Sayfa 42/50 İlkİlk ... 324041424344 ... SonSon
Arama sonucu : 396 madde; 329 - 336 arası.

Konu: Bitcoinde Yükseliş Kaçınılmaz

Bitcoin olayında millet hep şunu soruyor ve cevap alanını görmedim hiç. diyelim birinin 20000 bitcoini var bunu tek kalemde satıp banka hesabına aktarabilecegi borsa var mı. Az bir şey baktım ben sanırım boyle hacımlı satıs yapmak icin abd vatandası olmak lazım vatandaslık numarası fılan ıstenıyor.

Alıntı Originally Posted by eksina Yazıyı Oku
    Bitcoin olayında millet hep şunu soruyor ve cevap alanını görmedim hiç. diyelim birinin 20000 bitcoini var bunu tek kalemde satıp banka hesabına aktarabilecegi borsa var mı. Az bir şey baktım ben sanırım boyle hacımlı satıs yapmak icin abd vatandası olmak lazım vatandaslık numarası fılan ıstenıyor.
    Özel bir bilgim olduğundan değil ama mantıken, birçok borsa ile doğrudan iletişime geçerek halledilebilir sanırım. Adamlar komisyoncu nihayet.

O kadar malın ya da paran olunca çok büyük sıkıntı olacağını sanmıyorum. Ancak ne varsa tek kalemde al/sat olmaz tabii, orada da şartlar/limitler oluyordur ama tekil/küçüke uygulanandan çok farklıdır. Piyasa yapıcı özel statüsü vardır filan, yolu vardır.

Gayet regüle (kehkeh düüt), geleneksel borsalar bile "sana şu kadar milyon/milyar dolar hacim getireceğim, şu kadar milyon dolarlık alacağım/satacağım" diyen birilerine belli şartlarla kapıyı sonuna kadar açıp, üstüne ellerinden bile öpüyordur muhtemel

Duhul
    Aug 2017
    İkamet
    Düzce
    Gönderi
    2,749
    Yasal Uyarı: Piyasa ile ilgili amatörce paylaşım yapıyorum. Paylaşımlarım, grafiklerim, ve resimlerim yatırım tavsiyesi değildir. Okuyun, beyin süzgecinizden geçirin sonra da aracı kurumunuzla temasa geçtikten sonra onlarla değerlendirip yatırım kararınızı verin. YTD.

4. Bitcoin deli gibi düşüyor. İyice kendini kaybetti, yatırımcılar olarak gerçekten endişe içerisindeyiz. Şu an 32 bin seviyelerinde. Güncel olarak sürekli bu siteden takip ediyorum: https://piyasa.paratic.com/kripto-coin/bitcoin/

Ne olacak bitcoin senin bu halin? Kazandır artık....

5.  Alıntı Originally Posted by acarhisseci Yazıyı Oku
    Bitcoin deli gibi düşüyor. İyice kendini kaybetti, yatırımcılar olarak gerçekten endişe içerisindeyiz. Şu an 32 bin seviyelerinde. Güncel olarak sürekli bu siteden takip ediyorum: https://piyasa.paratic.com/kripto-coin/bitcoin/

Ne olacak bitcoin senin bu halin? Kazandır artık....
    ben bu seviyeden aldım,düşerse kademeye devam.

Alıntı Originally Posted by KPL Yazıyı Oku
    10.5 hemen altında verdiklerimi 9 K USD civarı tekrar aldım, yakınca stop (8.7 civarları)

çok sert/hızlı düşmesi kısmen olumlu gedi bana.

9.3 altında riskler yüksek ve henüz çok akıl karı görünmüyor + günlükler satta ama
    bir gün altında kalıp 200 günlüğün ve ana alçalan trend çizgisinin üstüne döndü şimdilik. derince düşüşün tepkisini bitirip, tekrar gömülme olasılığı gayet belirgin - o yok diyebileceğim bir bakışım/analizim yok. ölçülü geçici risk aldım.

8.7 stopladıktan sonra çok ciddi bakmadım bile.
    tüm periotlar satta, 200 günlüğün altında 4. gün. güvenilir bir pazar kabul edilmesi, ümit beslenmesi vb mantıklı değil. 12,000 üzeri hareket ortalamaları vb de dağıttı ama yine de bir sınır çizilmeli. ana alçalan trend çizgisinden çok kopmadı ama yani züğürt tesellisi.

herkesin yoğurt yiyişi farklı tabii ama taşıyıcılar bile bence düşünmeli.
    eskisi gibi değil sistemler, satmışken yukarı kaçmasından korkan yukarı stop alım türü emir koyabiliyor.

aşağı doğru nerede durur diye denemek ve zarar (ya da kardan zarar) taşıyıp durmak yerine, yukarı doğru daha güvenli alanlara stop alım emirleri konulabilir. hani o da kaçırırım diye korkan için, yoksa bu pazar kalksa, normal, sağlıklı alım şansı verir bence.

yarın koşmaya başlayacak olsa bile bugün buna dair bir işaret yok. muhtemelen kayıplar büyüyecek.

7. yavas yavaş göcüyor.

ara sıra yukarı yapıyorlar biraz gocmuyor havası vermek icin .

ama göcüyor.

belli bir yerden sonra ipler kopup %20-30 sert inip %5-10 yukarı tepki ve yatay 1-2 gün ve yine aşagı ama yavas yapabilirler.

5-10 binlerde gezen ve kendi yagıyla kavrulan bitcoine birden bire milyonmlar hucum etti paraları x50 yapma umuduyla.

daha ne beklenirki bu kadar kişi bitcoin almısken+kotu haberler .. cokus elbette kacınılmaz.

işin ilginc yanı bu 10-20 arasında bitcoin alan kitle .. kendilerinden once altcoini olanların paralarınıda x5 x10 falan yaptı btc yi 20 bine surerken . yani hayallerini gercekleştirmek ugruna baskalarının hayallerini gercekleştirdi hemde en gerceginden .

işte boyledir bu işler.

hani denir ya . ben aldım düşmeye başladı yada ben aldım ya düşer şimdi diye . işte o ben aldım düşer şimdi diyen insanlardan milyonlarcası tesadufi bir sekilde!!1 bir araya gelerek bitcoin aldılar.

8. Bitcoin vs diger coinlerin guzel ve işlevsel odeme aracı olacagına aslında bizde inanmıyoruz . Bunu yanımı okuyanlarda inanmıyorlardır eminim . cunku guvenilir değil . adam 20 gun once kirasını bitcoinle almıs olsa ve o guzndenberi bakmayıp bugun bozursa bitcoini %20-30 zararda.tesdie olabilri tabi ama işte stabil değil.

Benim icin btc ile odeme yapmak birine anca fantazi olur yada deneme amaclı .havale veya eft daha kolay sahsen kendi adıma. bankalar uluslarası transferlerde blokchainle ilgileniyorlar ama kripto coinlerle değil .rplle 100 bankayla anlasma yaptı am abu bankaların %95 i ripple coin kullanmıyorlar sadece ripplenin altyapısını .

Ictigim kahvenin parasını btc ile odemek hem komik hemde gereksiz hemde odeme alan tarafından zor.. onu btc borsasında bozduracak tl yapacak sonra eft vs vs.

Bizin icin bitcoin oynak bir imkb hissesiden farksız. ha hisse ha bitcoin farketmz.

Sayfa 42/50 İlkİlk ... 324041424344 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •