Special Days Image
Sayfa 2/31 İlkİlk 123412 ... SonSon
Arama sonucu : 248 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Cumhurbaşkanlığı Sistemi Nedir?

bunun evet gerekçeleride karakayan hocanın açıklamalarına benzemiş
    sonra tenhada anlatayım demiş
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Cumhurbaşkanını halk seçecek denmiş, zaten en son halk seçti, bir sonrakini de halk seçecek. Bunun neyine Evet diyeceğim.

Artık koalisyon olmayacak denmiş, zaten 15 senedir koalisyon yok ki. Koalisyonun ne demek olduğunu bilmeyen (o zamanki bebeler) şimdi oy kullanacak.

18 yaşındaki gençler Mv olabilecekmiş. Bana göre bırakın 18 yaşını, bir mesleği onurlu bir şekilde en az 10 yıl yapmamış kişilerin Mv olamaması gerekir.

Mv sayısı 600'e çıkacakmış. Bu da demektir ki en az (50x3)+50 kişiye daha bizim vergilerimizle maaş ödenmesi, sağlık giderlerinin, iletişim giderlerinin, ulaşım giderlerinin vs. vs. bizim giderlerimizle ödenmesi demektir.

Diğerlerini de hatırladıkça yazarım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Şimdi yeniden okudum bu 18 maddeyi.

İlginç bir şey fark ettim. 18 maddenin değiştirilmesi durumunda, bu maddelerle bağlantılı (ilintili) daha bir sürü maddede değişiklik oluyormuş.

Bazı maddelerde de, bir virgülün yeri bir kelime öne veya arkaya kaysa çok daha vahim anlamlar çıkıyor.

Yok, yok. Aklıma yatmıyor. Hayır diyeceğim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    İyi ki açmışsınız bu topiği, bu sayede araştırdık, okuduk öğrendik. Yoksa körü körüne evet diyecekmişiz.

Bu hafta sonu kaynanayı ziyarete gideceğim, o da evet diyecekti, ona da anlatayım öğrendiklerimi. O da gün arkadaşlarına falan anlatır herhalde. Bilirsiniz laf kadınlar arasında çok hızlı yayılır.

Bir de "Almanyadaki bacımla uzun uzun konuşamıyorum, paketim bitiyor" diyordu.
    Kaynanama bir de, yurtdışı dahil her yöne paketlerden 10,000 dk'lık bir paket alayım da bacısıyla uzun uzun konuşup hasret gidersin.

İyi oldu iyi. Okuduk araştırdık, öğrendik. Hayır demeye karar verdik.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,078
    Blog Entries
    12

6. Sistemin ne kadar yanlış olduğunu gördüm,Allah sizden razı olsun.O zaman benden de bir Hayır..

7. Ülkemiz İçin HAYIR'lı olsun

8. http://www.orgtr.org/tr/devletin-guv...r-madde-302308

MADDE 302. - (1) Devletin topraklarının tamamını veya bir kısmını yabancı bir devletin egemenliği altına koymak, Devletin birliğini bozmak, Devletin egemenliği altında bulunan topraklardan bir kısmını Devlet idaresinden ayırmak, Devletin bağımsızlığını zayıflatmak amacına yönelik elverişli bir fiil işleyen kimseye ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilir.
    (2) Bu suçun işlenmesi sırasında başka suçların işlenmesi hâlinde, ayrıca bu suçlardan dolayı ilgili hükümlere göre cezaya hükmolunur.
    (3) Bu maddede tanımlanan suçların işlenmesi dolayısıyla tüzel kişiler hakkında bunlara özgü güvenlik tedbirlerine hükmolunur.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 2/31 İlkİlk 123412 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •