Sayfa 486/555 İlkİlk ... 386436476484485486487488496536 ... SonSon
Arama sonucu : 4436 madde; 3,881 - 3,888 arası.

Konu: INFO - İnfo Yatırım

1. Arkadaşlar bu şirketin elinde ne kadar var? Geçmiş yıllardan kalan kârlar, bu çeyrek olan kar, Bedelliden gelen para...

2020 4q da 100 mio Civarında bir parası vardı diye hatırlıyorum.

Bu şirket bir finans şirketi; mamülü para. O yüzden soruyorum bu şirketin şu an kendine ait yabancı kaynakla finanse edilmeyen ne kadar nakitim var?

Bu sorunun cevabı benim için önemli bilen varsa yazarsa sevinirim.

https://resimyukle.io/r/3ten9WJD6R

zor dostum zor sondaki W çalıştır bari şu 8 kırılsın

3. 1Ç sonuçlar için yatırımcı sunumu siteye yüklenmiş.
    https://infoyatirim.com/yuklenenler/...Sonuçlar.pdf
    (5 halka arz için süreç devam ediyor)

Bugün Gedik'in de bilançosu geldi. Genel yönetim giderleri açısından İnfo, Gedik ve Osmen'e göre daha makul görünüyor.

%Genel Yönetim Giderleri/Brüt Kar
    INFO -> 23,534,095/82,359,358 -> %28
    GEDIK -> -62,414,947/150,866,836 -> %41
    OSMEN -> -27,704,086/56,073,769 -> %49

4.  Alıntı Originally Posted by Gueno_33 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bu şirketin elinde ne kadar var? Geçmiş yıllardan kalan kârlar, bu çeyrek olan kar, Bedelliden gelen para...

2020 4q da 100 mio Civarında bir parası vardı diye hatırlıyorum.

Bu şirket bir finans şirketi; mamülü para. O yüzden soruyorum bu şirketin şu an kendine ait yabancı kaynakla finanse edilmeyen ne kadar nakitim var?

Bu sorunun cevabı benim için önemli bilen varsa yazarsa sevinirim.
    Net rakam bulamadım ama yardımcı olmaya çalışayım hocam.

40 milyon lira vadeli ve vadesiz hesapta gözüküyor.(Şirkete ait)
    9.6 milyon liralık hisse senedi.

--

Müşteriden alınan faiz gelirlerinden finansman giderlerini düşsek 3 ayda 17 milyon lira faiz geliri olur. Ayda 5.7 milyon lira. %33 ile borç verse kabaca 207 milyon lira olur. Ancak gelir gider borçlardan da gelir elde edeceğini düşünürsek eğer.. ortalama %23 ile borçlanıp %33 ile satıyorsa kabaca giderin %25 fazlası kadar gelir elde eder. 3 ayda 11.6 milyon lira gider varsa 14.5 milyon lira civarı bunun bir getirisi olur. Yani esas kendi parasının faiz geliri 3 ayda 14 milyon lira yapar.. Yine %33 ile sattıysa 170 milyon lira civarında kendi parası olabilir.. Atladığım bir şeyler olmalı mutlaka, tahminim 150 civarında kendine ait parası vardır bunu da faiz/kredi ile değerlendirse ortalama %2.5 alabilse ortalama her çeyrek 11-11.5 milyon kemiksiz faiz geliri vardır.

5.  Alıntı Originally Posted by Tarila Yazıyı Oku
    Net rakam bulamadım ama yardımcı olmaya çalışayım hocam.

40 milyon lira vadeli ve vadesiz hesapta gözüküyor.(Şirkete ait)
    9.6 milyon liralık hisse senedi.

--

Müşteriden alınan faiz gelirlerinden finansman giderlerini düşsek 3 ayda 17 milyon lira faiz geliri olur. Ayda 5.7 milyon lira. %33 ile borç verse kabaca 207 milyon lira olur. Ancak gelir gider borçlardan da gelir elde edeceğini düşünürsek eğer.. ortalama %23 ile borçlanıp %33 ile satıyorsa kabaca giderin %25 fazlası kadar gelir elde eder. 3 ayda 11.6 milyon lira gider varsa 14.5 milyon lira civarı bunun bir getirisi olur. Yani esas kendi parasının faiz geliri 3 ayda 14 milyon lira yapar.. Yine %33 ile sattıysa 170 milyon lira civarında kendi parası olabilir.. Atladığım bir şeyler olmalı mutlaka, tahminim 150 civarında kendine ait parası vardır bunu da faiz/kredi ile değerlendirse ortalama %2.5 alabilse ortalama her çeyrek 11-11.5 milyon kemiksiz faiz geliri vardır.
    Çok teşekkür ederim cevap için hocam; tekrar beraberiz infoda; 2. Çeyreği halka arzlarla 3. Ve 4. Yü Yeniden canlanan hacimlerle atlatırsak güzel para kazanacağız inşallah. Saygılar

6.  Alıntı Originally Posted by Gueno_33 Yazıyı Oku
    Çok teşekkür ederim cevap için hocam; tekrar beraberiz infoda; 2. Çeyreği halka arzlarla 3. Ve 4. Yü Yeniden canlanan hacimlerle atlatırsak güzel para kazanacağız inşallah. Saygılar
    Aynı düşünüyoruz hocam. Yaz ortasıyla beraber başlayacak faiz indirimleri endeksi destekler, yükselen endekste de hacimler kendine gelecektir. Sadece içinde bulunduğumuz çeyrek kötü geçecek gibi onuda quagr ve escar ile telafi edilir ve çok güzel bir kâr açıklarlar gibi. 20 milyon lira az para değil, üstüne bir de ilk çeyrekteki 38 milyon liranın kasaya koyulup kredi olarak satılması 2.çeyreğe ilave 3 milyon lira demek..

7.  Alıntı Originally Posted by koyay Yazıyı Oku
    Elektrik şu kadar gelmiş, her gün et yemisler, taksiye binmisler dolmus kullanmamışlar diyen bilmişler bu bilancoyu es gecmis anlasilan. Sesleri cikmadi.
    O zaman satanların bugün yine aynı fiyattan alamamasını isterdim...

8. bürüt takas olayı çok can sıkıcı , hisseye giriş çıkışları katılımcı sayısını baskılıyor

Sayfa 486/555 İlkİlk ... 386436476484485486487488496536 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •