Sayfa 69/555 İlkİlk ... 1959676869707179119169 ... SonSon
Arama sonucu : 4435 madde; 545 - 552 arası.

Konu: INFO - İnfo Yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Batakçı Yazıyı Oku
    Birtakım bilgiler paylaşayım dedim. Yüksek bulunan genel yönetim giderlerinin yaklaşık yarısı personel giderlerini oluşturuyor. Detayı aşağıda. Koronavirüs nedeniyle bu giderlerde umarım düşüş olacak. Mesela 1.5 milyon TL gelen "temsil ve ağırlama" kalemi bakalım bu çeyrek ne kadar gelecek.

Bir diğer konu, gelirin sadece hisse senedi ve viop komisyonundan gelmediği. Sadece buradaki hacimlere bakarak net bir tahmin yapmak doğru değil. Diğer kalemlere de ulaşabileceğimiz yerler varsa ve bilgilendiren olursa memnun oluruz.

Bilgiler için teşekkürler. Tabloya göre gelirlerinin tamamına yakını aracı kurum faliyetlerinden.

kaldıraçlı işlemlerden ikinci kalemde 5 mio civarı bir gelir var. Dipnotlara bakmak lazım.

Şirketin ikinci çeyrek karı işmene göre daha rahat tahmin edilebilir; çünkü finansal faliyetleri sınırlı; fakat şirket hızlı büyüdüğü için genel yönetim giderleri takip edilmeli.
    Brüt karına göre Oransal olarak çok çok ciddi genel yönetim gideri mevcut.

Geçen çeyrek 22 mio civarı brüt kar mevcut; bu çeyrekte %15 arttırsa 25 mio civarı brüt kar yazar.

Giderleri sabit tutarlarsa daha iyi bir kar gelecek.

Şirkete çok yeni bakıyorum daha pozum yok; sizlerin paylaşımı ile inş daha hakim oluruz şirkete.

Saygılar.

Eğer elinizde ikinci çeyrek kümülatif bir hacim bilgisi varsa ikinci çeyrek karını az çok tahmin edebiliriz.

2.  Alıntı Originally Posted by Batakçı Yazıyı Oku
    Birtakım bilgiler paylaşayım dedim. Yüksek bulunan genel yönetim giderlerinin yaklaşık yarısı personel giderlerini oluşturuyor. Detayı aşağıda. Koronavirüs nedeniyle bu giderlerde umarım düşüş olacak. Mesela 1.5 milyon TL gelen "temsil ve ağırlama" kalemi bakalım bu çeyrek ne kadar gelecek.

Bir diğer konu, gelirin sadece hisse senedi ve viop komisyonundan gelmediği. Sadece buradaki hacimlere bakarak net bir tahmin yapmak doğru değil. Diğer kalemlere de ulaşabileceğimiz yerler varsa ve bilgilendiren olursa memnun oluruz.

Sayın batakçı faaliyet raporu ve finansal raporda yönetim giderlerini böyle detaylı görmedim sadece toplam gideri yazmışlar bu şekilde detaylı nereden bakacağız. Sağolun.

WAS-LX1A cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by mrhzr Yazıyı Oku
    Hacimler mayıs ayında fena gitmiyor. İkinci çeyrekten de ilk çeyrek gibi ümitliyim.

21.05.2020 tarihinde BİST hacim 1.80 milyar TL, VIOP hacim 0.55 milyar TL
    Nisan 2020 ortalama BİST hacim 1.36 milyar TL, VIOP hacim 1.05 milyar TL
    2020 1Ç ortalama BİST hacim 1.21 milyar TL, VIOP hacim 0.97 milyar TL
    2019 yılı ortalama BİST hacim 0.43 milyar TL, VIOP hacim 0.23 milyar TL
    Bir arkadaş geçen hafta paylaşmıştı syn gueno

4.  Alıntı Originally Posted by clastobar Yazıyı Oku
    Sayın batakçı faaliyet raporu ve finansal raporda yönetim giderlerini böyle detaylı görmedim sadece toplam gideri yazmışlar bu şekilde detaylı nereden bakacağız. Sağolun.

İnfo yatırımın sitesinde; dipnotlar başlığı altında mevcut.

5. Çok fazla forumu işgal etmek istemiyorum; gördüğüm kadarıyla ki faliyet raporu, dipnotlar, gelir tablosu ve şirket profili vs düşünerek ikinci çeyrek 8-9 mio civarı kar beklerim 3. Ve 4. Çeyrek işler böyle devam etse bile 30-32 mio total kar yazabilir. Cari fiyattan fk 4 lere düşer.

böyle büyüme imkanı olan, enerjik bir şirket için 4 fk lar güzeldir.

Ancak daha detaylı incelemek lazım. Herkese bol kazançlar, takibe devam.

6.  Alıntı Originally Posted by clastobar Yazıyı Oku

Finansal raporda dipnotlarda görebilirsiniz sayın clastobar. İndirilen PDF'in 40. sayfasında, raporun kendi sayfalandırmasına göre ise 38. sayfasında mevcut.

Ayrıca ben finansal gelir/gider farkının da azalmasını bekliyorum. Geçen senenin son çeyreğinde giderler gelirlerden 2 milyon TL fazla iken, bu çeyrekte fark 1 milyon TL'ye düşmüş. 2. çeyrekte ise birbirini tamamen nötrlerse kâr 1 milyon TL daha artar. Kendi ihraç ettikleri bonoları itfa süresi dolmadan geri alarak bu konuda sinyaller vermişlerdi.

Sayın clastobar, ben de sadece BIST ve VIOP verilerini görebiliyorum, diğer kalemlerde işleri nasıl gidiyor ne yazık ki bir bilgim yok.

7. Cevaplarınız için teşekkür ederim sayın batakçı. Bende borsa İstanbul sitesinden günlük bist ve viop verilerine bakıyorum. Bistte hacim çoğalınca viop azalıyor bistte hacim düşünce viop artıyor. Cümleten herkese hayırlı bayramlar.

8. Altın döviz alımlarında bsmv %1 e bono daki vergide %10 dan %15 e çıkartılmış faiz düşmüş. Yeni alımlarda insanlar bunları değerlendirir. Gelin borsaya en iyisi.Ytd

https://m.haberturk.com/son-dakika-b...mpression=true

Sayfa 69/555 İlkİlk ... 1959676869707179119169 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •