Sayfa 80/555 İlkİlk ... 3070787980818290130180 ... SonSon
Arama sonucu : 4435 madde; 633 - 640 arası.

Konu: INFO - İnfo Yatırım

1. Herkese iyi akşamlar.Her zaman yazmıyorum ama mutlaka takip ediyorum.Çünkü hissemizde herşey gayet yolunda gidiyor.Hacimlerde hiçbir düşüş yok.Son hafta yaptığı atağın üzerine 2. çeyrek bilançosuna kadar yatay gidebilir ama bilanço açıklanma zamanı nadir kar edecekler arasına gireceğinden değeri daha da anlaşılıcaktır.

Fiyat tespiti açısından ismen ile karşılaştırılmasını doğru bulmuyorum çünkü ismen'in de aşırı iskontolu olduğunu düşünüyorum.Gerek piyasa değeri büyüklüğü ,yabancı oranı ve iş bankası iştiraki olması sebebiyle işmen gayet düşük çarpanlar ile fiyatlanıyor.Kendim uzun vadede hedef fiyat belirlemek için diğer aracı kurumların f/k oranlarına bakıyorum.

Son olarak burada yazdığım info müşteri hizmetleri ile yaptığım görüşmenin ardında info genel müdür yrd. Tuna bey benimle iletişime geçti ve sözleşme imzalarken video çekme konusunda yanlış anlaşılma için iletişim numaramı istedi.Benimle irtibata geçen cana yakın müşteri temsilcisinin ilk yazdığımdan daha cazip komisyon teklifleri üzerine info yatırımda hesap açtım.Artık akşam takip ettiğimiz hacim verilerinde minikte olsa benim de payım olucak artık

2. Info islem hacimleri oldukca iyi. Surekli de artiyor. Bu ay sanirim gunluk 1.6 -1.7 milyar gunluk bist hacmine sahipler. Gunluk milyar hacim yapmak muthis. Yatirimci ilgisi biste oldukca fazla. Bu sekilde giderse yil sonunda yatirimci sayisi 2 milyonuda gecebilir. Info agresif buyuyen arastirmasi pazarlamasi iyi calisan bir kurum. Kendi segmentinde bence cok basarili.

3.  Alıntı Originally Posted by hasboy Yazıyı Oku
    Herkese iyi akşamlar.Her zaman yazmıyorum ama mutlaka takip ediyorum.Çünkü hissemizde herşey gayet yolunda gidiyor.Hacimlerde hiçbir düşüş yok.Son hafta yaptığı atağın üzerine 2. çeyrek bilançosuna kadar yatay gidebilir ama bilanço açıklanma zamanı nadir kar edecekler arasına gireceğinden değeri daha da anlaşılıcaktır.

Fiyat tespiti açısından ismen ile karşılaştırılmasını doğru bulmuyorum çünkü ismen'in de aşırı iskontolu olduğunu düşünüyorum.Gerek piyasa değeri büyüklüğü ,yabancı oranı ve iş bankası iştiraki olması sebebiyle işmen gayet düşük çarpanlar ile fiyatlanıyor.Kendim uzun vadede hedef fiyat belirlemek için diğer aracı kurumların f/k oranlarına bakıyorum.

Son olarak burada yazdığım info müşteri hizmetleri ile yaptığım görüşmenin ardında info genel müdür yrd. Tuna bey benimle iletişime geçti ve sözleşme imzalarken video çekme konusunda yanlış anlaşılma için iletişim numaramı istedi.Benimle irtibata geçen cana yakın müşteri temsilcisinin ilk yazdığımdan daha cazip komisyon teklifleri üzerine info yatırımda hesap açtım.Artık akşam takip ettiğimiz hacim verilerinde minikte olsa benim de payım olucak artık
    Sayın hasboy asıl yanıltıcı olan diğer şişik aracı kurumlarla (osmen,glbmd,gedik) karşılaştırmak yanıltıcı olmaz mı.

En iskontolusu ismen olduğu için onunla karsilastiriyoruz ki beklentiyi minimum seviyede tutabilelim. Diğer kurum rasyolari gibi fiyatlanirsa en az 20 tl olmasi lazim ki bu güzel bir sürpriz olur bizim için.

Biz önümüzü kış belliyelim bahar gelirsede mutlulugumuz katlansin.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by lasvegas Yazıyı Oku
    Info islem hacimleri oldukca iyi. Surekli de artiyor. Bu ay sanirim gunluk 1.6 -1.7 milyar gunluk bist hacmine sahipler. Gunluk milyar hacim yapmak muthis. Yatirimci ilgisi biste oldukca fazla. Bu sekilde giderse yil sonunda yatirimci sayisi 2 milyonuda gecebilir. Info agresif buyuyen arastirmasi pazarlamasi iyi calisan bir kurum. Kendi segmentinde bence cok basarili.
    Sayın lasvegas benim info da aklıma takilan konu bu kurumun net kârıni komisyon gelirleri sırtlıyor. Yani komisyon gelirlerinden hariç kayda değer bir geliri yok ismen gibi. Sizce bu bir dezavantaj mı avantaj mı.

Ben diyorum ki keşke başka gelirlerde olsaydı da komisyonlardan gelirler net kâra daha fazla katkı saglayabilseydi.

Info nun bu konuda bir girişimi olabilir mi ilerkeyen zamanlarda ne dersiniz?

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Sn. balikadam baskasinin mali degerliyse bizimki onlardan daha degerli olmali

ismende bu sene yabanci tahminim 20-30 milyon lot satti.hala da ellerinde 30 milyon lot var.Her yukseliste veriyorlar.Artik yatirimci tercihleri degisti.Yabanci orani dusuk,piyasa degeri dusuk sirketler hem buyuk portfoy sahipleri hemde kucuk yatirimci tarafindan tercih ediliyor.Buyuk sirketler icin 6-7 fk normal iken kucuk sirketlerde 12-13 fk normal oldu.Elimde info'dan fazla ismen hissesi var bu arada.

Komisyon disi geliri olmamasi meselesinde ,daha once de dedigim gibi sirket kar ettikce kasada birikecek para ile yeni gelir kalemleri olusucaktir.O yuzden biraz sabretmek gerek.

Sirket cok basarili olan model portfoyunu sadece musterileri ile paylasicakmis bundan sonra.Basarili model portfoy iyi reklam sagliyordu sirket için.Model portfoyun basarisinin tanitimi nasil yapilicak hep beraber gorucez.

6.  Alıntı Originally Posted by hasboy Yazıyı Oku
    Sn. balikadam baskasinin mali degerliyse bizimki onlardan daha degerli olmali

ismende bu sene yabanci tahminim 20-30 milyon lot satti.hala da ellerinde 30 milyon lot var.Her yukseliste veriyorlar.Artik yatirimci tercihleri degisti.Yabanci orani dusuk,piyasa degeri dusuk sirketler hem buyuk portfoy sahipleri hemde kucuk yatirimci tarafindan tercih ediliyor.Buyuk sirketler icin 6-7 fk normal iken kucuk sirketlerde 12-13 fk normal oldu.Elimde info'dan fazla ismen hissesi var bu arada.

Komisyon disi geliri olmamasi meselesinde ,daha once de dedigim gibi sirket kar ettikce kasada birikecek para ile yeni gelir kalemleri olusucaktir.O yuzden biraz sabretmek gerek.

Sirket cok basarili olan model portfoyunu sadece musterileri ile paylasicakmis bundan sonra.Basarili model portfoy iyi reklam sagliyordu sirket için.Model portfoyun basarisinin tanitimi nasil yapilicak hep beraber gorucez.
    Çok başarılı ve paylaşılmasında sakınca olan model portföy linkteki mi?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

7.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Aselsan cikti model portfoylerinden diye biliyorum.Cok basarili biraz abarti olabilir ama diger kurumlarin model portfoylerine gore daha basarili buluyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by hasboy Yazıyı Oku
    Aselsan cikti model portfoylerinden diye biliyorum.Cok basarili biraz abarti olabilir ama diger kurumlarin model portfoylerine gore daha basarili buluyorum.
    Model portföyde kendi hisseleri olsa çok başarılı bulurduk
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Sayfa 80/555 İlkİlk ... 3070787980818290130180 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •