Sayfa 138/555 İlkİlk ... 3888128136137138139140148188238 ... SonSon
Arama sonucu : 4435 madde; 1,097 - 1,104 arası.

Konu: INFO - İnfo Yatırım

1. Sektör olarak yatırımı olan bir paydaş olarak şunu gözlemledim.

Bir çok arkadaşımız hissenin hızlı yükselmesi sebebiyle eder konusunda kafa karışıklığı yaşamaktadır.

Bunun için kendi temel projeksiyonumu paylaşmak isterim.

Bu denli büyüme hikayesi olan hissenin en azından bu sene 10 F/K altında fiyatlanmayacağını düşünüyorum.

Komisyon oranlarında 1 puan değişimin bile nasıl etki yaptığını görüyoruz.

Bol kazançlar dilerim.

Syg.

2.  Alıntı Originally Posted by apranti87 Yazıyı Oku
    https://i.resimyukle.xyz/W9e8NH.jpg

Yabancı almaya devam ediyor.
    Sn apranti87 hocam, veri için çok teşekkürler. Yanlış bilmiyorsam Global yabancı için işlem yapıyor, global ve creditin lotlarını toplayınca= 261.000 gibi düz bir sonuç veriyor sanki bilgi doğru

Piyasada 33.800.000 * 0,6862 = 23.193.560 lot var. Sadece bugün piyasadaki lotların %1'inden fazlası yine yabancıya gitmiş

3. Bu aybasindan beri yani benim girişime denk gelen günden beri yabancı alıma devam ediyor. City 1 ikinci yatırım fonları 3 deutche...

4.  Alıntı Originally Posted by KoRs Yazıyı Oku
    Sektör olarak yatırımı olan bir paydaş olarak şunu gözlemledim.

Bir çok arkadaşımız hissenin hızlı yükselmesi sebebiyle eder konusunda kafa karışıklığı yaşamaktadır.

Bu denli büyüme hikayesi olan hissenin en azından bu sene 10 F/K altında fiyatlanmayacağını düşünüyorum.

Bol kazançlar dilerim.

Syg.
    Teşekkürler.Güzel çalışma

5.  Alıntı Originally Posted by KoRs Yazıyı Oku
    Sektör olarak yatırımı olan bir paydaş olarak şunu gözlemledim.

Bol kazançlar dilerim.

Syg.

Ayrıntılı çalışma için teşekkürler.

Açıkçası beklentim 3. ve 4. çeyreklerde daha yüksek, özellikle sürekli artan hem hacim hem pazar payı artışı beklentimi bu rakamların ötesine taşıyor

6.  Alıntı Originally Posted by gurhanc Yazıyı Oku
    Ayrıntılı çalışma için teşekkürler.

Açıkçası beklentim 3. ve 4. çeyreklerde daha yüksek, özellikle sürekli artan hem hacim hem pazar payı artışı beklentimi bu rakamların ötesine taşıyor
    Umarım dediğiniz gibi olur.

Sene sonu 35 milyon net kar çok iyi bulurum.

Zaten tahminim 32.800.000.

BIST hacimlerinde artışın ana sebeplerinden birisi faizin düşük olması sebebiyle yatırımcıların kredili işlem maliyetinden ötürü kurum

kredisini tercih etmesiydi. Kurum için kazan-kazan durumu. Hem yatırımcının işleminden komisyon hem de faiz geliri kazanma

avantajıydı. Takasbank'ın faizi %12'ye çekmesi, MB yıl sonu enflasyon beklentisinin min. %10 civarında oluşması faiz ortamının en iyi

olduğu zamanların bittiğinin işaretidir. Hacim devam edebilir lakin kredili işlem açan sayısı azalacaktır. Zaten son çeyrek faiz gelirinin

bedelli sermaye artımından gelecek tutar sebebiyle max. seviyeye getirdim.

Merrill Lynch - Yapıkredi ve İs Yatırım hacimden en büyük pastayı alan 3 kurum.

Merrill Lycnh olmadığı zamanlarda pazar payı diğer kurumlara dağılmaktadır.

2020 yılında Merrill Lynch'in aktif olduğu günlerde pazar payını arttırabilen aracı kurumlar pozitif ayrışacaktır.

Unutulmamalıdır ki şirket büyüme hamleleri yapmakta ve bu maliyetleri arttıracaktır.

Genel yönetim giderleri, personel ücretleri, yeni şube yatırımları vb.

Bu sebeplerle önümüzdeki 2 çeyrek brüt kar marjlarının çok iyimser baz alınması illüzyona yol açacaktır.

Syg.

7.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Aylık 10-15 hatta bazen 20 milyon hacimle bende geliyorum çok yakında. Çorbada tuzumuz olsun.
    Bende aylık 60-65 milyon hacimle göz kırpıyorum bakalım ınfoya , aramızda kalsın portföyün bir kısmınıda buna aktardım , Geçen hafta , ismene göre çok düşük tabi portföy , ( aman Tarila duymasın 😂) , hala tabi ismen kadar güvenemiyorum buna ama bu sektörün bebek şirketide bu galiba ,en büyük eksiği ismen kadar kurumsal değiller onu bir kırarlarsa birde temettüye başlarlarsa çok dehşet yerlere gelebilir uzun vadede ,

8.  Alıntı Originally Posted by ibagatir Yazıyı Oku
    Bende aylık 60-65 milyon hacimle göz kırpıyorum bakalım ınfoya , aramızda kalsın portföyün bir kısmınıda buna aktardım , Geçen hafta , ismene göre çok düşük tabi portföy , ( aman Tarila duymasın ��) , hala tabi ismen kadar güvenemiyorum buna ama bu sektörün bebek şirketide bu galiba ,en büyük eksiği ismen kadar kurumsal değiller onu bir kırarlarsa birde temettüye başlarlarsa çok dehşet yerlere gelebilir uzun vadede ,
    Hoşgeldin ortak suyun sıcaklığı sende beğenmişsin herhalde, çabalarım bi işe yarıyor belli ki Sen infoya hemen geç o ne güzel hacim öyle

INFO'nun son kap bildirimlerini gördün mü bilmiyorum, bebek yeni ofislerle büyümeye devam ediyor. Ekstra olarak temettü içinde bir açıklama gelmiş 2021 baharındandan itibaren yeni bir temettü şirketi doğacak gibi, hem bedelliden gelecek 66 milyon lira hemde o vakte kadar kasaya koyulacak parayla beraber en azından kasada 150 milyon lira olur. Yeni sermayeyle hisse başı 20-25 krş rahatlıkla dağıtacaktır

Sayfa 138/555 İlkİlk ... 3888128136137138139140148188238 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •