Sayfa 240/311 İlkİlk ... 140190230238239240241242250290 ... SonSon
Arama sonucu : 2488 madde; 1,913 - 1,920 arası.

Konu: INTEM - İntema İnşaat ve Tesisat

1. Sadece iskonto oranını % 5 düşürse 30-40 milyon lira buradan kar yazacak . Şöyle anlatayım: Adam 2 milyar liralık satış yapıyor ama bunun 1 milyar lirasını satış iskontosu olarak alacaktan düşüyor. Bunun anlamı açık bana göre. Eczacıbaşı Yapı'dan aldığı ürünleri satıyor, kar Eczacıbaşı Yapı'ya net olarak aktarılıyor, İntema hamallığını yapıyor.

2. O hesap öyle değil dostum

Kimse 10 tl lik hisseyi sana 3 tl ye vermez

Bölünmeden sonra hesabınki parada bi değişiklik olmaz hisse yükselip düşmedikçe

Alıntı Originally Posted by NESLİ Yazıyı Oku
    kardes.
    3 tl vererek bolunmus halındekı fıyattakı hısseyı almıs oluyorsun.30 lıradan bolmeye kalktılar dıyelım.hısse bolununce 10 lıra oluyor ya ..ıste sen 3 lıra vererek 10 lıralık 1 adet hısseye sahıp oluyorsun..
    Sımdı neden talep var anladın mı ..afyon 3300 bedellı vermıstı hesap ettım 23 kat fılan gıtmıstı herkes saldırıyordu almaya..........buna uyanmadılar daha..uyanmasınlar aman ellemeyın...

NOT : BEDELLI DUSUK FIYATLI HISSELERDE KÖTÜDÜR.YUKSEK FIYATLI HISSELERDE BEDELSIZ ETKISI YARATIR.O YUZDENDIRKI YUKSEK FIYATTA BEDELLI ACIKLAYAN HISSELER UCUSA GECMISTIR.ORNEK AFYON ORNEK INTEM...
    CUNKU BOLUNUNCE BOLUNME FIYATI ILE 1 HISSE ARASINDA UCURUM GIBI FARK OLUYOR.BU KARI BIRAKMAK ISTEMEZLER ALIRLARDA ALIRLAR....

1 LOT INTEMAM VAR SU ANDA.30 LIRA VERDIM VE ALDIM BUGUN.
    BOLUNME TARIHI GELDI HISSEYI 30 TL DEN BOLDULER BOLUNDU VE FIYAT 10 TL YE DUSTU.

BEN SU ANDA BUGÜN 1 LOT ALMAK ICIN KAC PARA VERICEM VE BOLUNDUKTEN SONRA BEDELLI ICIN KAC PARA DAHA VERICEM VE 10 TL DEN TOPLAMDA KAC HISSE OLACAK ELIMDE..
    BU SORUYA DOGRU CEVAP TUM OLAYI COZER...

3. Pazartesi ve daha sonrası için beklentiniz nedir? Hisse fiyatı nerelere gelir? Teknik olarak beklentiniz nedir?

4. Şirketimizin 4.860.000 Türk Lirası olan çıkarılmış sermayesinin tamamı nakden karşılanmak üzere 43.740.000 TL artırılarak 48.600.000 TL'ye yükseltilmesine ilişkin olarak aldığı 08.11.2018 tarih 38 numaralı Yönetim kurulu kararı, yapılan ilave değerlendirmeler çerçevesinde 01.02.2019 tarihli Yönetim Kurulu kararıyla revize edilmiştir. Bu çerçevede, Şirketimiz çıkarılmış sermayesi, tamamı nakden (bedelli) %300 nominal 14.580.000 TL artırılarak 19.440.000 TL'ye çıkarılacak ve yeni pay alma hakları 3 TL (1 Türk Lirası nominal değerli pay için 3 Türk Lirası değer üzerinden) olarak kullandırılacaktır.

5. çok hayırlı olmuş hisse adedi düşük kalacak sermaye düşük kalacak çok çok olumlu olmuş yüksek fiyattan bedelli her zaman bedelsiz gibi ivme yapar .hayırlı olsun gelen haber 10 numara az hisse yüksek para girişi

6.  Alıntı Originally Posted by ümit05 Yazıyı Oku
    yükselen hisseye bence bu kez fren vurmadılar.. neden olarak spk nın sorduğu olağan üstü hal durumuna net yanıt verdiler hangi hisse yanıt veriyor böyle ? ,,son aldığı karar hise değerini arttıracak bir tutum , spk nın gözünü boyamak içide hisse değerini arttırmak bedelliyi cazip kılmak istebilirler vede istiyorlar gibi bir durum va, yoksa olağan üstü hal sorusuna cevap vermezlerdi hissede düşerdi bürüt bile olabilirdi..benim olağanüsü halim var diyor
    brisa 40 tl den 500 tl olurken fren koymadılarsa
    kalkınma 4 tl den 50 tl olurken fren koymadılarsa
    50 tl den 29 tl ye düşmüş olan intemaya kimse fren koymasın yani !!!!

7. Varsa Satış Karının Ne Şekilde Değerlendirileceği
    Pay satış işlemi sonucunda oluşacak karın %75'lik kısmının 5520 sayılı Kurumlar Vergisi Kanunu'nun 5. maddesinin 1. fıkrasının (e) bendinde belirtilen istisnadan yararlanılması amacıyla özel fon hesabında tutulacaktır.

Varsa Satış Karının Ne Şekilde Değerlendirileceğine İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi
    08.06.2018

Satın Alan Kişinin Adı/Ünvanı
    Eczacıbaşı Holding A.Ş.

Karşı Taraf SPK Düzenlemelerine Göre İlişkili Taraf mıdır?
    Evet (Yes)

Satın Alan Kişinin Ortaklıkla İlişkisi
    Ana Ortağı

Varsa İşleme İlişkin Sözleşme Tarihi
    -

Finansal Duran Varlığın Değerinin Belirlenme Yöntemi
    Değerleme Raporu baz alınarak belirlenmiştir. (**)

Değerleme Raporu Düzenlendi mi?
    Düzenlendi (Prepared)

Değerleme Raporu Düzenlenmediyse Nedeni
    -

Değerleme Raporu Düzenlendiyse Tarih ve Numarası
    08.06.2018

Değerleme Raporunu Hazırlayan Değerleme Kuruluşunun Unvanı
    KPMG Bağımsız Denetim ve SMMM A.Ş.

Değerleme Raporu Sonucu Bulunan Tutar
    1.279.637.000 TL (%100 hisse değeridir.)

İşlem Değerleme Raporundaki Sonuçlara Uygun Gerçekleştirilmemişse/Gerçekleştirilmeyecekse Gerekçesi
    -

Açıklamalar
    08.06.2018 tarihinde, iştirakimiz Eczacıbaşı Yapı Gereçleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. sermayesinde sahip olduğumuz toplam 6.390.396,4 TL nominal değerindeki payların tamamının 72.475.000 TL satış bedeli ile Eczacıbaşı Holding A.Ş.'ye satılmasına ve pay satış bedelinin 29 Haziran 2018 tarihine kadar tahsil edilmesine karar verildiğini, duyurmuştuk.

Satış bedelinin tamamı bugün peşin olarak tahsil edilerek, pay devir işlemi tamamlanmıştır.

(*)Pay satışından elde edilen tutar, Şirketimizin net işletme sermayesi ve bağlı ortaklığımızın olası sermaye ihtiyacının karşılanmasında kullanılacaktır.

(**)Değerleme raporunun özeti ekte sunulmuştur.

bu satılan hisselerin parasının yüzde 75 özel fonda tutuluyormuş bilen varmı

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/691117

8. Örneğin 1000 lotunuz var bölünme sonrası 4000 lotunuz olacak 9000 lira yatıracaksınız hisse fiyatı 30 dan bölünse 9. 75 fiyatla açılacak ve bedelliye katılırsanız 4000*9.75=39000 tl yani elinizdeki değerlerde birbirine eşit olacak.bi espirisi yok ama trade ediliyor seans içinde 1000in üzerinde olsaydı değer belki iş çıkabilirdi ama şirket zaten zararda hep oyüzden diğer bölünmelerle karşılaştırmamak lazım bence

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 240/311 İlkİlk ... 140190230238239240241242250290 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •