Sayfa 302/555 İlkİlk ... 202252292300301302303304312352402 ... SonSon
Arama sonucu : 4435 madde; 2,409 - 2,416 arası.

Konu: INFO - İnfo Yatırım

20 kasımda 609 bin kar yazan şirketimiz 52 haftada 5 günden bayram vs. Çıksa 250 iş günü önümüzde varsa şu an komisyon geliri hiç artmasa 250x609k=152.25 m komisyon geliri gözüküyor. Her şey sabit ve hiç artmayacak. Tarila kardeş net gelir komisyonun %53 ü şu an ki deli bir ivmelenme ile artıyor oda. Biz genede yüzde 53 alsak, ölüsü 80.7 m kar gözüküyor. Bunda bedelliden gelen paraların etkisi , komisyon artışları vs. Hep sabit alındı. 100 m devirecektir taban.

2. Tarilla arkadaş emeğin ve paylaşımın için sağolasın bu matematiği çok sevdim.
    ssss

3.  Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    20 kasımda 609 bin kar yazan şirketimiz 52 haftada 5 günden bayram vs. Çıksa 250 iş günü önümüzde varsa şu an komisyon geliri hiç artmasa 250x609k=152.25 m komisyon geliri gözüküyor. Her şey sabit ve hiç artmayacak. Tarila kardeş net gelir komisyonun %53 ü şu an ki deli bir ivmelenme ile artıyor oda. Biz genede yüzde 53 alsak, ölüsü 80.7 m kar gözüküyor. Bunda bedelliden gelen paraların etkisi , komisyon artışları vs. Hep sabit alındı. 100 m devirecektir taban.
    Abi aslında oran %60.47 ancak ben yazıya ilave etmeyi unutmuşum.. Ben oranı hesaplarken net kârı 15.78 milyon tl olarak aldım sebebi de şu 3.çeyrekte olağanüstü bir halka arz geliri vardı, fade.. 2 milyon tl eksik hesaplamamın sebebi de buydu.. Bu kadar hızlı kâr ve özsermaye artıran şirket bu oranda çok kısa sürede %100'de geçilecektir.. En kötü şartlarda 500 bin tl, ortalama 650-700 bin tl, vade sonu ve hacmin patladığı günlerde 900-950 bin lirayı çok rahat buluyoruz..

Alıntı Originally Posted by syncelik Yazıyı Oku
    Tarilla arkadaş emeğin ve paylaşımın için sağolasın bu matematiği çok sevdim.
    ssss
    Rica ederim hocam.

Alıntı Originally Posted by Tarila Yazıyı Oku
    Abi aslında oran %60.47 ancak ben yazıya ilave etmeyi unutmuşum.. Ben oranı hesaplarken net kârı 15.78 milyon tl olarak aldım sebebi de şu 3.çeyrekte olağanüstü bir halka arz geliri vardı, fade.. 2 milyon tl eksik hesaplamamın sebebi de buydu.. Bu kadar hızlı kâr ve özsermaye artıran şirket bu oranda çok kısa sürede %100'de geçilecektir.. En kötü şartlarda 500 bin tl, ortalama 650-700 bin tl, vade sonu ve hacmin patladığı günlerde 900-950 bin lirayı çok rahat buluyoruz..

Rica ederim hocam.
    Eywallah tarila kardeş. Hedefimiz hedef savunmaya parayı artırıp info sayesinde ortak olup hedef savunmaya ortak olmak, bir gün büyütürlerse ve halka açmayı başarabilirlerse.Gerçek büyüyen bir şirketler topluluğu var karşımızda , sağolsunlar. Destek için halk yatırımda onbinde 4 komisyonum olmasına rağmen infoda hesap açıp al satlarımı oraya kaydıracağım. Karınca kararınca destek

Diğer bir veri de sn barış yılmaz ın katkılarıyla sağolsun kendisi twitterda her gün paylaşıyor.
    4.q anlık komisyon gelirlerini baz alırsak işmenin total komisyon geliri 98 m özsermaye 1566 sermaye 355
    İnfo anlık gelir 27.5 m sermaye 33.8 m özsermaye 85.5 m o halde
    Anlık net komisyon gelir/ sermaye ve anlık komisyon geliri / özsermaye oranları
    İşmen anlık komisyon/ sermaye= 98/355=%27.6 anlık komisyon/ özsermaye %6 25
    İnfo anlıkkomisyon/ sermaye= 21.5/33.8=%63.8 anlıkkomisyon/ özsermaye %25.4
    Sermaye artınca anlık komisyon/ sermaye 21.5/100=%21.5 anlık komisyon/ özsermayemiz %14.2 olacaktır. Bu oranlar sermaye artışı ile daha stabil hale gelmekle beraber özellikle özsermaye artışının çok kuvvetli bir şekilde devam edeceğini, anlık komisyon/ sermayenin işmeni tekrar yakalayacağını, ama net gelir artırmada çok başarılı olacağı aşikardır.

İşmen gibi devasal bir kağıdın, arkadasında işbank olmasına rağmen ve komisyon oranlarımız çok düşük olmasına rağmen ürettiği komisyon takdire şayan bence. Ben işmenin halka arzını da bilirim. Yıllarca 40 ile 70 m arası kar yollardı. Nolduysa son 3 sene oldu.para paratı çekti galiba. Bizde para hala sadece çarklara çalışıp çark büyütüyor. O günlerde elbet gelir

7.  Alıntı Originally Posted by Observe Yazıyı Oku
    Başta şu notu düşeyim, benim hesaplarım genellikle monaroza beyin hesaplarına göre çok hafif düşük kalıyor.
    Benim tabloma göre BIST + VIOP komisyonlarından 9-13 Kasım haftasında 3.8m, 16-20 Kasım haftasında 3.5m gelir edilmiş.
    Ortalama komisyon oranına göre dönem sonunda 38.7m BIST + VIOP karı elde edilecek. 3. çeyrekte bu rakam 29.4m idi. Aralık ayında etkisini göreceğimiz bedelliden gelecek sermaye katkısı hesaplamalara dahil değil.
    Bunun sebebi viop gece seansları olabilir mi?
    Benim excelde viop gece de dahil. Siz dahil ediyor musunuz?

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

İyi ki bilmiyor kalabalıklar,/ Yağmura bakmayı cam arkasından/
    İnsandan insana şükür ki fark var; / -Birine cennet birine zindan- /İyi ki bilmiyor kalabalıklar

8. Herkese merhaba.Bu sayfada diğer arkadaşlar Çok değerli paylaşımlarda bulunuyorlar.Bende bu hafta sonu şirketin 2021'de ne kadar kar edebileceği ile ilgili biraz hesap yaptım.Lütfen ciddiye almadan kendi süzgecinizden geçirin.
    ŞİRKETİN ANA GELİR KALEMLERİ:

A-Bist komisyon: Rekorumuz Bist+Viop 7 milyar tl ama 2021 ortalama olarak günlük 6 milyar tl işlem hacmini çok rahat yakalayabileceğimizi düşünüyorum.250 iş gününden ve yaklaşık komisyon oranını onbinde 1.3 alırsak 195 milyon tl komisyon geliri elde ederiz.

B-Kas gelirleri: Diğer adı ile foreks piyasası malesef Türkiyede kaldıraç oranlarının düşüklüğü nedeni ile eskisi kadar ilgi çekmiyor.İşlem hacimleri artıyor ama düşük kaldıraç kar/zarar oranlarının aracı kurum lehine artmasını engelliyor ( Şaka bi yana doğrusuda bu). Kas işlemlerinde 4. çeyrekte tl deki volatilite sebebi ile yüksek kar görebiliriz ama aşırı muhafazakar davranarak 20 milyon tl gelir düşündüm.

C-Kredili İşlem Faiz Geliri: Şirket 3. çeyrekte 10 milyon üzeri faiz geliri elde etti.Bedelli sonrası büyüyen özkaynaklar ile mutlaka daha fazla elde edebilecektir ama kasanızda para olması müşterilerin kredi kullanıcağı anlamına gelmez. Yine de Muhafazakar davranarak 2021 yılı boyunca 60 milyon tl üzerinden hesaba dahil ettim.
    195+20+60= 275 milyon tl

ŞİRKETİN ANA GİDER KALEMLERİ:

A-Komisyon İadeleri : Son 3 çeyrekte ortalama yüzde 18 komisyon iadesi yapılmış.195 milyon komisyon geliri üzerinden hesaplarsak 35.1 milyon tl.

B-Pazarlama ,Satış ve Dağıtım giderleri: Müsterilerden alınan Bist Borsa payı bu gider üzerinden muhasebeleştiriliyor.Oranı yaklaşık yüzde 15.195 milyon üzerinden hesaplarsak 29.25 milyon tl.

C-Genel Yönetim Giderleri: Bu gider şirketin büyümesi ile doğru orantılı olarak artıyor ama 3. çeyrekte yapılşan 16 milyon harcamayı ,2021 geneli için 80 milyon tl olarak tahmin ettim.

35.1+29.25+80 =144.35 milyon tl.

275 milyon- 144.35 milyon = 130.65 milyon . Yüzde 22 kurumlar vergisi üzerinden 102 milyon net kar.

Şirketin diğer ufak ve belirsiz gelirlerini hesaba katmadım ki mutlaka onlardanda gelir elde edicektir.(Halka arz,vadeli mevduat komisyonları,kredi verilmeyen paranın günlük faizi )ama diğer bir gider olan finansman giderini hesaba katmadığım için bunlarıda eklemedim.

Hesaplamayı yaparken temkinli davrandığımı düşünüyorum.
    Mutlaka pozitif ve negatif riskler var belki amerika ile ilişkilerimiz kötüleşecek ve hacimler diplerde gezicek veya 2021 yılı covid sonrası piyasaların çoştuğu bir yıl olucak.

Eğer yaptığım hesaplarda yanlış yerler varsa lütfen dikkate almayın.Saygılar.YTD.

Sayfa 302/555 İlkİlk ... 202252292300301302303304312352402 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •