Sayfa 128/555 İlkİlk ... 2878118126127128129130138178228 ... SonSon
Arama sonucu : 4435 madde; 1,017 - 1,024 arası.

Konu: INFO - İnfo Yatırım

1. Sermaye Piyasası Kurulu(SPK), İnfo Yatırım Menkul Değerler'in
    Bursa'da irtibat bürosu açmasına izin verdi.
    * * SPK haftalık bülteninde yer alan kararda şöyle denildi:
    * * "İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin “Odunluk Mahallesi Lefkoşe
    Cad. Ofis 16 İş Merkezi No:4/24 Nilüfer/BURSA” adresinde irtibat* bürosu açılması talebiyle yapmış olduğu başvuru olumlu karşılanmıştır."
    Bursada ofis açılması önemli Bursa 4.büyükşehir ve nüfusu fazla. Güzel bir gelişme.

WAS-LX1A cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by Tarila Yazıyı Oku
    Sn Observe, genel yönetim giderleri 3 kat artarken komisyon gelirleri de 7 misli artmış. Fakat sizin de dikkatinizi çektiği gibi benimde dikkatimi çekmişti. İlk çeyrekte yaklaşık 15 milyon lira komisyon geliri yazan şirket 6 milyon lira kâr açıkladı. 2019 son çeyrekle beraber hem faiz düşüşü hem de sektörde görülen gelecekle beraber tecrübeli ve iyi reklam yapabilecek analistler transfer edilmiş olabilir ve bu gider kalemi 2020'nin ilk çeyreğinde çok fazla hissedildi. Arka plana atılmaması gereken birşey var ki 2020'nin ilk çeyreğinde bist+viop'da toplam 140 milyar lira hacim yapıldı ve ilk çeyrekte 64 iş günü vardı yani günde yaklaşık bist+viop hacmi 2.18 milyar lira idi. 2020'nin 2.çeyreğinde ise bu bist+viop hacim toplamı 160 milyar lira 60 iş günüyle 2.66 milyar lira olarak gerçekleşti. İçinde bulunduğumuz 3.çeyrekte ise sadece 7 iş günü tamamlandı ve kurumun bist+viop hacmi 29.67 milyar lira yani günlük 4.23 milyar lira oldu.
    2020/1. çeyrek=2.18
    2020/2.çeyrek= 2.66
    2020/3.çeyrek= 4.23

Komisyon tarafında gelirler ilk çeyreğe göre 2 misli arttı, giderlerin bu nebze artmamıştır. Şirketin mevcut ortalama da kasasına günlük 425 bin lira giriyor dolayısıyla 250 iş gününde 106 milyon lira kasaya girer. Gider kalemi 35-40 milyon lirada tutulabilse hisse başı 2 lira kâr edebilecek duruma gelir şirket.
    Teşekkürler Sn Tarilla,

Şirkete yatırım yapmamdaki sebeplerden biri de Mehmet Aşçıoğlu (instagram yayınlarında son derece ayakları yere basan değerlendirmelerde bulunuyor), Yunus Şahin, Mert Yılmaz ve Mine Uzunoğlu gibi isimleri barındırması. Pek çok ilde yatırımcılara eğitim veriliyor, yeni irtibat büroları açılıyor olması da maliyetleri etkiliyordur muhtemelen. Haliyle maliyetlerin artması makul ancak 2019 yılında genel yönetim giderleri aşağıdaki gibi gerçekleşmiş

(3,096,459.00)
    (8,601,716.00)
    (15,387,754.00)
    (24,899,435.00)

Bu ivme devam ederse gelecek karı önemli ölçüde törpüleyebilir. Ayrıca bedelli sonrası sermaye 100mio çıkacağı için yazmış olduğunuz beklentiler gerçekleşirse HBK çok daha düşük gelebilir. Bedelliden gelecek para kredi maliyetlerini düşüreceğinden 3. ya da 4. çeyrek karı da artacaktır tabi.
    Halen daha şirketi ucuz buluyorum ancak 6 aylık bilançoları görünce tablo daha netleşecektir.

3. Hızlı düşüş sonrası çoğu hisse devre kesti.Hacimler için kötü oldu. 30 dakikaya çıkarılan ara verme hala devam ediyor 15 dakikaya düşürülmesi lazım bence tekrardan. Ytd

4. Borsanın inip çıkması hareketli olması, info gibi aracı kurumlara yarar: çünkü ne kadar çok alım ve satım, o kadar çok getiri demektir..

5. artan hacimlerin yanında kredi gelirlerinin hesaplanması lazım, piyasada kredi kullanımı çok yükselmiş... ilk çeyrek 4 milyon tl kredi geliri yazmış yıllık olarak ne olur kestirmek zor.2. çeyrek bilançosunda göreceğiz.

6.  Alıntı Originally Posted by Observe Yazıyı Oku
    Teşekkürler Sn Tarilla,

Şirkete yatırım yapmamdaki sebeplerden biri de Mehmet Aşçıoğlu (instagram yayınlarında son derece ayakları yere basan değerlendirmelerde bulunuyor), Yunus Şahin, Mert Yılmaz ve Mine Uzunoğlu gibi isimleri barındırması. Pek çok ilde yatırımcılara eğitim veriliyor, yeni irtibat büroları açılıyor olması da maliyetleri etkiliyordur muhtemelen. Haliyle maliyetlerin artması makul ancak 2019 yılında genel yönetim giderleri aşağıdaki gibi gerçekleşmiş

(3,096,459.00)
    (8,601,716.00)
    (15,387,754.00)
    (24,899,435.00)

Bu ivme devam ederse gelecek karı önemli ölçüde törpüleyebilir. Ayrıca bedelli sonrası sermaye 100mio çıkacağı için yazmış olduğunuz beklentiler gerçekleşirse HBK çok daha düşük gelebilir. Bedelliden gelecek para kredi maliyetlerini düşüreceğinden 3. ya da 4. çeyrek karı da artacaktır tabi.
    Halen daha şirketi ucuz buluyorum ancak 6 aylık bilançoları görünce tablo daha netleşecektir.
    Sn Observe bedelli ile beraber sermaye 100 milyon liraya çıkacak tamam ama hissedeki lot sayısıda 3 misline çıkacak ve mevcut fiyatla bedelliye girse hissenin fiyatı yaklaşık 2.40 lira olacak ve önümüzdeki günlerde kasaya 66 milyon lira girecek. Faiz geliri ve bu kredi gelirleri de ilave 6 ila 10 milyon lira koyulmasına yardımcı olur. Hisse başı kâr beklediğimiz 80 milyon lira olarak gerçekleşirse de yeni sermaye ile 2.4 liralık hissenin hisse başı kârı 0.8 lira civarında olur. Bu öngörülere göre hisse mevcut fiyat ile 3 F/K'dan fiyatlanıyor.

7. https://twitter.com/apranti87/status...711973889?s=20

Yabancıya virmanlar sürüyor. 1 hazirandan beri yabancı alıyor.

8. Bugün bist hacimleri önceki günlere göre düşük kaldı sabah en çok hacim olan açılışta çoğu hisse devre kesince yarım saat işlemlerine ara verildi bu hacmi azalttı. İnfo hacmi sıralaması nasıl acaba. Ytd

Sayfa 128/555 İlkİlk ... 2878118126127128129130138178228 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •