Special Days Image
Sayfa 239/311 İlkİlk ... 139189229237238239240241249289 ... SonSon
Arama sonucu : 2488 madde; 1,905 - 1,912 arası.

Konu: INTEM - İntema İnşaat ve Tesisat

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul-amasya
    Gönderi
    3,005
    belliki spk kabul etmemiş, ama bu durumuda kabul etmeyecektir,, olağan dışı fiyat sorgusuna da bu sekilde cevap vermiş şirket bu iyi herhangi bir gelişme yok diyip baştan savabilirdi, yani çıkış normal bedellim iptal edildi ama şansımı yine deneyeceğim diyor,, bedelli + bedelsiz ile ancak kabul eder spk.. yada borsada fiyatı yukarı çekip insalara cazip kılmak
    Mal sahibi Mülk sahibi..hani bunun ilk sahibi .. mal da yalan mülk te yalan..var birazda sen oyalan..

2. 1000 lot 1/4 oranda bedelli 1000 lot nominal değer değil 3000 TL.
    30 TL den bölelim 1000 lotun 4000 lot olur hisse 10 TL olur ve 3000*3=9000 TL bedelli ödersin.1000 TL nominal değeri.
    1000 lotun 30.000 TL ydi
    4000 lotun 40.000 TL old.
    Ve 9000 TL artı nominal değer 10.000 TL yatırmış oldun.
    Saygılar

3. Tüm dostlara iyi günler diliyorum alınan bu kararın kesinlikle patronun lehine alındığını düşünüyorum eski alınan 900 bedelli daha iyi bir karar kanaat imce hem elde olacak hisse sayısı hemde bolunme sonrası oluşacak fiat açısından

4. Halka açıklık oranı kaç arkadaşlar? Ben yeni düzenlemeyi daha olumlu buluyorum . Şirketin ödenmiş sermayesi 3 kat artarken , kasaya dokuz kat para girecek. Bu da pay başına değeri artıracak .Sakince izlemek gerek.

5.  Alıntı Originally Posted by fatihrustu Yazıyı Oku
    Halka açıklık oranı kaç arkadaşlar? Ben yeni düzenlemeyi daha olumlu buluyorum . Şirketin ödenmiş sermayesi 3 kat artarken , kasaya dokuz kat para girecek. Bu da pay başına değeri artıracak .Sakince izlemek gerek.
    Bende sizin gibi düşünüyorum şahsen. Ama tabi bizim ne düşündüğünüzden ziyade hisseye yansıması nasıl olacak ona bakalım.
    Bu arada dün bir arkadaş spk ya yazdığı dilekçeyi paylaşmıştı. Şimdi baktım forumdan kaldırılmış ! Mevcut ise önce iç kaynaklardan sermayeye ilave yapılması gerektiğini belirtmiş spk. Peki bu detayı bunlar bilmiyormu da revize edilen karar da da böyle bir değişiklik yapmadılar. O zaman benim mantığım bu başvuru spk dan geri döner.

SM-A510F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Su akar yatağını bulur...
    Yazdıklarım beni bağlar, asla yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.

6. Sn Mydream elbette hisse fiyatına yansımasını hisseyi götüren her kim veya kimler ise o karar verir. Bahsettiginiz bedelsiz verebilecekken bedelli sermaye artışı kararı alınması durumu hakkında uzman değilim ama bu konunun uzmanı kişiler illa ki vardır. Onlardan fikir almak gerek . Bedelli yanında bedelsiz yapsa bu sorun kalmaz. Borsada ilk değil bu tür sermaye artışları. Özsermaye neredeyse sıfırlanacak. SPK onay verir bence ama Eczacı neden hem bedelsiz hem bedelli yapmıyor orası çok enteresan . Acaba sermaye artışına katılım az olsun da artırım sonrasında kullanılmayan rüçhanları alayım, halka açıklık oranını düşürüp kottan çıkayım hesabı mı yapıyor? Öyle ya! Ne diye ikide bir yükselen hisseye fren amacıyla satış baskısı kursun? Bunlar sadece aklımdaki bazı kurgular. Böyle olduğunu inandığımdan değil, sadece neden sorularına cevap bulma adına aklından geçen düşünceler.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul-amasya
    Gönderi
    3,005
    yükselen hisseye bence bu kez fren vurmadılar.. neden olarak spk nın sorduğu olağan üstü hal durumuna net yanıt verdiler hangi hisse yanıt veriyor böyle ? ,,son aldığı karar hise değerini arttıracak bir tutum , spk nın gözünü boyamak içide hisse değerini arttırmak bedelliyi cazip kılmak istebilirler vede istiyorlar gibi bir durum va, yoksa olağan üstü hal sorusuna cevap vermezlerdi hissede düşerdi bürüt bile olabilirdi..benim olağanüsü halim var diyor
    Mal sahibi Mülk sahibi..hani bunun ilk sahibi .. mal da yalan mülk te yalan..var birazda sen oyalan..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul-amasya
    Gönderi
    3,005
    2 milyar tl yurt içi satışı olan bir şirket yönetim düzgün olursa neler yapar,,

Sayfa 239/311 İlkİlk ... 139189229237238239240241249289 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •