alım-satımlarınızdan vakıf yatırım binde kaç komisyon alıyor? Yıllık hesap bakım ücreti gibi bir ücret ödüyormusunuz ?

Komisyon oranınızda zamanla düşme oldu mu ?

Alım satım yaptığınız arayüz hakkında ne düşünüyorsunuz ? Memnun musunuz. Araştırma raporları yayınlanma durumu nedir?

Bu ay ilk hisselerimi alacagım. Artık karar vermem lazım ziraat ile vakıfbank arasında gidip geliyorum.

Cevabınız için şididen teşekkürler

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

2.  Alıntı Originally Posted by batu34 Yazıyı Oku
    Aseliş Hocam

Sizin başlığı bugün fark ettim. Bende sizin gibi kısıtlı kaynaklarla borsayla ilgilenmeye başlayan kamu personeliyim Bir ortak noktamız var benimde evim yok

Uzun vadede birikim yapacağım için devlet bankalarından birisinden hesap açtırmayı düşünüyorum.

Sizin hisse alım-satımlarınızdan vakıf yatırım binde kaç komisyon alıyor? Yıllık hesap bakım ücreti gibi bir ücret ödüyormusunuz ?

Komisyon oranınızda zamanla düşme oldu mu ?

Alım satım yaptığınız arayüz hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Bu ay ilk hisselerimi alacagım. Artık karar vermem lazım ziraat ile vakıfbank arasında gidip geliyorum.

Cevabınız için şididen teşekkürler

Batuhan
    Hayırlı olsun dostum.Ben 6 yıldır vakıfbanktan yapıyorum işlemlerimi ve çok nadir alım satım yaptığım için komisyon oranlarını pek bilmiyorum ilk zamanlar saklama ücreti kesiliyordu cuzi miktarda şimdi o da kesilmiyor

3.  Alıntı Originally Posted by ASELİŞ Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun dostum.Ben 6 yıldır vakıfbanktan yapıyorum işlemlerimi ve çok nadir alım satım yaptığım için komisyon oranlarını pek bilmiyorum ilk zamanlar saklama ücreti kesiliyordu cuzi miktarda şimdi o da kesilmiyor
    Vakıfbank binde 2 komisyon alıyor. Son 3 ayda 800.000TL işlem hacmine komisyonu binde 1 yapıyor.

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    tekirdağ
    Gönderi
    77
    hayırlı olsun başarılarının devamını dilerim

Borsayı öğrendiğiniz zaman "gayrimenkul yatırımının büyük bir aptallık olacağını anlarsınız"
    Gerçekten öğrendiğinizde yıllık kazancınız %50 altına düşmez.
    Ben yıllık %75 altına düşmemeye çalışıyorum.
    Son 10 yılda sadece bir kez %52 ile %75 altına düştüm
    %100 üzerinde getiri elde ettiğim yıllar da var.
    Daha üstü de var ama söylemeyeyim

Şimdi ben bu şekilde yazınca kolaymış gibi gelebilir size.
    Gerçek para ile yatırım yapmadan önce sanal olarak kendinizi deneyin.
    Duygularınızı bir kenara bırakıp "sistemli hareket etmeyi" öğrenin.
    Temel analizi öğrenin ; en azından fiyat kazanç oranı , piyasa değeri defter değeri , faaliyet karı , favök , firma değeri /favök
    finansal borç , kur farkı zararı / karı .
    Bunları bilirseninz "neye ne ödediğinizi bilirsiniz" aksi taktirde fiat için ferrari parası öder farkına bile varmazsınız.
    Forumlarda parlatıp dururlar ama ne kadar parlatırlarsa parlassınlar ferrari olmaz

Bir de bir hisseyi ucuz diye alırken iki şeye bakın gelecekte "şirket büyüdükçe daha ucuz olacak mı"
    Borsada diğer hisselerin ucuzluk düzeyi ne ?
    Borsada "Einstein görelilik teorisi çok iyi işler" ; hissenizin ne kadar ucuz olduğu değil diğerlerine göre ne kadar ucuz olduğu önemli olur.

6. Sayın Aseliş,

Tebrik ederim. Azminize hayranım.

Saygılar.
    Temettü emeklisi aday adayı.
    www.lattedenborsaya.com

7. 01.08.2018 Portföy

Portföy başlangıç tarihi : Ekim 2016

USD olarak hesaplamaya başlama tarihi : Temmuz 2017

Portföye yatırılan para 15.000 TL / 4.250 USD

Mevcut Portföy değeri 33.106 TL / 6.715 USD

Kar/Zarar 18.106 TL / 2.465 USD

Portföyde bulunan hisseler : Adana,Asels,Brisa,Froto,İşyat,Petkim, Tskb,Soda

Temettü geliri ile alınan Adana çimento hisse sayısı 971 Adet ( hedef temettülerle 10.000 adet yapmak)

Herkese bol kazançlar dilerim.

8. Kolay gelsin ASELİŞ kardeşim.....
    Almak, satmak ,tutmak herkesin kendini bağlar o kaddarr...(ytd değil şahsi fikirlerimdir.)

Sayfa 19/36 İlkİlk ... 9171819202129 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •