Special Days Image
Sayfa 72/555 İlkİlk ... 2262707172737482122172 ... SonSon
Arama sonucu : 4435 madde; 569 - 576 arası.

Konu: INFO - İnfo Yatırım

1. Dikkat ederseniz ben INFO kötü demedim, ISMEN daha ucuz diyorum. INFO bilanço performansını sene geneline yayarken ISMEN'in eli armut toplamayacak ya Zaten ucuz olan değerleri daha da ucuz hale gelecek.

Alıntı Originally Posted by Batakçı Yazıyı Oku
    Info bu fiyatta kalırsa ve bu bilanço performansını sene geneline yayarsa FK'sı kaça düşecek farkındasınız değil mi? Ve bunu diğer sektörler hayatta kalma mücadelesi verirken yaptığının da farkındasınız değil mi?

2.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Dikkat ederseniz ben INFO kötü demedim, ISMEN daha ucuz diyorum. INFO bilanço performansını sene geneline yayarken ISMEN'in eli armut toplamayacak ya Zaten ucuz olan değerleri daha ucuz hale gelecek.
    İçinde bulunduğumuz dönem, komisyon gelirlerinin arttığı bir dönem. INFO'nun bilançosunda komisyon gelirlerinin bilançoya oranı neredeyse %100'e yakınken, ISMEN'de göreceli olarak ciddi daha düşüktür. Bu sebeple önümüzdeki zamanlarda işlem hacimlerindeki 1 birimlik artış, sanki kaldıraç varmışcasına, atıyorum INFO'da 5 birim kâr yaratıyorsa ISMEN'de 2 birim kâr yaratacaktır. Rakamları farazi verdim aradaki fark anlaşılsın diye.

ISMEN ve diğer aracı kurumlar arasında ciddi siklet farkı da var tabi. Büyük sermayeli kişiler için INFO uygun olmayabilir. ISMEN tarafında da elinde yüklü hisse olan yabancı, emeklilik ve yatırım fonları da bir dezavantaj gibi görünüyor.

3. İsmen şu an için epey ucuz info da bana göre gelecek fksına göre ucuz olacak bir çeyrekte geçen yılın toplamından fazla kar etti pazar payı artıyor borsaya yeni müşteriler geliyor info da karını biraz daha arttırırsa gelecek fk sına göre oda ucuz kalacak diye düşünüyorum aracı kurumlar arasında favorim ismen ve info. Ytd

WAS-LX1A cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Sayin Dragon zaten biz buraya ismen'den geldik Benim portfoyun agirligi ismen ama info'dada firsat olabilecegi icin burdan da alim yaptim,tahminimce diger arkadaslarda benim gibi.
    Temel sebepleri arkadaslar yazdi diger sayfalarda ama overrated olabilir mi derseniz.8-9 milyon lot var halka acik ve 4 milyondan fazlasi denizbank takasinda.Hisse daha once 8-9 liralari gordu oralardan maliyetlenenler elbet vardir.Ama asiri degerlenmesi icin bi hissenin hikaye lazim o da ikinci ceyrek sonuclari gelmeden olmaz dusunceme gore.saygilar.

5. Syn dragon şuan elimde tek lot info yok ama yakın takibimde ; ınfo nun işmemden mevcut fk ya göre ucuz olduğu aşikar; ancak mevcut kriterler asla değerleme için kullanılmaz. Asıl mesele gelecek karlarının mevcut fiyatına oranıdır.

Paylaştığınız tabloda efk marjı işmen için korkunç kötü bir rakam; ancak biz biliyoruz ki bu rasyonun banka dışı finans şirketleri için hiçbir ehemmiyeti yoktur.

İnfo komisyon gelirini arttırsın, hacimler böyle devam etsin fk öyle bir rakama düşerki mevcut fiyatta bedavadan pahalı olur.

Velhasıl kelam; herkes analizinin doğruluğu ölçüsünde başarılı olur. Şahsen fırsat görüyorum; biraz tahtayı izleyeceğim. Hayırlısı olsun. Bol kazançlar.

6. Yaşam belirtisi gösterdi hadi bakalım

7. Global tavan. Aracılar içerisinde Info bıraz ucuz kaldı sanki. YTD.

8. bilanço güzel geldiğinden dolayı aldım ancak gerçekten bu grubun hisseleri borsa performansları zor bugün rahat 7.30 üzerine atması gerekirken gitmemek için elinden gelen ne ise onu yapıyor bundan dolayı bunu ve hedef i satıp çıkacağım yazık kı hedefteki maliyet çok yüksek zarar durumundan paramız takıldı satamıyoruz...
    burada yazdıklarım kişisel düşüncemdir , bağlayıcılığı yoktur yönlendirme babında değildir...yatırım tavsiyesi olarak algılanmasın...

Sayfa 72/555 İlkİlk ... 2262707172737482122172 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •