Sayfa 81/311 İlkİlk ... 3171798081828391131181 ... SonSon
Arama sonucu : 2488 madde; 641 - 648 arası.

Konu: INTEM - İntema İnşaat ve Tesisat

1. ‰10 civarı kar marjı var. Bu şirket nasıl zarar ediyor anlamıyorum, bence CEO değişmeli...

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by tkfk Yazıyı Oku
    ‰10 civarı kar marjı var. Bu şirket nasıl zarar ediyor anlamıyorum, bence CEO değişmeli...

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bence zihniyet değişmeli
    Oğlun güder,hatun sağarsa koyun olur...Türk atasözü

3. Bakalım 12 aylık bilançoda sermaye tamamen bitecek mi yoksa patron şapkadan tavşan çıkarıp son çeyrekte ciddi kar etmeyi başarabilecek mi?

4. Yoksa fiyat hareketinin sebebi,en azından şimdilik: arz azalıp talep arttınca fiyat da artar prensibi. Realize etmedikçe her kazanç sanaldır.

5. Ama şu da bir gerçek inşaat sektörüyle büyüyen bir ülkede intemde ciro olup kar olmaması yıllardır yatırımcınin canını sıkan durum. Belki bu sene şeytanin bacağını kırar da hak ettiği seviyelere gelir.

6. Hani bir yatırımcı kardeşimiz vardı atıp tutuyor du şirket 159 milyon dolar a satıldı deniyordu İntem hakkında okadar çok senaryo varki kime inanacağını sapıtıyor bana kalırsa ben kayyum atarım çünkü bilo soyuyor şirketi herşey şeffaf değil belki düzelir ama ben yönetim bunlar da olduğu sürece düzelmez inancındayım

7. https://i.hizliresim.com/G9EdNv.png

https://i.hizliresim.com/lOLMpp.png

https://i.hizliresim.com/MdXOQa.png

bak satısa hazır fınansal yatırım var 38 mn
    altta da yapılmakta olan yatırım var 10 mn

elle tutulan verıler paylasılırsa somut bırseyler olur
    mıs mıs la olmuyor
    Son düzenleme : MATESİS+; 18-01-2018 saat: 01:26.

8. Bakın olayı carpitmayalim, bakin arkadaşlar lux insaatlarda genelde intema markasi kullaniliyor, 5 mil.bile sermayesi olmayan bir sirket 1 milyar ciro yapiyor, yan7 sakir şakır mal satan bir firma , neden kar etmiyor, iste sorun ve oyun burda,,,,,
    Intema nin sirtinda ecyap ve patron var, yillardir bu kadar mali satan bi siket zarar mi açıklar, karlar cesitli oyunlarla yatirimlara ve ecyap a aktarilarak intema 25 yildir zarara calisiyor gosrerilmistir, ama sirketin oz kaynaklari 400 mil. Civarina ulasmistir, simdi bakin1 mil. Ciro yapan bir sirket 150 mil, kar gostermeliydi,intema eski intema liktan cikiyor, patron hedefleri buyuk koymuş, ilk haber intema mutfak uretimine basladi, ikinci bomba da intema buyuk gida ve yapi marketleri zinciri icin dugmeye basti, bu iki baslangic, artik ecyapa bagimli kar aciklamaktan kurtuldugu gibi, mutfak imalati ve market zinciri kar patlamasi yaratacak , bu tabiki bugunden yarina hemen olmayacak ama hedef bu,,,,
    Simdi intema gercek cirosunun karini aciklamis olsa idi ege endüstri, konya çim, kartonsanini 3 misli kar aciklar , bu kagitlarin ucunden de intema cok daha degerlidir,hesap boyle yapilir , bilmeyenler ogrensin,ilerleyen gunlerde intema uyanisinin nedenini herkes gorecek, birileri de yillardir oyun oynamanin , zarar gosterip yatirimciyi yok etmenin karsiligini insallah gorecek, temennim budur...yatirim icin tavsiye degildir...

1-bahsettıgınız ozkaynak nerden bakıyorsunuz merak ettım ve okdar bedelsız nerden buluyorsunuz
    2-bedelsız potansıyelını yazarsanız bızde ogrenelım
    3-10 mn zrara eden bır sırketten bahsedıyorsunuz ve 69 mn da gecmıs yıllar zararı var
    4-sattıgı urunler ecyap urunlerıdır ...hos %2 kar payı verseler 30-40 mn kar elde eder ...
    5-kayıtlı sermaye tavanı 10 mn

ıntema goturen 38 mn satmaya hazır fınansal yatırım kısmı o da ecyap satılmasından ıntem a dusen kısım olacak

bırde yapılmakta olan yatırım var 10 gorduysen cok bılen arkdsım

surasına katırılırım bulent eczacıbası ,sırketı buyutmeyı dusunuyor roportajlarından bunu anlayabılıyoruz ama ıste ortaya somut adımlar atılmadan sızın sımdıden yuksek oranda bedelsız ıstıyorum demenız dogrusu bana bıraz komık geldı ...

ha o donum noktası olur dedıgınız ıslere gırısrı o zmaan bısey dıyemem ..

bır anda ruzgarın tersıne donebılecegı bır sırket boyle dersenız amenna ama ortada olmayav verılerle fıyat bıcmenız dogmamıs cocuga don bıcmek gıbı oldu

https://i.hizliresim.com/gOndlZ.png

eczyt holdıng %10 satıyor ecyap ında %10 satılıyor
    Son düzenleme : MATESİS+; 18-01-2018 saat: 01:15.

Sayfa 81/311 İlkİlk ... 3171798081828391131181 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •