Sayfa 202/555 İlkİlk ... 102152192200201202203204212252302 ... SonSon
Arama sonucu : 4436 madde; 1,609 - 1,616 arası.

Konu: INFO - İnfo Yatırım

1. Bence %80 bu hafta açıklanır bedelli, olmadı %95 haftaya..

2.  Alıntı Originally Posted by monaroza Yazıyı Oku
    28 Eylül 2020 hacim bilgileri :

Bist : 3.174 milyar ₺ (pay %5.14)
    Viop : 1.354 milyar ₺ (pay %5.33)

Toplam 4.529 milyar ₺

3ç ortalamasının %24 üstü
    2ç ortalamasının %69 üstü

Bugün fiyat olarak üzse de hacimler süper. Bist payı ilk kez %5 üstüne çıktı.
    Çok iyi gidiyoruz, şu hacimler varken eksi bilmem kaçların önemli olduğunu düşünmüyorum, beklemeyi bilenler için pandemide kar eden sektörün ortak olmaya uygun şirketi bana göre..

Ytd.

3. Bu hafta açıklanacağını kendi adıma düşünmüyorum açıklanacağı haftaya güzel başlayacak ve bunu hepimiz anlayacağız diye düşünüyorum arkadaşlar. Sn ibagatir’in dediği gibi diğer iki haftada gelme ihtimali ise çok yüksek.ytd

4. Bugünki toplam hacim bu yılın ilk çeyreği İş yatırım gibi bir devin ortalama hacmiydi. Tabi komisyon oranları farklı fakat bir yılda sektörün gelişimi özellikle infonun agresif büyümesi takdire şayan ve son bir aydır olan hareketlerin suni olmadığının kanıtı

5. Evet doğru bir yorum bencede, açıkçası bende bu kadar beklemiyordum şirketin performansını , işlem hacimleri şu an ismenin yarısı kadar , ismen bir dev ve arkasında iş bankası var onun şube ve müşteri ağını çok iyi kullanıyor fakat info tamamen performans üzerine analistleri , sosyal medya kullanımı iyi çalışıyorlar , şubeleşmesi devam ediyor , komisyon oranı çok hızlı yükseliyor , kar yükseldikçe nakit mevcudu yükseliyor bu aracı kurumlar için nakit çok önemli bunun üzerinden para kazanıyor , bedelliden net 48 milyon , bu yıl karından 45-50 milyon arası para , önümüzdeki yıl 70-80 milyon arası kar gelecek yaklasık 1,5 yıllık sürede bunlar hep ekstra kar yazacak , firma yurtdışı hisse alım satımı ile ilgili çalışıyordu bunuda işleme açarlarsa burdanda döviz olarak iyi komisyon geliri yazacaktır , yani şirket büyüyen bir şirket ismen kadar olmasada bir gediki bence yakın bir zamanda geçecektir ,

6. İsmenin anatomisini çok beğeniyorum risklere karşı çok dayanıklı oda tamamen finansal yapısı ile ilgili , faiz yükselse faiz şirketi taşıyor , faiz düşse komisyonlar şirketi taşıyor , portföy yönetimi , iş yatırım , kredi tahsilatı , girişim sermayesi bir çok organizasyonu var tam bir finans piyasası şirketi , nakit durumu çok iyi , temettü ahlakı olan , info da bence bu yolda iyi gidiyor , tabi zamana ihtiyacı var , onun için büyüme potansiyeli çok fazla , yıllık 70-80 milyon arası bir kar bu şirket için çok anormal bir rakam değil , buda şirketin yapısını kuvvetlendireceği için daha sağlıklı ve net bir büyüme kaydedecektir, 3.çeyrekten itibaren ve önümüzdeki çeyrekler şirkete çok değer katacak , büyük bir aksilik olmazsa ve şirketin operasyonu bozulmadıkça infodayız artık , çok önceki sayfalarda bazı arkadaşlar 2021 den itibaren infonunda temettü vereceği ile ilgili yazı yazmışlardı , buda olursa süper olur tabi ,

7. Sn monarozanın bugünkü işlem hacimlerinden hareket edersek bu işlem hacimleri günlük ortalama hacim olsa , 3.174 * 22 * 12 = 838 milyar yıllık işlem hacmi olsun bunuda ortalama komisyon oranı binde 2 olsa sadece bistten 168 milyon komisyon geliri yazacak , viop dan da 1.354 * 22*12 = 357 milyar bundada komisyon oranı binde 1 yapsak 35 milyon komisyon geliri yazsak toplam komisyon geliri 203 milyon oluyor , ticari giderleri yani pazarlama ve genel yönetim giderlerini diğer gelirler ve artacak nakit durumunun üreteceği faiz geliri ile karşılasa ve komisyon geliri direkt kar olarak kalsa şirketin net karı 158 milyon çıkar buda 11 fk ile 1.740 milyar şirket değeri çıkıyor , bu bence gerçekleşmesi çok zor bir senaryo değil hatta 2021 de bile gerçekleşebilir kaba ve düz bir hesap şirketteki potansiyeli göstermek için

8.  Alıntı Originally Posted by ibagatir Yazıyı Oku
    Söz hocam 5 TL den elinde ne kadar hisse varsa alacam senin , kızmıyorum sana , hisselerede aşırı bağlanmamak lazım , sonra şirketin gerçek ortağı oluverirsin senin maliyette yüksektir şimdi onun için bu kadar kızıyorsun ama detaylı düşünmek lazım , para yetiştiremiyoruz deyipte faiz geliri neden artmıyor , faizler yükseldiği zaman senin bedellinin bir anlamı olacakmı müşterilere kredi verebilecekmi mutlaka bir azalış olacaktır , bir de bu patron şirketi prim , ikramiye şu bu ile bu parayı hiç etmeyecekleri ne malum , artık hisse bollaşacak piyasada tahtada daha çok hisse olacaktır öyle 1 kaç bin lotla %10 lar felen hemen gelmez bence , ben şahsen bu çeyrek 11-12 gibi bir kar bekliyordu. fiyasko oldu benim için 3.çeyrekte yüksek gelir ama 4.çeyrek o kadar yüksek olmayacak geçen seneye göre , çünkü 2019 son çeyrek yüksekti , sende görüşlerini yazda onun üzerinden konuşalım hisse ile ilgili , bırak bu ergen ağızlarını
     Alıntı Originally Posted by ibagatir Yazıyı Oku
    Qie dostum ayrıca hisse bugün 6,04 ü görmedimi ben 5 deyince niye sinirleniyorsun , şurda ne kaldı , ayrıca bedelliye girmek istemeyen birçok kişinin bedelli öncesi satışı da olacaktır onun için tahtacı bunları daha düşük fiyattan almak istemeyecek midir ?
     Alıntı Originally Posted by ibagatir Yazıyı Oku
    Selam , kar çok düşük kalmış , hacim artışını yansıtamamış , faiz geliride düşük kalmış , hani para yetiştiremiyoruz diyorlardı patronlar , bedelli ne olacak şimdi bununda bir esprisi kalmadı faiz yükselecek büyük ihtimalle buda infoyu çok kötü etkiler kredili işlemlerden dolayı , çünkü kırılgan bir yapısı var ismen gibi değil , ben sürekli trade yapıyordum bunu ismenle ama riskli olur artık buda , bedellide patron şirketi bu maaşlara felen gider diye korkuyorum giderleri çok bunun , tahtası sığdı onun için yüksek fk ile gidiyordu şimdi bedelli sonrası hisse bollaşacak yüksek fk hayal bunda artık , bence 5 seviyesi fiyat makul bir seviye hisse için ,
    1 ayda neler değişmiş neler
    Borsada alıcılar da kazanır satıcılar da, açgözlüler kaybeder.

Sayfa 202/555 İlkİlk ... 102152192200201202203204212252302 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •