Sayfa 130/555 İlkİlk ... 3080120128129130131132140180230 ... SonSon
Arama sonucu : 4435 madde; 1,033 - 1,040 arası.

Konu: INFO - İnfo Yatırım

Alıntı Originally Posted by Tarila Yazıyı Oku
    Sn Kıvanç hocam ilk defa bedelli sermaye artırımına katılacağım fakat çok araştırdım. Bedelli sermaye artırımı oranında yani %195.85798 dolayısıyla her 1 lot için şirket bizden 1.95 ₺ isteyecek. Sonrasındaki lot sayısıyla ilgili çalışmamı da açıklayayım yanlışım varsa düzeltsin tecrübeli ortaklar lütfen.

Mevcut sermaye 33.800.000
    Hisse Fiyatı 5 ₺ baz alıyorum
    %195.85798 Bedelli

Önce Piyasa Değeri 169.000.000
    Sonra Piyasa Değeri 234.975.000

Bedelli sonrası sermaye 100.000.000
    Hisse Fiyatı 2.34975 TL olarak açılacak.

Hissenin kaç liradan açacağının formülü ise şöyle;

Mevcut Fiyat + 1*Bedelli Oranı / 1 + Bedelli Oranı

5 + 1*1.95858 / 1 + 1,95858
    Tarila, balıkadam ve clastobar cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Deneyimli ortaklra bir sorum olacak. Öncelikle lütfen cahilliğimi maruz görün.
    - Bu bedelli sermaye arttırımını sizler nasıl karşılıyorsunuz?
    - Şirket bu elde edeceği gelir ile yapacağı yatırım (müşterilerine kredi verecek diye biliyorum) bilançolara büyük artılar yazar mı?

Elimde biraz fazla sayıda lot olduğu için bedelliye katılmak biraz zorlayabilir beni. Eğer sizin görüşleriniz öğrenebilirsem bende bedelliye katılmaya çalışcağım. Teşekkürler.

2.  Alıntı Originally Posted by Kivancmtl Yazıyı Oku
    Tarila, balıkadam ve clastobar cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Deneyimli ortaklra bir sorum olacak. Öncelikle lütfen cahilliğimi maruz görün.
    - Bu bedelli sermaye arttırımını sizler nasıl karşılıyorsunuz?
    - Şirket bu elde edeceği gelir ile yapacağı yatırım (müşterilerine kredi verecek diye biliyorum) bilançolara büyük artılar yazar mı?

Elimde biraz fazla sayıda lot olduğu için bedelliye katılmak biraz zorlayabilir beni. Eğer sizin görüşleriniz öğrenebilirsem bende bedelliye katılmaya çalışcağım. Teşekkürler.
    Büyüme ve yatırım için yapılan bedelli sermeye artırımı iyidir. Şirket bunun açıklamasını yaptı zaten. Şirket ana ortağının kullanılmayan rüçhan haklarını satin alacağını taahhüt etmeside ayrıca olumludur bence.

Bilancoya gelince, bunun hesabını burada yapmıştık. Yaklaşık 66 milyonluk bir nakit gelecek sermaye artirimindan. Sirket şuanda bu oran kadar borçlanıp kendi müşterilerine borç veriyor. Dolayisiyla kar marjı düşük oluyor.

En son yanılmıyorsam aracı kurumlarin musterilerine kullandırdığı kredilerin faizi artırıldı daha doğrusu kurumlar daha yüksek faizle borç alip daha yuksek faizle borç verecekler. %12 den %17 ye yukseltidi diye biliyorum. Şimdi Şirket kendi ozsermayesinden 100 milyon tl kredi kullandirsa musterilerine senelik 17 milyon faiz geliri oluşur zaten. Arti kendi borçlanarak verdiği kredilerle birlikte 20 milyon senelik faiz geliri elde edebilir ilerleyen zamanlarda.

100 milyon sermayeli bir şirket sadece faizden 20 milyon tl gelir elde ederken bölünmüş fiyatı 2.38 tl olursa çok komik olur bence. Bunun daha ana faliyetlerden elde edeceği komisyon gelirleri ve kas işlemlerinden elde edeceği gelirler var. Tabi bu gelirlerden giderleride cikarip o sekilde bir hesap yapmak ayakları yere basan bir tahmin yapmamız için gerekli bir husus.

Sonuç olarak son dönemde ki olumlu gelismeler devam ederse hisse fiyatının hepimizi fazlasıyla memnun edebelecegini tahmin ediyorum.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. KAS tarafında güncel verileri takip edebileceğimiz bir kaynak var mı? BIST ve VIOP tarafı Borsa İstanbul tarafından paylaşılıyor biz de sn clastobar sayesinde takip ediyoruz ama KAS'dan da önemli bir gelir sağlıyor şirket, bunu öngörmenin bir yolu var mıdır?

Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Büyüme ve yatırım için yapılan bedelli sermeye artırımı iyidir. Şirket bunun açıklamasını yaptı zaten. Şirket ana ortağının kullanılmayan rüçhan haklarını satin alacağını taahhüt etmeside ayrıca olumludur bence.

Bilancoya gelince, bunun hesabını burada yapmıştık. Yaklaşık 66 milyonluk bir nakit gelecek sermaye artirimindan. Sirket şuanda bu oran kadar borçlanıp kendi müşterilerine borç veriyor. Dolayisiyla kar marjı düşük oluyor.

En son yanılmıyorsam aracı kurumlarin musterilerine kullandırdığı kredilerin faizi artırıldı daha doğrusu kurumlar daha yüksek faizle borç alip daha yuksek faizle borç verecekler. %12 den %17 ye yukseltidi diye biliyorum. Şimdi Şirket kendi ozsermayesinden 100 milyon tl kredi kullandirsa musterilerine senelik 17 milyon faiz geliri oluşur zaten. Arti kendi borçlanarak verdiği kredilerle birlikte 20 milyon senelik faiz geliri elde edebilir ilerleyen zamanlarda.

100 milyon sermayeli bir şirket sadece faizden 20 milyon tl gelir elde ederken bölünmüş fiyatı 2.38 tl olursa çok komik olur bence. Bunun daha ana faliyetlerden elde edeceği komisyon gelirleri ve kas işlemlerinden elde edeceği gelirler var. Tabi bu gelirlerden giderleride cikarip o sekilde bir hesap yapmak ayakları yere basan bir tahmin yapmamız için gerekli bir husus.

Sonuç olarak son dönemde ki olumlu gelismeler devam ederse hisse fiyatının hepimizi fazlasıyla memnun edebelecegini tahmin ediyorum.

Sayın balıkadam,
    Verdiğiniz detaylı ve açıklayıcı bilgi için çok teşekkür ederim. Aklımdaki çoğu soruyu cevapladınız. Teşekkürler.

5.  Alıntı Originally Posted by monaroza Yazıyı Oku
    7.07.2020 tarihi bir gün oldu. Daha nicelerine diyelim
    Son durum:

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    elinize sağlık

çeyrek başına 25-26 milyon komisyon geliri

kredi gelirleri ve kaldıraç gelirleri hariç

4 çeyreğe yaydığımız zaman ortaya başka birşey çıkıyor çok değişik bir büyüme

6. sayın forum kıdemli üyeleri çok uzun zamandır, bu forumu takip ediyorum, kendi çapında ky olarak biraz bilgi birikim ile ayrıca meşguliyet olsun diye kısıtlı zaman aralığında... kısa öz olarak burada yazılan yazılar gerçekten çok aydınlatıcı sizden madem bu konuda bilgilisiniz ky yatırımcıya yardımcı olma babında info,ismen.gedik,glbmd karşılaştırmalı temel analiz yapacak ustad var ise bizi aydınlatırsa gerçekten makbule geçer
    GLBMD VE İNFO satın aldım orta vade uzun vade ...
    burada yazdıklarım kişisel düşüncemdir , bağlayıcılığı yoktur yönlendirme babında değildir...yatırım tavsiyesi olarak algılanmasın...

7. Son durum

İyi ki bilmiyor kalabalıklar,/ Yağmura bakmayı cam arkasından/
    İnsandan insana şükür ki fark var; / -Birine cennet birine zindan- /İyi ki bilmiyor kalabalıklar

8.  Alıntı Originally Posted by monaroza Yazıyı Oku

Son durum

Ellerine sağlık monaroza dostum. 3. çeyrek ilk günler hacimler çok yüksek seyretti. Bundan sonra bir miktar geri gelebilir belki. Bu da ortalamayı aşağı çeker ama bence bist+viop toplamı 3,5 -4 milyar tl olursa güzel bir rakam olur bence. Çeyreklik 20-24 milyon arasi gelir yazar. Gayet makul.

Haa üstü olursa da ballı kaymak olur. Izlemeye devam.

Bu arada haftalık takasta citi ve deutsche 2 milyonuna yakın mal almış. Piyasada ki mallarin %10 u neredeyse. Iyi toplamislar.

Sayfa 130/555 İlkİlk ... 3080120128129130131132140180230 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •