Special Days Image
Sayfa 132/555 İlkİlk ... 3282122130131132133134142182232 ... SonSon
Arama sonucu : 4435 madde; 1,049 - 1,056 arası.

Konu: INFO - İnfo Yatırım

1. Son 3 çeyrek genel yönetim giderleri
    2020 1ç.....10.8 M
    2019 4Ç......9.5 M
    2019 3Ç......6.7 M

Bu artış devam ederse ,2020 2ç için beklenen kar rakamının yarısı törpülenir.Harika giden işler yanında tek olumsuz durum bu.

2.  Alıntı Originally Posted by Odikaya Yazıyı Oku
    Son 3 çeyrek genel yönetim giderleri
    2020 1ç.....10.8 M
    2019 4Ç......9.5 M
    2019 3Ç......6.7 M

Bu artış devam ederse ,2020 2ç için beklenen kar rakamının yarısı törpülenir.Harika giden işler yanında tek olumsuz durum bu.
    Kendi kendine artmıyor bu hacimler ve pazar payı. Artan irtibat büro sayıları, analist vs. istihdamları sayesinde oluyor. Getirisi götürüsünden fazla olduğu sürece sıkıntı yok.

3. Merhaba arkadaşlar, artan işlem hacimleri nedeniyle şirketi biraz daha detaylı araştırırken yönetim kurulu başkan yardımcısı Mehmet Ziya Gökalp ve Elif Demet Gökalp (muhtemelen akrabası)'in 12.06.2020 tarihinde yaptıkları yüklü miktardaki satışlarla karşılaştım. Bu satışlarla tüm paylarını eritmişler. Sektörün ve şirketin işleri çok iyi gidiyor görünüyor bunu zaten hacimlerden görüyoruz fakat şirket yönetimindeki insanların paylarını satması kuşku yaratıyor. Bu konu hakkında bilgisi/yorumu olan var mı?

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/851002

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/851004
    Yazdıklarım tamamen kişisel görüşlerim olup yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by hakkıakgün Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar, artan işlem hacimleri nedeniyle şirketi biraz daha detaylı araştırırken yönetim kurulu başkan yardımcısı Mehmet Ziya Gökalp ve Elif Demet Gökalp (muhtemelen akrabası)'in 12.06.2020 tarihinde yaptıkları yüklü miktardaki satışlarla karşılaştım. Bu satışlarla tüm paylarını eritmişler. Sektörün ve şirketin işleri çok iyi gidiyor görünüyor bunu zaten hacimlerden görüyoruz fakat şirket yönetimindeki insanların paylarını satması kuşku yaratıyor. Bu konu hakkında bilgisi/yorumu olan var mı?

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/851002

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/851004
    Ben kendi adıma fikrimi belirteyim evet satmışlar ama şirket özkaynağı yetmemiş ve patrondan borç alarak kredi kullanımına vermiş. Ayrıca patron bu bedelli ile şirkete koyacağı para ne kadar satılan lotlardan çok fazla yaklaşık 20 milyon para koyacak bedelli ile. Eğer gelecek görmese neden 20 milyon daha para koysun. Şirket şuanki özkaynağı ile müşterilere yetişemiyor. Ayrıca bazı kişilerin paylarını satmasını ve bu sayede çok başlılığın azalmasını ben olumlu buluyorum.Zaten onlar sattığı gibi hemen bedelli açıklandı. Ytd

WAS-LX1A cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Bu şirketin gider kısmı beni çok korkutuyor yoksa gelir tarafı iyi işlem hacmi ve dolayısıyla komisyon geliri ve kredi işlem faizleri artıyor , fk 15-16 2.çeyrek ile beraber kar 1.çeyreğe göre daha iyi gelecek 2019 2.çeyrek zarar etkisi de çıkacağı için 2.çeyrekle beraber fk 7-8 arası bir rakam olacak , talebe bağlı olarak ort komisyon oranıda 2.çeyrek artacaktır diye düşünüyorum , 3.çeyrek ve büyük ihtimalle 4.çeyrek işlem hacimleri daha da artabilir eğer borsada sert bir geri çekilme olmaz ise , son 2 çeyrek , gelirinin büyük kısmı komisyon geliri olduğu için işlem hacmindeki sert artış nedeniyle ve komisyon oranlarıda arttığı için kara ciddi etkisi olacağı için fk yı 7-8 arasında tutmazlar galiba , ama yönetim giderleri korkutuyor insanı bir bu şirketin eurobond işlemleri var mı ? Özellikle clastobar arkadaş

6.  Alıntı Originally Posted by ibagatir Yazıyı Oku
    Bu şirketin gider kısmı beni çok korkutuyor yoksa gelir tarafı iyi işlem hacmi ve dolayısıyla komisyon geliri ve kredi işlem faizleri artıyor , fk 15-16 2.çeyrek ile beraber kar 1.çeyreğe göre daha iyi gelecek 2019 2.çeyrek zarar etkisi de çıkacağı için 2.çeyrekle beraber fk 7-8 arası bir rakam olacak , talebe bağlı olarak ort komisyon oranıda 2.çeyrek artacaktır diye düşünüyorum , 3.çeyrek ve büyük ihtimalle 4.çeyrek işlem hacimleri daha da artabilir eğer borsada sert bir geri çekilme olmaz ise , son 2 çeyrek , gelirinin büyük kısmı komisyon geliri olduğu için işlem hacmindeki sert artış nedeniyle ve komisyon oranlarıda arttığı için kara ciddi etkisi olacağı için fk yı 7-8 arasında tutmazlar galiba , ama yönetim giderleri korkutuyor insanı bir bu şirketin eurobond işlemleri var mı ? Özellikle clastobar arkadaş
    Bu çeyrek komisyon oranlarının çok değil bir miktar artması bile çok pozitif katkı yapar.Yönetim giderlerinden de ters bir gol yemezsek güzel olur.
    Hacimler zaten 2. Çeyrek güzeldi 3.çeyrek daha da güzel oldu.Komisyon gelirleri şirket gelirinin çoğunluğu olduğu için önemli.
    Eurobond falan yok sadece komisyon alıyor ve elindeki parayıda müşterilere kredi olarak veriyor fazlası içinde bono ihraç ediyor onuda müşteriye veriyor. Küçük bir aracı kurum eti budu belli.
    Bono ihracı tavanına da geldi 100 milyon tavanı var bu yüzden bedelli artırımına gidiyor böylece bu ihrac tavanları artacak. Ayrıca özkaynak elde edecek. Sermaye artırımından gelen kaynağı nerede kullanacağına dair kap bildirimi var okursanız bilgi sahibi olursunuz. Benim bildiğim bunlar.

WAS-LX1A cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Arkadaşlar eğer patron satışı şirketi bitirseydi LÜTFEN bir araştırın escom biterdi...nerden nerelere geldi....bence el değiştirilmiştir... İnfo gedik yatırım gibi neden olmasın...piyasada edindiği yer belli...info ile bir alakası yok fakat benim şaşırdığım gedik yatırım holding 3 aylıkta 372 milyon kârı nasıl yazdı, yazdı ise bu fiyatlarda nasıl sürünüyor şaşırmamak elde değil...

8.  Alıntı Originally Posted by ibagatir Yazıyı Oku
    Bu şirketin gider kısmı beni çok korkutuyor yoksa gelir tarafı iyi işlem hacmi ve dolayısıyla komisyon geliri ve kredi işlem faizleri artıyor , fk 15-16 2.çeyrek ile beraber kar 1.çeyreğe göre daha iyi gelecek 2019 2.çeyrek zarar etkisi de çıkacağı için 2.çeyrekle beraber fk 7-8 arası bir rakam olacak , talebe bağlı olarak ort komisyon oranıda 2.çeyrek artacaktır diye düşünüyorum , 3.çeyrek ve büyük ihtimalle 4.çeyrek işlem hacimleri daha da artabilir eğer borsada sert bir geri çekilme olmaz ise , son 2 çeyrek , gelirinin büyük kısmı komisyon geliri olduğu için işlem hacmindeki sert artış nedeniyle ve komisyon oranlarıda arttığı için kara ciddi etkisi olacağı için fk yı 7-8 arasında tutmazlar galiba , ama yönetim giderleri korkutuyor insanı bir bu şirketin eurobond işlemleri var mı ? Özellikle clastobar arkadaş
    Mert Yılmaz hazırlıkların tamamlandığını yakında başlayacakları söyledi bir canlı yayında.

Sayfa 132/555 İlkİlk ... 3282122130131132133134142182232 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •