Sayfa 104/555 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204 ... SonSon
Arama sonucu : 4435 madde; 825 - 832 arası.

Konu: INFO - İnfo Yatırım

1. bedelli vermesi bence çok kötü değil, şirketin geleceği bence iyi işlem hacimleri olumlu, ismen le ,mukayese edilebilir ,tek yanlış bedelsizle birlik te yapılmaması etik bulmuyorum...

2. ısık oktnn dediği gibi piyasaya yağmur gibi yeni yatırımcı yağıyor, şuan tek para kazanan endüstri aracı kurumlar

kurumlar rüzgarı arkalarına aldılar, bu düşük negatif faiz döneminin boyuncada yeni yatırımcıda gelme konusunda beklentileri yükselttiler, hatta uzaktan online e hesap açma gibi kolaylıklar gelmeye başladı. bugün bir 350 bin yatırımcı geldiğini düşünsenize

bist 36 milyar TL ile rekor kırdı, şuan 20 milyar TL ler etrafında dönmeye başladı hacimler....

yüksek döviz borcu olan her sene bedelli yapan bir X şirket için bedelli kısmi negatif olabilir

ama yatırım için ,daha çok para kazanmak özsermaye yükseltmek için yapılan bedelliler olumlu olmalı diye düşünüyorum

o para kredili işlemlerde kullanılabilir,zaten kredi işlemlerde de patlama var. fon kurulabilir zaten paranın nerede kullanılacağı açıklanması lazım tüzük gereği

hayırlısı olsun

3. Info menkulun yılbaşında ki musterilerinin portföy değeri 410 milyon tl imiş. Şuanda ise 850 milyon tl ye çok yakın.

Muhtemelen bu artışın bir kısmı mevcut müşterilerin hisse senedi fiyat artışından kaynaklaniyordur. Ama 2 kattan fazla artışta mutlaka yeni müşterilerin gelmiş olması da çok etkilidir.

Ve halende gelmeye devam ediyorlar.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. İnfonun twiterda günlük bülteninde altta sermaye arttırımı azaltımı haberleri kısmına girip son bir ay buradaki haberlerden sadece bedelli yapan şirketleri çıkardım Birtane de kendi duyduğum vardı. Bu şirketlerin bedelli açıkladığı günkü fiyatları ne kadardı şuanda ne kadar hepsini hisselerin grafiğinden çıkardım burada paylaşıyorum.

Megap bedelli açıklanma tarihi:09.04.2020
    Fiyatı:1.75 şuanki fiyatı:4.37 Artış: %149
    Satılamayan payları patron alacağına dair taahhüt yoktur.
    .

Uşak bedelli açıklanma tarihi:28.02.2020
    Fiyatı:1.26 şuanki fiyatı:1.53 Artış: %21
    .

Penguen bedelli açıklama tarihi:15.05.2020
    Fiyatı:3.11 şuanki fiyatı:4.25 artış: % 36
    .

Sktas bedelli açıklanma tarihi:22.04.2020
    Fiyatı:1.91 şuanki fiyatı:2.49 Artış: % 30
    .

Vkfyo bedelli açıklama tarihi:15.05.2020
    Fiyatı:1.73 şuanki fiyatı:2.73 Artış :% 57
    .

Bera bedelli açıklama tarihi:15.06.2020
    Fiyat:4.53 şuanki fiyat :4.20 Azalış: % 7
    .

Samat bedelli açıklama tarihi:17.03.2020
    Fiyat:0.74 şuanki fiyatı:2.57 Artış: % 247
    .

İhyay bedelli açıklanma tarihi: 11.06.2020
    Fiyat:1.13 şuanki fiyat:1.16 Artış: % 2
    Satılamayan payları ihlas holdingin alacağı taahhüt edilmiş.

Herkes bu hisselerin kapta ne zaman bedelli açıkladığını fiyatını grafiğini takip edip bakabilir.
    Evet kimisinin bedelli si gerçekleşmiş kimisi bizim gibi yeni açıklamış yukarıda 8 tane şirket var. Bedelsiz den sonra bazı gökalp soyadında kişiler pay sattı ve patron tek kişi kaldı sanırım. Kap %31 kalan diğer paylar yazıyor. Burada çok başlılık kalmadı pay sahibi sayısı azaldı.

Patron güvenilir mi yukarıda ki 8 şirketten sadece 1 tanesi Satılamayan payları alacağını taahhüt etmiş. İnfo da da patron Satılamayan payları alacağını taahhüt etmiş. Yani diyor ki öyle yada böyle kasaya 66 milyon tl para bedelliden girecek.

Örneğin eviniz var değeri 100 bin TL
    50 bin TLye tarla sattınız ve eve tadilat yaptınız evin değeri ne kadar oldu 150 bin tl oldu.

Şirketler de gelen parayla makine alabilir eski makineyi yenileyebilir kredi borcunu kapayabilir yeni fabrika açabilir yatırım yapabilir bunların hepsi olumlu haberler dir.

Bir arkadaş yazmıştı buradan gelecek parayı ne yapacağını açıklamak zorunda diye. Daha önce yazdım son zamanda bono ihrac ettiler. Hasboy vardı sormuştu fon işine girecekmisiniz diye hayır demişti genel müdür. Genel müdür geçenlerde info instagram yayınında biz hisse alıp satmıyoruz bizim etimiz budumuz belli bütün kaynağımızı müşterilerimize kredi kullandırıyoruz demişti. Bonoyu %10 ile ihraç etse müşteriye 15 ile verse kar %5 yapar ama elinde para varsa direk %15 kar yani buradan kar 3 katına çıkıyor bu mantıkla.
    Fon işine girmek için teminat gerekiyor olabilir oraları bilmiyorum ama gelen parayı nerede kullanacaklarını açıklayınca anlarız.

Yukarıda BME found yazmıştı cuma günü bist pazar payı gediği geçerek 4.84 e çıktı bu ne demek sanırım banka dışı aracı kurumlarda 1.liğe çıktı demek. Çok büyük bir başarı ve pazar payı.

İnfo piyasa değeri olarak 140 milyon civarı değeri ile borsada en ucuz aracı kurum. Ama diğer kurumlardan çok fazla hacim yapmaya başladı 2.6 milyar hacimlere ulaştığı oldu. Benim gördüğüm şirket hacimlerde ve pazar payında hızlı bir büyüme kaydetti bu şirkete bu gömlek artık dar geliyordu. Müşteri sayısı ve pazar payı arttığı için onların ihtiyaçlarına karşılık vermek için bedelli yaptığını düşünüyorum.

Piyasa değeri 140 milyon civarı ve 66 milyon bedelliden sonra patron payları alma garantisi verdiği için kasaya para girecek bunu ya hisse sahipleri yapacak onlar yapmazsa patron kendi payının yanında diğer paylar içinde de patron koyacak . Bu parayı güzel yerlerde kullanırlarsa şirket karına pozitif katkı yapacaktır. Açıkladıklarında bu parayı nerede kullanacaklarını görürürüz. İnşallah bakalım ne olacak göreceğiz. Bunlar benim kişisel görüşüm. Diğer görüşlerede saygılıyım ancak son zamanda bedelli daha olumlu algılanıyor. Ancak hisse fiyatı 1 TL altında olsa ve 1 tlden bedelli açıklansa kötü olurdu. Şuan hisse fiyatı 4.21 yeni paylar için 1 tlden rüçhan kullanılacak. Bedelsiz de sadece sermaye ve hisse fiyatı değişiyor ama bedellide şirkete para girişi oluyor o yüzden bedelli ler de olumsuz karşılanmıyor. Artık gerisi piyasanın bileceği iş. Ytd

WAS-LX1A cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Son düzenleme : clastobar; 27-06-2020 saat: 15:42.

5.  Alıntı Originally Posted by clastobar Yazıyı Oku
    İnfonun twiterda günlük bülteninde altta sermaye arttırımı azaltımı haberleri kısmına girip son bir ay buradaki haberlerden sadece bedelli yapan şirketleri çıkardım Birtane de kendi duyduğum vardı. Bu şirketlerin bedelli açıkladığı günkü fiyatları ne kadardı şuanda ne kadar hepsini hisselerin grafiğinden çıkardım burada paylaşıyorum.

.

.

.

.

.

.

.

Herkes bu hisselerin kapta ne zaman bedelli açıkladığını fiyatını grafiğini takip edip bakabilir.
    Evet kimisinin bedelli si gerçekleşmiş kimisi bizim gibi yeni açıklamış yukarıda 8 tane şirket var. Bedelsiz den sonra bazı gökalp soyadında kişiler pay sattı ve patron tek kişi kaldı sanırım. Kap %31 kalan diğer paylar yazıyor. Burada çok başlılık kalmadı pay sahibi sayısı azaldı.

Patron güvenilir mi yukarıda ki 8 şirketten sadece 1 tanesi Satılamayan payları alacağını taahhüt etmiş. İnfo da da patron Satılamayan payları alacağını taahhüt etmiş. Yani diyor ki öyle yada böyle kasaya 66 milyon tl para bedelliden girecek.

50 bin TLye tarla sattınız ve eve tadilat yaptınız evin değeri ne kadar oldu 150 bin tl oldu.

Şirketler de gelen parayla makine alabilir eski makineyi yenileyebilir kredi borcunu kapayabilir yeni fabrika açabilir yatırım yapabilir bunların hepsi olumlu haberler dir.

Bir arkadaş yazmıştı buradan gelecek parayı ne yapacağını açıklamak zorunda diye. Daha önce yazdım son zamanda bono ihrac ettiler. Hasboy vardı sormuştu fon işine girecekmisiniz diye hayır demişti genel müdür. Genel müdür geçenlerde info instagram yayınında biz hisse alıp satmıyoruz bizim etimiz budumuz belli bütün kaynağımızı müşterilerimize kredi kullandırıyoruz demişti. Bonoyu %10 ile ihraç etse müşteriye 15 ile verse kar %5 yapar ama elinde para varsa direk %15 kar yani buradan kar 3 katına çıkıyor bu mantıkla.
    Fon işine girmek için teminat gerekiyor olabilir oraları bilmiyorum ama gelen parayı nerede kullanacaklarını açıklayınca anlarız.

Yukarıda BME found yazmıştı cuma günü bist pazar payı gediği geçerek 4.81 e çıktı bu ne demek sanırım banka dışı aracı kurumlarda 1.liğe çıktı demek.

İnfo piyasa değeri olarak 140 milyon civarı değeri ile borsada en ucuz aracı kurum. Ama diğer kurumlardan çok fazla hacim yapmaya başladı 2.6 milyar hacimlere ulaştığı oldu. Benim gördüğüm şirket hacimlerde ve pazar payında hızlı bir büyüme kaydetti bu şirkete bu gömlek artık dar geliyordu. Müşteri sayısı ve pazar payı arttığı için onların ihtiyaçlarına karşılık vermek için bedelli yaptığını düşünüyorum.

Piyasa değeri 140 milyon civarı ve 66 milyon bedelliden sonra patron payları alma garantisi verdiği için kasaya para girecek bunu ya hisse sahipleri yapacak onlar yapmazsa patron kendi payının yanında diğer paylar içinde de patron koyacak . Bu parayı güzel yerlerde kullanırlarsa şirket karına pozitif katkı yapacaktır. Açıkladıklarında bu parayı nerede kullanacaklarını görürürüz. İnşallah bakalım ne olacak göreceğiz. Bunlar benim kişisel görüşüm. Diğer görüşlerede saygılıyım ancak son zamanda bedelli daha olumlu algılanıyor. Ancak hisse fiyatı 1 TL altında olsa ve 1 tlden bedelli açıklansa kötü olurdu. Şuan hisse fiyatı 4.21 yeni paylar için 1 tlden rüçhan kullanılacak. Bedelsiz de sadece sermaye ve hisse fiyatı değişiyor ama bedellide şirkete para girişi oluyor o yüzden bedelli ler de olumsuz karşılanmıyor. Artık gerisi piyasanın bileceği iş. Ytd

Güzel çalışma yapmışsınız ama mart nisan tarihli olanların yükselişi sürü etkisiyle. Info agresif büyüyen bir şirket. Bedelli den gelen fonu iyi kullanırlarsa herkesin yararına olur. Benim başka birşey dikkatimi çekti buraya fotoğraf atmama izin yok. Denizbank (deniz yatırım değil banka olan) in takasında toplam 87 milyon tl lik menkul kıymet var bir çok hisseden oluşan ama bu 87 milyon nun 29 milyon u info 8 milyonu hdfgs e ait. Görünen o ki patronların denizbank ile ticari bi ilişkisi var.

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Res Tantum Valet Quantum Vendi Potest

6.  Alıntı Originally Posted by BME Fund Yazıyı Oku
    Güzel çalışma yapmışsınız ama mart nisan tarihli olanların yükselişi sürü etkisiyle. Info agresif büyüyen bir şirket. Bedelli den gelen fonu iyi kullanırlarsa herkesin yararına olur. Benim başka birşey dikkatimi çekti buraya fotoğraf atmama izin yok. Denizbank (deniz yatırım değil banka olan) in takasında toplam 87 milyon tl lik menkul kıymet var bir çok hisseden oluşan ama bu 87 milyon nun 29 milyon u info 8 milyonu hdfgs e ait. Görünen o ki patronların denizbank ile ticari bi ilişkisi var.

Diğer aylarda da örneğin mayıs ayında da güzel getiri sağlayanlar var hocam. Burada anlatmak istediğim bedelli sermaye arttırımı kötü algılanmamalı. Şirket çok hızlı büyüdü. Bu müşterilere portföylere hizmet vermek için para gerektiği. Şirket ismi vermeyeyim pc donanım satışı pandemi döneminde çok artınca bu şirketlerden biri stoklarını arttırmak için yüksek kredi çekti buda bilanço da faiz giderini arttırdı. Bu süreçte yeni yatırımcı sayısı da işlem hacimleri de çok arttı.Bu süreç bazı sektörleri büyüttü. Belkide kredili işlemlerde çok arttı düşük faizden kaynaklı ve bunun için yakın zamanda bono ihraç edildi buda yeterli olmadı bedelli yapıldı gelen paranın nerede kullanılacağı açıklanınca göreceğiz. 1.5 milyona çıkan borsa yatırımcı sayısı var buna göre pozisyon almak gerekli değil mi. Sizin dediğiniz denizbank işi konusunda bilgi sahibi olan var mı kapta sadece Sibel gökalp ve diğer yazıyor. %5 üzerinde payları olanların bildirmesi zorunlu değil mi. Ytd

Son düzenleme : clastobar; 27-06-2020 saat: 16:11.

7. Hocam bedelli sermaye artırımı kötü algılanmasını sağlayan zamanında kötü patronlar tarafından yapılan soygunlar. Biz burada info yönetimine güveniyoruz ki yatırım yaptık. Takasları inceliyorum son 5 günde deniz bank 133 bin satmış deniz yatırım 120 bin almış sağ cep sol cep mi bilmiyorum citi bank da çıkış olmuş biraz. Ama yatırım fonları ve yatırm ortaklıklarının hisseye ilgisi var yüzde 10 civarı payları var dolaşımdaki lotlarda.kurumsal yatırımcıların hisseye ilgi duyması olumlu.
     Alıntı Originally Posted by clastobar Yazıyı Oku
    Diğer aylarda da örneğin mayıs ayında da güzel getiri sağlayanlar var hocam. Burada anlatmak istediğim bedelli sermaye arttırımı kötü algılanmamalı. Şirket çok hızlı büyüdü. Bu müşterilere portföylere hizmet vermek için para gerektiği. Şirket ismi vermeyeyim pc donanım satışı pandemi döneminde çok artınca bu şirketlerden biri stoklarını arttırmak için yüksek kredi çekti buda bilanço da faiz giderini arttırdı. Bu süreçte yeni yatırımcı sayısı da işlem hacimleri de çok arttı.Bu süreç bazı sektörleri büyüttü. Belkide kredili işlemlerde çok arttı ve bunun için yakın zamanda bono ihraç edildi buda yeterli olmadı bedelli yapıldı gelen paranın nerede kullanılacağı açıklanınca göreceğiz. 1.5 milyona çıkan borsa yatırımcı sayısı var buna göre pozisyon almak gerekli değil mi. Sizin dediğiniz denizbank işi konusunda bilgi sahibi olan var mı kapta sadece Sibel gökalp ve diğer yazıyor. %5 üzerinde payları olanların bildirmesi zorunlu değil mi. Ytd

Res Tantum Valet Quantum Vendi Potest

8.  Alıntı Originally Posted by clastobar Yazıyı Oku
    İnfonun twiterda günlük bülteninde altta sermaye arttırımı azaltımı haberleri kısmına girip son bir ay buradaki haberlerden sadece bedelli yapan şirketleri çıkardım Birtane de kendi duyduğum vardı. Bu şirketlerin bedelli açıkladığı günkü fiyatları ne kadardı şuanda ne kadar hepsini hisselerin grafiğinden çıkardım burada paylaşıyorum.

.

.

.

.

.

.

.

Yukarıda BME found yazmıştı cuma günü bist pazar payı gediği geçerek 4.84 e çıktı bu ne demek sanırım banka dışı aracı kurumlarda 1.liğe çıktı demek. Çok büyük bir başarı ve pazar payı.

Bu yükselişlerde elbette borsalarda iyimser bir hava olmasının büyük bir etkisi var. Ancak SPK'nın, amacına uygun olmayan bedelli başvurularını onaylamayıp, gerçekten şirkete ilaç gibi gelecek bedelli sermaye artırımlarını onaylamasının ve piyasanın da bu gelişmelere hakkını vermesinin de payı var.

Benim üzüldüğüm tek bir konu var. Ben bu şirketi küçük çaplı olduğu, olası pozitif gelişmelere, daha büyük montanlı diğer kurumlara nazaran fiyatlama olarak daha atik tepkiler verir diye tercih etmiştim. Oluşacak 100 milyon lot umarım bir hantallık oluşturmaz.
    Son düzenleme : Batakçı; 27-06-2020 saat: 16:56.

Sayfa 104/555 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •