Sayfa 117/555 İlkİlk ... 1767107115116117118119127167217 ... SonSon
Arama sonucu : 4436 madde; 929 - 936 arası.

Konu: INFO - İnfo Yatırım

1. Bugün son 1 saatte 700 milyona yakın hacimle (gün içi saatlerde yaklaşık 200-300 milyon oluyor.) günü 2,91 milyar hacim ve 4,51 pay ile 6. sırada kapadı.

Viop tarfı ile birlikte akşama clostobar arkadaşımız yazar. Viop tarafıda destek verirse toplamda yeni rekor gelir inşallah.

2. Belli miktar parası olan trader önce banka aracı kurumları ile başlıyor bir yerden sonra verdiği komisyon batmaya başlıyor ve sonrasında düşük komisyon ile işlem yapacağı aracı kurumlara geçiyor. Yeni gelen yatırımcılardan bankalarda işlem yapanlardan info gedik gibi aracı kurumlara kayma oluyor. Bu da sürmeye devam edecek. Burada önemli olan şirketin kar ederek büyümesi. Info ya gelirken de ismenin yanina bir küçük aracı kurum koymak istedim. Gedik gibi bir pd ye ulaşmasını beklediğimden değil büyümesine eşlik etmek için ortak oldum. Ikinci çeyrek bilanço sonrası tekrar değerlendirme yaparım muhtemelen.

3.  Alıntı Originally Posted by Batakçı Yazıyı Oku
    info ile gedik arasında nasıl bir parite olması gerektiği hakkında burada yorum yapmam hocam. Benim tek kastettiğim şey, info'nun hacim olarak gediği yakalamasının majör bir olay, ya da pozisyon değişikliği gerektirecek bir olay olmadığı. Yaklaşık 1 çeyrektir zaten kafa kafayalar.
    Sayın batakcı dostum yazılarından borsa konusunda tecrubeli biri olduğun belli oluyor. Bu sebeple seninde bildiğin gibi şiketleri değerlendirirken bu günü ile değil geleceği ile değerlendirirsek ve bu değerlendirme beklentilerimizle paralel gerçekleşirse sonuç memmuniyet verici olur.

İnfo sektörde çok gerilerden gelip yavas yavaş yukarılara tırmanan bir şirket. Borsada böyle şirketler her zaman yatırımcısına güzel kazandırmıştır.

Şimdi benim infodan beklentilerim şekilde.

1- İşlem hacmini artırması
    2- Müşteri sayısını artırması
    3- Komisyon oranını artırması (en önemlisi bu bence)
    4- Gelirlerini çeşitlendirerek salt komisyon gelirlerine bağlı bir yapıda olmaması.

İnfonun tüm bunları gerçekleştirme yolunda ilerlediğine inandığım için burada pozisyon aldım bekliyorum. hakkımızda hayırlısı...

4.  Alıntı Originally Posted by apranti87 Yazıyı Oku
    Belli miktar parası olan trader önce banka aracı kurumları ile başlıyor bir yerden sonra verdiği komisyon batmaya başlıyor ve sonrasında düşük komisyon ile işlem yapacağı aracı kurumlara geçiyor. Yeni gelen yatırımcılardan bankalarda işlem yapanlardan info gedik gibi aracı kurumlara kayma oluyor. Bu da sürmeye devam edecek. Burada önemli olan şirketin kar ederek büyümesi. Info ya gelirken de ismenin yanina bir küçük aracı kurum koymak istedim. Gedik gibi bir pd ye ulaşmasını beklediğimden değil büyümesine eşlik etmek için ortak oldum. Ikinci çeyrek bilanço sonrası tekrar değerlendirme yaparım muhtemelen.
    Perşembenin geleceği çarşambadan belliydi aslında. Bu portföy kaydırmasını birinci çeyrek bilançosundan sonra yapmanızı beklerdim. Söylediğiniz durumlar, tespitler o günden beri var çünkü. Gerçi Ismen'de de güzel kazanmışsınızdır, hayırlı olsun.

Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Sayın batakcı dostum yazılarından borsa konusunda tecrubeli biri olduğun belli oluyor. Bu sebeple seninde bildiğin gibi şiketleri değerlendirirken bu günü ile değil geleceği ile değerlendirirsek ve bu değerlendirme beklentilerimizle paralel gerçekleşirse sonuç memmuniyet verici olur.

İnfo sektörde çok gerilerden gelip yavas yavaş yukarılara tırmanan bir şirket. Borsada böyle şirketler her zaman yatırımcısına güzel kazandırmıştır.

Şimdi benim infodan beklentilerim şekilde.

1- İşlem hacmini artırması
    2- Müşteri sayısını artırması
    3- Komisyon oranını artırması (en önemlisi bu bence)
    4- Gelirlerini çeşitlendirerek salt komisyon gelirlerine bağlı bir yapıda olmaması.

İnfonun tüm bunları gerçekleştirme yolunda ilerlediğine inandığım için burada pozisyon aldım bekliyorum. hakkımızda hayırlısı...

Teşekkür ederim sayın balıkadam, teveccühünüz. Belki yanlış anlaşılmış olabilirim. Ben de sizin gibi düşünüyorum. Vurgulamak istediğim nokta, bu hissede pozisyon almak/artırmak için seçilen zaman. Benzer beklentiler, büyüme rakamları 2 ay önce de vardı.

5.  Alıntı Originally Posted by Batakçı Yazıyı Oku
    Perşembenin geleceği çarşambadan belliydi aslında. Bu portföy kaydırmasını birinci çeyrek bilançosundan sonra yapmanızı beklerdim. Söylediğiniz durumlar, tespitler o günden beri var çünkü. Gerçi Ismen'de de güzel kazanmışsınızdır, hayırlı olsun.

Teşekkür ederim sayın balıkadam, teveccühünüz. Belki yanlış anlaşılmış olabilirim. Ben de sizin gibi düşünüyorum. Vurgulamak istediğim nokta, bu hissede pozisyon almak/artırmak için seçilen zaman. Benzer beklentiler, büyüme rakamları 2 ay önce de vardı.
    Kendi adıma 1.çeyrek bilançosunu gördüğüm gün aldım bu hisseyi. Bölünmüş fiyatla 3.75 maliyet var.

Ama bu şekilde devam ederse bu sevilerden alana da güzel kazandirma şansı var.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Portföy kaydırılmasını bekletmemin sebebi covid-19 düşüşü sonra 3 lü fk lardan 3.50 lerden piyasada ismen satılmasıdır. Düşük faiz dönemi nedeniyle bulabildiğim ve kullanabildigim tüm nakiti ismene kullandım. O fiyatlardan ismen varken tabiki info alınmazdı. Ancak ismen de belli noktaya geldiğim için %20 ismeni info ya çevirdim. Tamamen basit bir tercih. Yanı kısmen riske edebileceğim bir miktarla girdim. Artık nasibimize ne çıkarsa...

7. #info 06 Temmuz günlük hacim bilgileri

Bist: 2.91 milyar / pazar payı: %4.51
    Viop: 0.79 milyar/ pazar payı: %5.03

Toplam Hacim: 3.70 milyar

3.çeyrek hacimler ve pazar payları güzel gitmeye devam ediyor.

Veriler borsaistanbul sitesinden alınmıştır.

WAS-LX1A cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Fazla ince hesap yapıyorum arkadaşlar çok takılmayın Hepinizin birbirinden iyi finansal okur yazar olduğunu tahmin ediyorum. Info müşterilerinin trade lerine bereket, bol kazancımız olsun.

Sayfa 117/555 İlkİlk ... 1767107115116117118119127167217 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •