Sayfa 164/555 İlkİlk ... 64114154162163164165166174214264 ... SonSon
Arama sonucu : 4435 madde; 1,305 - 1,312 arası.

Konu: INFO - İnfo Yatırım

1. Yatırımcı konusuna gelincede iş yatırım çok güvenli olduğu için buraya bir kayış var komisyon oranı düşük olduğu için ufak bir kesimde infoya kayabilir doğru ama ben açıkçası iş yatırım güvenli olduğu için hesabı buraya kaydıracağım ,infoda komisyon oranının artmasının nedeni küçük yatırımcı onlara istediğin komisyonu koyarsın ama ben infoya geçecem bana 1,5 veremez geçtiğim hacimlede komisyon oranınında çekerim aşağıya genel totalde , yani şu , info komisyon oranını kolay yükseltemez belli bir seviyeye kadar gekebilir 2 üstünü çok zor geçer küçük yatırımcı nezdinde 2 ye büyük yatırımcı gelmez zaten ,

2. Şunuda unutmamak lazım krizde en kolay küçük aracı kurumlar batar

3. Sn ibagatir. Fikirleriniz değerli ancak borsada şöyle bir olay var bildiğiniz gibi. Hisse 4 lirayken pahalı, aynı hisse 10 lira olunca ucuz olabiliyor bunun nedeni de tamamen karlılık ve piyasa algı/beklentisi kaynaklı. Buradaki değerli yatırımcılar genelde gelecek fk düşüklüğüne yatırım yapmaya çalışıyor. Yanı sonraki bilançoları fiyatlıyoruz. Ancak sektörel bir durumu da pas gecemeyiz. Nasıl önceki senelerde xblsm sektörel olarak hareket etmişse 2019 ve 2020 hatta 2021 yıllarında da aracı kurumlar bu durumda olacak. Hepsinin karı ve satışları/hacimleri arttığı için dolayısıyla sektör hareketine devam edecek. Burada sektör hisselerinin kendi aralarında ne kadar yükseliş yapacağını hisselerin bireysel potansiyelleri belirleyecektir. Bu nedenle hepsi birbiriyle kıyaslanabilir elbette. Krizlere karşı dinamikleri, büyüme oranları, fk ları, defter değerleri vs. Bir de tahtayapıcıları da bu duruma dahil.

İnfo benim hesaplamalarımda içlerindeki en agresif büyüyeni. Şirketin hacimleri yani satış büyümesi çok iyi. Net kara yansıması da olacak zamanla. Benim birinci önceliğim şimdilik hacim. 3. Çeyrek artış oranı nedeniyle 3. Çeyrek bilançosunun da daha iyi geleceğini düşünüyorum. Piyasa da büyümeyi sever. Olası bir kriz konuşacaksak zaten içinde sayılırız ancak mevduatta + 4 5 reel faiZ verilmediği sürece insanlar borsaya gelmeye devam edecek diye düşünüyorum. Sonuç olarak hepimiz aynı sektörün yatırımcılarıyız. Umarım hep beraber kazanırız.

4. Ben info 5 ismen 7 tl iken iki aracı kurumu ismen forumunda kıyasladım diye beni infocu ilan eden,sanki suç işlemişim gibi suçlayan, ismen forumundan kovan zat gelmiş info forumunda ikisini kıyaslıyor bilgi alışverişinde bulunalım diyor 5 tl'ye gelsin alcam diyor ben kıyasladığımda da 5 tl idi ama neyse, ağzının payını almış zaten teşekkürler Sn Qie.

5.  Alıntı Originally Posted by Tarila Yazıyı Oku
    Ben info 5 ismen 7 tl iken iki aracı kurumu ismen forumunda kıyasladım diye beni infocu ilan eden,sanki suç işlemişim gibi suçlayan, ismen forumundan kovan zat gelmiş info forumunda ikisini kıyaslıyor bilgi alışverişinde bulunalım diyor 5 tl'ye gelsin alcam diyor ben kıyasladığımda da 5 tl idi ama neyse, ağzının payını almış zaten teşekkürler Sn Qie.
    Herşeyi yalan tarila haddini bil , milleti taciz etme buradan , soytarılık yapma , millete zat diyorsun ama kendin zat bile olamamışsın , matematiği 0 nesne seni belli fazla hırpalamışım seni sancın büyük anlıyorum her zaman hırpalarım seni , senin ağzının payını hakettiğin şekilde burda veririm ama yazdığım kelimelere değmezsin , sen bir defa insanları yanlış yönlendiren manipülasyon yapmaya çalışan birisin info uçacak kacacak deyip sonra , geleceği parlak deyip ismene geçen birisin,

6. Zat olmaya çalışan nesne tarila ,benim yazdıklarımı gözünle oku , g.... la değil , ben hisseyi 5 TL den alırım dedim , geçen cuma 6,00 görmedimi , 5 TL hedef dahilinde benim için bilanço beklenilen kadar iyi gelmediği ve sermaye artırımı var spek aşağıdan mal toplayıp bedellide rüçhan vb yukarıdan vermek isteyecektir diye dedim arkasına sığındığın kişiye ve bu forumda, burada da söyledim ben portföyün % 5 ile bunu ismenle trade ediyorum diye (bu % 5 senin için büyük bir rakamdır emin ol ) , ne oldu senin böl çıkar topla hesap 1+1 = 2 yapmadımı hesabımı tutturamadın , herkesi ismenci ismenci diye itham ettiğin hisseye geçtin , 😂, ha sen dersin burada kazandın bak senden çok kazananlarda var rtalb millet % 1000 kazandı ne oldu şimdi onlar borsacımı oluyor bak 20.000 TL den fazla parası olan çıkamıyor kağıttan nerdeyse , ben sığ ve spekülasyona açık kağıtlara girmem tüm portföy ile ha allaha şükür her sene % 100 altına düştüğümüzde yok , temettüde ekstrası oluyor , milleti o zaman ismenci ismenci değip alay ediyordun sonra da bir bakmışız sende ismenci olmuş sun hayırdır 😂, hani info hacimler artıyor komisyonlar çoşuyor hisse uçacak kacacaktı ufak bir artışı görünce soluğu ismende almışsın ismende arttı ayrıca o dönemde , ismen forumunda ağlıyordun abi ne olur benide arada harcama diye söylemin vardı , bende tamam kardeşim seni es geçecem demiştin ama sen alışıksın galiba hırpalanmaya , 😂tamam söz senle ilgilenecem bundan sonra , var ya benzetme olsun diye 3 büyüklere transfer olan futbolcular gibisin gittiği her takıma çocukluğumdan beri bu takımı tutuyordum diyenlerdesin😂 yakında buradakilerede infocular dersin , senin için bukadar kelimeye değmezdin ama 22 yaşındasın seni biraz dizayn etmek lazım anlaşılan , 😂😂😂

7. Ayrıca bak burada apranti diye bir arkadaş var hem ismen hem info yatırımcısı olan , infoya güveniyorum diye kaçaydır infodaydı portföyünün önemli bir bölümü ile şimdi hepsi ile burada , değer yatırımcısı olan biri senin gibi % 15 -20 farkı görüp cu olmayan biri kendine örnek al bence ,hedef fiyat belirlemiş o yönde gidiyor bu arkadaş , kendine göre haklı savları var , senin gibi değil hacim komisyon üzerinden + - * yapıp milleti gruplandırmıyor , hem bak ayrıca 3.çeyrek info hacim ismenden fazla , oranıda arttı ne oldu senin hesaplamaya ne olduda senin söylemin ile ismenci oluverdin tarila 😂😂😂

8. " Zat;kimse,kişi. " Buna alınma bu kadar ne diyecektim değerli abim mi diyecektim? Bak güzel insan benim senin kadar param olmadığından ben paramı rüzgar ne yöne esiyor ne yönde daha büyük potansiyel varsa oraya akıtırım. Ben buraya yazmaya başladığımda info 4.9-5.0 civarındaydı dolayısıyla ismenden daha cazipti,daha büyük potansiyeli vardı ve bütün paramla girdim 7 ila 7.8 arasında ise çıktım. Yaklaşık %50-55 getiriyi sadece 20-25 günde sağladım. İsmenden ise 5.90 civarı çıktım, ALGYO'dan %25-30 kazandım. Ben ta martta temettü öncesi 3.20(%-10.00) iken ismen almaya başlamış biriyim yani maliyetim 3 liranın altındaydı normalde. Ben 20-25 günde önce algyo ve infodan aldıklarımda ismende neredeyse %60 daha fazla lot alabiliyordum ki ismen güvendiğim ve temettüsü için tutacağım bir hisseydi sadece gezerek lot arttırıyordum çünkü ismen speği kağıdı alıp götürmemek için her şeyi yapıyordu. Seni bi abim bilip açıklama yaptım bana nilkiz gibi bir muamele yapma.

Sayfa 164/555 İlkİlk ... 64114154162163164165166174214264 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •