Sayfa 499/555 İlkİlk ... 399449489497498499500501509549 ... SonSon
Arama sonucu : 4435 madde; 3,985 - 3,992 arası.

Konu: INFO - İnfo Yatırım

1. Piyasa değeri 560 mio. Net borcu-392 mio. Yani yaklaşık 400 mio artısı var. Elindeki net kendine ait nakiti tespit edemiyorum. Nakit akış tablosu vs bence tam olarak elindeki işleyebileceği kendine ait nakiti gösteremiyor; Muhasebeden iyi anlayan arkadaşlar varsa paylaşırsa sevinirim.

Kendine ait net nakiti neden önemli?
    Çünkü Bu şirketin mamülü nakit; Elindeki nakitle finansal yük olmadan para kazanır.

Günde yaklaşık 400 bin tl sadece komisyondan para kazanıyor.

Benim şahsi görüşüm; Hacimler kıpırdamaya başladığı zaman bu şirket bu finansallarla Piyasadaki en uygun şirketlerden biri. Yeterki giderleri ilk çeyrekteki gibi kontrol altında tutabilsinler.

2.  Alıntı Originally Posted by Gueno_33 Yazıyı Oku
    Piyasa değeri 560 mio. Net borcu-392 mio. Yani yaklaşık 400 mio artısı var. Elindeki net kendine ait nakiti tespit edemiyorum. Nakit akış tablosu vs bence tam olarak elindeki işleyebileceği kendine ait nakiti gösteremiyor; Muhasebeden iyi anlayan arkadaşlar varsa paylaşırsa sevinirim.

Kendine ait net nakiti neden önemli?
    Çünkü Bu şirketin mamülü nakit; Elindeki nakitle finansal yük olmadan para kazanır.

Günde yaklaşık 400 bin tl sadece komisyondan para kazanıyor.

Benim şahsi görüşüm; Hacimler kıpırdamaya başladığı zaman bu şirket bu finansallarla Piyasadaki en uygun şirketlerden biri. Yeterki giderleri ilk çeyrekteki gibi kontrol altında tutabilsinler.
    Ozkaynaklara bakarsak 170m civari naktimiz olabilir diye dusunuorm. Oraya buraya verilen teminatlari dusersek 150m olsun. 400m kredi verilmisti son sunumda bu biraz azalmis olabilir ama zaten borclanarak kredi veriyoruz kar marjimiz dusuk. Bu aralar hacimler de yerlerde.Buyuk karlar uretebilecek nakte sahip degiliz henuz. Ama deger yatirimi bu gibi durumlarda anlamli oluyor. Tradingview konusu, halka arzlardan gelecek paralar,yurtdisi komisyonlari da olumlu tarafi. Maliyetler konusunda diger araci kurumlardan daha saglikli oldugunu bir arkadas hesaplayip ortaya koymustu. Ben o konuda endise duymuyorum. Saygilar

Yatirim tavsiyesi degildir.

3. Bist hacim iflas etti nerdeyse , büyük ihtimalle 3 - 3,30 arası bir yerden şirket geri alım deneyebilir , o kadar şube çalışan sabit gider vb giderler sabitken komisyon ve faiz geliri çakılıyor , durum gerçekten çok kötü ,

4. Sürülerin tekrar borsaya geri göç etmesi beklenilecek artık hacim için ,

5. İsmende çökmüş infoyu kim takar ,

6. Şirket geri alımı çok güzel bi haber, şimdi hacimlerin biraz toparlaması kaldı… boş konuşanlarda hisseden çıkmışken güzel oldu..

7. Bugün de mi düşüyorsun ciğersiz?

8. Şirket batmış gibi konuşan arkadaşlar var. Şöyle söyleyeyim hacimler hep böyle devam etse bile şirket yılda 80-100 mio kar yazar bu bile pd sini 800-1000 mio ya çıkarır.

Benim tek çekincem 0 komisyon meselesiydi oda fos işmiş; açıkçası kafam rahat. İkinci çeyrek 30-35 yazar.

2022 dahil sancılı bir süreç bekliyor memleketi seçim vs sebepli. Şahsen geleceği olan; nakit üreten şirketleri kurtlar toplayacak 5 yıla binlerce finansal Özgür olacak bu memlekette diye düşünüyorum.

Kısada beklentisi olanlar üzülebilir. Çeyrek çeyrek takibe devam.

Bol kazançlar saygılar

Sayfa 499/555 İlkİlk ... 399449489497498499500501509549 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •