Sayfa 118/555 İlkİlk ... 1868108116117118119120128168218 ... SonSon
Arama sonucu : 4435 madde; 937 - 944 arası.

Konu: INFO - İnfo Yatırım

1. Arkadaşlar yanlışım varsa düzeltin ama aklımın almadığı bir şey var. Bugünkü hacim 3.75 milyar ₺ ve ben en kötü on binde 2 üzerinden komisyon gelirini hesaplarsam bugün şirket 750 bin ₺ kazanmış demektir. Ortalama 250 iş günüyle bu kazancı senelik hesaplarsak 187.5 milyon ₺ demektir. Bu rakamı şirketin sermayesi olan 33.8 milyon'a böldüğümüzde ise lot başı yaklaşık 5.5 ₺ kazancı var şirketin. Gerçekten anlamakta zorlanıyorum hissenin F/K oranı 1.1'mi ? Ben 3-4 F/K'dan ISMEN'i bedava bulurken burda 1.1 F/K'lı şirket mi mevcut şimdi ?

2.  Alıntı Originally Posted by monaroza Yazıyı Oku

3ç’e de hızlı girdik. Nazar değmesin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Syn tarila hocam ilk çeyreğe göre monaroza hocam ara ara bu exell tablosunu paylaşır ilk çeyrek komisyon ortalaması biraz düşüktü yeni müşteriler ile bu çeyrek nasıl olacak bizde merak ediyoruz. Ancak ilk çeyreğe göre baz alarak monaroza hocamın tablosuna göre durum bu şekilde birkaç gün öncesine ait Ytd

WAS-LX1A cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by clastobar Yazıyı Oku
    Syn tarila hocam ilk çeyreğe göre monaroza hocam ara ara bu exell tablosunu paylaşır ilk çeyrek komisyon ortalaması biraz düşüktü yeni müşteriler ile bu çeyrek nasıl olacak bizde merak ediyoruz. Ancak ilk çeyreğe göre baz alarak monaroza hocamın tablosuna göre durum bu şekilde birkaç gün öncesine ait Ytd

Şimdi anladım komisyon oranları baya düşük ISMEN gibi sandım 🙂 Bu haliyle bile F/K 2 civarlarında oluyor yine çok cazip. Kusura bakmayın çok soru soruyorum ama bedelli sermaye artırımına neden gidiyor şirket bi bilginiz var mı?

4.  Alıntı Originally Posted by clastobar Yazıyı Oku
    Kap gelmiş.

Sermaye Artırımından Elde Edilecek Fonun Kullanım Yerlerine İlişkin Rapor
    İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin 100.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 33.800.000
    TL olan çıkarılmış sermayesi %195,85798 oranında bedelli olarak 66.200.000 TL tutarında mevcut
    ortakların rüçhan haklarının kullandırılarak tamamı nakden karşılanmak suretiyle 100.000.000 TL’ye
    çıkarılacaktır.
    Bedelli sermaye artırımı kapsamında ihraç edilecek 66.200.000 TL nominal değerli pay karşılığı
    minimum 66.200.000 TL olması beklenen sermaye artırımı gelirinden 225.000 TL olması beklenen
    masraflar düşüldükten sonra 65.975.000 TL kaynak elde edilmesi planlanmaktadır.
    Şirketimizin sermaye piyasalarındaki etkinliğinin artmasına, gerek mevcut piyasa koşulları gerekse
    de şubeleşme yoluyla artan müşteri sayısına bağlı olarak müşterilerimizin kredili menkul kıymet için
    talep ettikleri tutarlar artmaktadır. Şirketimizin büyüme planları doğrultusunda özkaynaklarını
    güçlendirmek ve artan kredi taleplerini karşılamak amacıyla elde edilecek kaynağın;
    - 10 milyon TL’lik kısmının müşterilerin kredili menkul kıymet işlemleri için kullandığı kredilerin
    plasmanında şirketin hakim ortağı Sibel Gökalp’ten sağlanan kaynakla kullanılması doğrultusunda,
    söz konusu tutar sermaye artırımında mahsuben kullanılacaktır.
    - Sermaye artırımından elde edilecek diğer kaynaklar müşterilerin menkul kıymet işlemleri için
    kullandığı kredilerin finanse edilmesinde kullanılacaktır.
    - Bununla birlikte müşteri kredilerinin plasmanını takiben kaynak kalması halinde ise işbu karar tarihi
    itibarıyla Şirketimizin ihraç etmiş olduğu 90.000.000 TL nominal değerli finansman bonolarının itfası
    ya da geri alınmasında kullanılacaktır.

Bedelli nedenleri yukarıda yazıyor kap bildirimini kopyalamıştım. Ana neden müşterilerin kullandığı kredili işlemler için patrondan 10 milyon borç almışlar bono ihraç etmişler yetmeyince özkaynakları arttırmak için bedelliye gitmişler.

5.  Alıntı Originally Posted by clastobar Yazıyı Oku
    Bedelli nedenleri yukarıda yazıyor kap bildirimini kopyalamıştım. Ana neden müşterilerin kullandığı kredili işlemler için patrondan 10 milyon borç almışlar bono ihraç etmişler yetmeyince özkaynakları arttırmak için bedelliye gitmişler.

Anladım hocam, çok teşekkür ederim. Şirketin büyümesi açısından gayet mantıklı ve müşteri hacimlerinin artması için gerekli kredi sunulur. O kadar anormal bi talep varki içerideki nakit yetemiyor sanırım 🙂

6.  Alıntı Originally Posted by Tarila Yazıyı Oku
    Şimdi anladım komisyon oranları baya düşük ISMEN gibi sandım Bu haliyle bile F/K 2 civarlarında oluyor yine çok cazip. Kusura bakmayın çok soru soruyorum ama bedelli sermaye artırımına neden gidiyor şirket bi bilginiz var mı?
    Komisyon gelirlerinin hepsi net kâr olarak kalmıyor maalesef. Genel yönetim giderleri vb giderler var bunlar bu karlardan düşülüyor.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Bedellinin önemi daha da anlaşılır hale geldi. Yönetim zamanında doğru karar almış tebrik ederim. Ytd

https://twitter.com/ForeksTurkey/sta...446643717?s=19

Son düzenleme : clastobar; 07-07-2020 saat: 09:28.

8. Yatırım ortaklıkları Şirketlerinin genel yapısına: sermaye, geçmiş dönemler borç vs durumlarını incelediğimizde içlerinde info fark yaratıyor... 140 milyona yakın parası var, üstelik %195 bedelli ile yaklaşık 65 milyon daha koyacak kasaya.... Piyasa değerine baktığımızda 167.7 milyon...yani neden bir gedik yatırım gibi olmasın....

Sayfa 118/555 İlkİlk ... 1868108116117118119120128168218 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •